„Panoramos“ eteryje paminėtos lietuvių gestų kalbos pripažinimo metinės

Gegužės 4-ąją LRT informacinės laidos „Panorama“ vedėjai ir gestų kalbos vertėja susikeitė vietomis.

„Panoramos“ eteryje paminėtos lietuvių gestų kalbos pripažinimo metinės

 

LAIDOS ĮRAŠAS

 

„Labas vakaras. Eteryje „Panorama“. Šiandien ji – ypatinga. <...> Gegužės 4-oji – Lietuvos kurčiųjų bendruomenei svarbi data. Prieš 26 metus oficialiai pripažinta lietuvių gestų kalba. Šiandien mūsų naujienų tarnyba nori dar kartą atkreipti dėmesį į tai, kad turime dar vieną oficialią kalbą, o jos mokėjimas yra tolerancijos ir brandžios visuomenės ženklas.“ – tokiais žodžiais gegužės 4-ąją į žiūrovus kreipėsi informacinės laidos „Panorama“ vedėjas Marijus Žiedas, o žiūrovai išvydo kiek kitokį „Panoramos“ vaizdą – laidos vedėjas ir lietuvių gestų kalbos vertėja susikeitė vietomis.

„Mielai sutikome išmėginti Lietuvos kurčiųjų draugijos pasiūlytą būdą taip paminėti dieną, kada oficialiai pripažinta lietuvių gestų kalba.“ – savo socialinio tinklo Facebook paskyroje rašė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Minint lietuvių gestų kalbos pripažinimo kurčiųjų gimtąja kalba 26-ąsias metines, LRT informacinės laidos „Panorama“ studijoje žiūrovai tiesioginiame eteryje išvydo gestų kalbos vertėją, o naujienų vedėją Marijų Žiedą ir sporto žinių vedėją Gintarę Grikštaitę žiūrovai matė ekrano apačioje. Naujienas pristatė gestų kalbos vertėja Rūta Verbickienė, o reportažus vertė gestų kalbos vertėjos Elena Taločkaitė ir Erika Labanokaitė-Kartanovičė.

 

 

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora atkreipia dėmesį, kad Lietuva yra jau nemažai pasiekusi, kad klausos negalią turintys žmonės susidurtų su kuo mažiau iššūkių kasdieniame gyvenime: „Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 pritaikytas kurtiesiems per naudojamą aplikaciją, teikiamos lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos 24/7 nuotoliniu būdu, per svarbiausių šalies vadovų, ministerijos atstovų spaudos konferencijas, viešus pranešimus šalia stovi lietuvių gestų kalbos vertėjai, teikdami vertimo paslaugą. Šiuo metu siekiama, kad ligoninėse ir poliklinikose, gydymo įstaigose būtų planšetiniai kompiuteriai, kuriais būtų galima pasinaudoti lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugomis nuotoliniu būdu. Esant pandemijai ir paslaugas kontaktiniu būdu teikiant tik išimtiniais atvejais, būtinas toks aplinkos pritaikymas. Reiktų pasitempti dėl televizijų informacinio turinio pritaikymo – vertimo į lietuvių gestų kalbą, subtitruojant, tas turėtų būti ne tik LRT, bet ir komercinėse televizijose“, – teigia LKD prezidentas K. Vaišnora.

LRT TELEVIZIJA ir LRT PLIUS vis daugiau laidų yra rodomos su vertimu į gestų kalbą: informacinės laidos „Panorama“, „Dienos tema“, „Žinios“, „Sportas“, taip pat kitos laidos – „Stilius“, „Klauskite daktaro“, „Įdomiosios pamokos“, „LRT pamokėlės“, „Stop juosta“, specialios programos, skirtos paminėti Lietuvos valstybei svarbias datas, apdovanojimai.

 

LAIDOS ĮRAŠAS

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0