Parama elektrinėms viryklėms

Yra galimybė pasinaudoti valstybės parama dujines virykles su SND balionais gali pasikeisti elektrinėmis viryklėmis.

 

Visai neseniai viename iš Panevėžyje esančių daugiabučių namų nugriaudėjo sprogimas. Kiek vėliau paaiškėjo, kad nelaimės metu gaisras kilo dėl viduje suskystintų naftos dujų (SND) baliono sprogimo. Aplinkos ministerija sako, kad toks įvykis tik dar kartą įrodo, jog toks šildymo ir maisto gaminimas būdas, kuomet yra naudojamos dujos, nėra saugus. Todėl, pasak jos, dujinių viryklių ateityje reikėtų išvis atsisakyti.

Jūs galite pasinaudoti valstybės parama dujines virykles su SND balionais iškeisti į elektrinėmis viryklėmis.

Keičiant dujų balioną, vienam butui valstybė skiria iki 726 eurų (su PVM) eurų paramos. 

Be to, gyventojams primenama, kad nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami.

Nuo vasario 1 d. Per internetinę svetainę: apvis.apva.lt daugiabučių namų gyventojai gali teikti paraišką dėl elektrinės viryklės pirkimo. Paraišką pateikti galite tik iki gegužės 31 dienos, 16 val. Internetinėje svetainėje galite rasti sąlygas. Paraišką teikti gali ne atskiri gyventojai, o daugbiabučio namo atstovas, administratorius, bendrija arba žmogus, kuris bus atsakingas už visą daugiabutį namą. Projekto tikslas -  pašalinti ne mažiau kaip 70 proc. SND balionų nuo esančių name. Parama galės pasinaudoti tik daugiabučių namų (aukštesnių kaip dviejų aukštų) gyventojai. 

Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.

 

LRT.lt informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0