Ekonominis smurtas

LKD pristato trumpų vaizdo įrašų ciklą apie smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje. Šeštoji tema – „Ekonominis smurtas“.

 

Kalbėdami apie smurtą prieš moterį, mes dažniausiai įsivaizduojame šiurkščią prievartą, fizinės jėgos pavartojimą, sukeliantį fizinį skausmą ar ribojantį moters laisvę. Tačiau smurtas – tai ne tik fizinis žmogaus sužalojimas. Smurtas gali pasireikšti įvairiomis formomis.

3. EKONOMINIS SMURTAS

Lietuvoje tik neseniai pradėta kalbėti apie ekonominį smurtą. Tai viena iš smurto šeimoje rūšių, kuri sukuria finansinę moters priklausomybę nuo vyro. Labiausiai paplitusios ekonominio smurto formos:

  • draudimas moteriai dirbti;
  • pinigų atėmimas, vėliau verčiant moterį prašyti ar net maldauti vyro pinigų;
  • nuolatinis kontroliavimas, kokius daiktus ir kada moteris perka;
  • draudimas moteriai naudotis šeimos biudžeto pinigais;
  • pinigų nedavimas moteriai būtiniausiems dalykams įsigyti (maistui, drabužiams, vaistams, higienos prekėms ir pan.);
  • vyras vienas pats nusprendžia apie šeimos biudžetą (kokias prekes įsigyti, kiek pinigų skirti įvairioms veikloms ir kt.).

Pasaulio ekonomikos tyrimai rodo, kad šeimoje moterys yra labiau finansiškai pažeidžiamos, nes jos uždirba statistiškai mažiau nei vyrai. Tačiau kartais moteris uždirba daugiau nei vyras, bet gera moters finansinė padėtis nepašalina smurto grėsmės santykiuose. Kai šeimoje moteris turi daugiau pinigų nei vyras, tokia situacija gali nepatikti vyrui – jis gali pradėti smurtauti, nes tampa pavydus dėl moters finansinės nepriklausomybės.

 

Smurto rūšys:

1. FIZINIS SMURTAS

2. PSICHOLOGINIS SMURTAS

 

 

Informacija parengta bendradarbiaujant su Moterų informacijos centru

 

Projektą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0