Nutekinti „Facebook“ vartotojų duomenys

Prieš pat Velykas buvo nutekinti 553 mln. „Facebook“ vartotojų duomenys iš 106 šalių.

 

Skelbiama, kad paviešinti vartotojų telefonų numeriai, „Facebook“ ID adresai, vardai ir pavardės, gimimo datos, buvimo vietos, aprašymai bei kai kurių vartotojų el. paštai. Visi duomenys įsilaužėlių forume paskelbti už dyką, todėl yra plačiai pasiekiami ir prieinami kiekvienam, turinčiam bent minimalių IT įgūdžių.

Tarp nutekintos informacijos, 32 mln. vartotojų duomenys iš Jungtinių Amerikos Valstijų, 11 mln. – iš Jungtinės Karalystės ir 6 mln. – iš Indijos. Taip pat iš internete pateikiamos informacijos matyti, kad galėjo nutekėti virš 220 tūkst. lietuvių vartotojų paskyrų informacija.

Nutekintais duomenimis gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai, kurie pasitelkia asmeninę žmonių informaciją ir jais apsimetinėja arba apgaudinėja juos siekdami išgauti jų prisijungimo duomenis ar pinigų.

„Facebook“ atstovas nurodė, kad duomenys buvo gauti dėl socialinio tinklo pažeidžiamumo spragos, kuri buvo 2019 m., bet dabar sutvarkyta.

Visi „Facebook“ vartotojai gali internete pasitikslinti, ar jų duomenys buvo pavogti. Pasitikslinti galima arba pagal el. pašto adresą, arba pagal telefono numerį. Jei jūsų duomenys buvo pavogti, rekomenduojama pasikeisti savo „Facebook“ slaptažodį.

 

Pasitikrinti pagal el. pašto adresą

Pasitikrinti pagal telefono numerį

 

Šaltinis: LRT.lt

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0