Nepageidaujamas šalutinis poveikis į COVID-19 vakcinas – normali organizmo reakcija

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pateikia apibendrintą informacija apie vakcinas nuo COVID-19.

 

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose žmonės itin aktyviai dalijasi su patirtimi po vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, ypač apie tai, kad pasireiškė šalutinis poveikis.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipia dėmesį, kad nepageidaujami šalutiniai poveikiai į vakcinas yra normali organizmo reakcija ir kad šią informaciją reikėtų pateikti tarnybai, o ne viešinti interneto platybėse. VVKT taip pat pabrėžia, kad visos Lietuvos rinkoje šiuo metu esančios vakcinos yra registruotos Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad jos yra saugios, veiksmingos ir atitinka visus Europos Sąjungos kokybės standartus.

Vakcinų nuo COVID-19 ligos kokybė, saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas didelės apimties klinikiniuose tyrimuose. Tyrimų metu dažniausiai užfiksuotos nepageidaujamos reakcijos į vakcinas buvo skausmingumas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, karščiavimas, nuovargis, galvos ir raumenų skausmas, bendras negalavimas. Dažniausiais šios reakcijos yra lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeina po kelių dienų.

VVKT nurodo, kad kiekvienos registruotos vakcinos nuo COVID-19 preparato charakteristikų santraukoje ir pakuotės lapelyje yra nurodyta, kokių atsargumo priemonių turi laikytis sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai, kad vakcinos būtų vartojamos saugiai ir veiksmingai; kokie nepageidaujami poveikiai buvo pastebėti klinikinių tyrimų metu ir vakcinoms esant rinkoje.

Pasireiškus nepageidaujamoms reakcijoms, sveikatos priežiūros specialistai ir patys gyventojai raginami apie jas pranešti VVKT. Kiekvienas pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19 yra kruopščiai įvertinamas ir perduodamas į Europos vaistų agentūros saugumo duomenų bazę.

 

Pranešti apie šalutinį poveikį po COVID-19 vakcinos galima:

- pirmiausia, savo šeimos gydytojui;

- tiesiogiai užpildant formą internetu;

- užpildant pranešimo formą, skirtą pacientams (ją galima rasti ČIA) ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt);

- nemokamu telefonu 8 800 73 568.

 

LRT informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0