Techninės pagalbos priemonių kurtiesiems naujovės

Nuo š. m. balandžio 30 d. Techninės pagalbos neįgaliesiems centras (toliau – TPNC) pristato naujoves ir pasikeitimus dėl techninės pagalbos priemonių kurtiesiems ir neprigirdintiesiems įsigijimo.

 

  • Vibruojančio žadintuvo, vibruojančio žadintuvo su pagalvėle ir išmaniojo laikrodžio (apyrankės) naudojimo terminas suvienodintas iki 3 metų. Asmuo turi teisę įsigyti vibruojantį žadintuvą ar žadintuvą su vibruojančia pagalvėle arba gauti išmaniosios apyrankės įsigijimo išlaidų kompensaciją.
  • Jau yra numatyta galimybė asmeniui vieną dūmų ir gaisro signalizatorių įsigyti nemokamai. Asmuo, norėdamas įsigyti daugiau nei vieną dūmų ir gaisro signalizatorių, turi sumokėti 30 proc. nuo kiekvienos šios priemonės kainos, kuri sudaro 86,10 EUR.
  • Dabar elektroninę auklę besilaukianti moteris gali gauti pateikusi gydytojo pažymą apie nėštumą. Iki šiol pirmiausia reikėjo susilaukti vaikelio ir tik tada asmuo galėjo kreiptis į TPNC, o nuo šiol elektroninę auklę galima įsigyti dar iki gimdymo.
  • Nuo šiol elektroninės auklės yra perkamos ir jas galima įsigyti su integruotomis kameromis. Dabar centriniame TPNC sandėlyje yra 40 vnt. šių prietaisų. Elektroninė auklė išduodama 6 metams su 30 proc. įmoka nuo priemonės kainos, o asmuo auginantis vaiką iki 3 metų elektronine aukle aprūpinamas nemokamai. Šiuo metu elektroninių auklių yra ir be kamerų, jas taip pat galima įsigyti.

TPNC informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
13
dislike
1
love
0
funny
1
angry
1
sad
0
wow
1