Apmokestinami COVID-19 testai Galimybių pasui gauti

Pasikeitė COVID-19 testų atlikimo tvarka Galimybių pasui gauti.

 

Nuo rugpjūčio 16 d. koronaviruso testai Galimybių pasui gauti tapo mokami. Išimtys taikomos tik dėl medicininių priežasčių negalintiesiems skiepytis ir nėščiosioms.

Šeimos gydytojas, įtardamas, kad asmeniui nerekomenduojama skiepytis dėl alergijos vakcinos sudedamosioms dalims ar kitų priežasčių, išrašo siuntimą pacientui pas gydytoją alergologą arba infektologą, kuris po atlikto tyrimo pažymi specialiu ligos kodu internetinėje sistemoje. Tuomet žmogus gali registruotis PGR testui mobiliajame punkte – sistema jį atpažins kaip galintį testuotis nemokamai.

Tuo metu nėščiosios mobiliajame punkte turės parodyti asmens dokumentą ir nėščiosios kortelę – tuomet galės testuotis, kad gautų Galimybių pasą nemokamai.

Visiems kitiems žmonėms, siekiantiems gauti Galimybių pasą, COVID-19 testų nemokamai nebebus – jie tampa mokami. Be to, norint gauti Galimybių pasą, būtina bus atlikti tik PGR tyrimą, ir šio tyrimo rezultatai galios 48 valandas.

Galimybių pasą gauti gali visi vyresni nei 16 metų paskiepyti, persirgę arba besitestuojantys žmonės. Persirgimo faktas nuo šiol gali būti patvirtintas ir antikūnų testu, jo atsakymas galios 60 dienų.

Nuo rugsėjo 13 dienos dauguma paslaugų galės būti teikiamos tik paskiepytiems, persirgusiems arba neigiamą testą turintiems žmonėms.

 

 

Šaltinis: Kas vyksta Kaune

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
3
sad
0
wow
0