Valencijoje įvyko pirmasis Europos kurčiųjų moterų forumas

Spalio 18-20 d. Ispanijoje, Valencijoje, įvyko pirmasis Europos kurčiųjų moterų forumas, organizuotas Ispanijos nacionalinės kurčiųjų federacijos (CNSE) bei Valencijos bendruomenės Kurčiųjų žmonių federacijos (FESORD CV). Taip pat didelį indelį įgyvendinant šį renginį įdėjo ir Europos kurčiųjų sąjunga (EUD).

Valencijoje įvyko pirmasis Europos kurčiųjų moterų forumas

o tema – „Kurčiųjų moterų judėjimas“, o tikslas – suteikti erdvę debatams ir kurčiųjų moterų aktyvaus dalyvavimo visuomenės judėjimuose patirties mainams. Pirmajame Europos kurčiųjų moterų forume dalyvavo 33 delegatės iš 18-kos Europos šalių. Deja, tarp jų Lietuvos delegačių nebuvo.

Šis forumas buvo organizuotas siekiant skatinti kurčiųjų moterų lyderystę ir dalyvavimą savo šalies politikoje, taip išlyginant lyčių nelygybę politinėse struktūrose tiek girdinčiųjų, tiek kurčiųjų organizacijose.

Šiame forume buvo diskutuojama apie moterų teises įvairiose Europos šalyse ir kas buvo pasiekta per kelerius metus. Konferencijos formatas – pranešimai ir darbas grupėse, diskusijos. Antrąją konferencijos dieną šios diskusijos buvo organizuotos trimis pagrindinėmis temomis: smurtas dėl lyties, lyčių perspektyvos ir moterų sveikata. Šių diskusijų rezultatas – teiginiai, kurie bus panaudoti rengiant „Valencijos pamatinių žmogaus teisių Deklaraciją dėl įgalinimo ir visų rūšių diskriminacijos prieš kurčias mergaites ir moteris eliminavimo“.

Taip pat forumo metu buvo skirtas didelis dėmesys kurčiųjų moterų ir mergaičių teisėms, jų socialinės įtraukties klausimams ir teisių apsaugai. Buvo skirtas dėmesys ir feminizmo judėjimui: lyčių lygybei ir socialiniam teisingumui. Buvo iškeltas ir klausimas – kokį požiūrį kurčiosioms moterims demonstruoja Europos kurčiųjų asociacijos? Šiomis temomis pranešimus skaitė ir diskusijas moderavo moterys iš įvairių Europos kurčiųjų organizacijų.

Viena iš šio forumo dalyvių ir pranešėjų - kurčiųjų moterų teisių aktyvistė iš Didžiosios Britanijos Abigail Gorman savo Facebook paskyroje rašė: „Šeštadienį turėjau garbę pristatyti šioje konferencijoje pranešimą. Kalbėjau apie neheteroseksualų feminizmą, interseksualumą, LGBTQ+ švietimo mokyklose svarbą. Būti apsuptai nuostabių moterų su skirtingomis gyvenimo patirtimis buvo nepaprastai įkvepianti ir įgalinanti patirtis.“ – rašė ji.

Ispanijos nacionalinė kurčiųjų federacija, savo veiklą vykdanti nuo 1936 metų, tarp įvairių savo veiklų sričių skiria didelį dėmesį ir kurčiųjų moterų teisėms. 1994 metais buvo įkurtas šios asociacijos Moterų Komitetas, kuris veiklą sėkmingai vykdo iki šių dienų. CNSE aktyviai kelia kurčiųjų moterų teisių ir lyčių lygybės klausimus, rengia įvairius projektus ir vykdo socialines akcijas šia tema tiek asociacijos, tiek valstybės lygmeniu.

Tikimės, jog ši iniciatyva įgis tęstinumą ir antrajame Europos kurčiųjų moterų forume išvysime ir dalyves iš Lietuvos, kadangi mūsų šalies kurčiųjų bendruomenė gali išties didžiuotis turėdama stiprias ir perspektyvias įvairaus amžiaus moteris lyderes.

lkd.lt inf.

Abigail Gorman nuotr.

     

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1