Neapsigaukite: sklinda žinia apie Facebook apmokestinimą

Neseniai pasklido žinutė, kad populiariausias Lietuvoje socialinis tinklas „Facebook“ bus apmokestintas ir nuo kovo kainuos 4 eurus per mėnesį.

 

„Ne! Aš nemokėsiu už feisbuką 4 Eur/mėn. nuo kovo 1 d. Pasidalink ir sustabdyk tai!“ – skelbia paveikslėlis, kuriuo iki šios dienos jau pasidalijo 17 tūkstančių Facebook vartotojų.

Šiuo įrašu dalinamasi iki šiol, tačiau šis įrašas – tai pokštas, netikra naujiena, kurią sugalvojo humoro ir satyros puslapis 1K, o šį puslapį kuria humoristas Olegas Šurajevas.

Tik maža dalis žmonių suprato, kad tai pokštas. Kodėl? Pagrindinė priežastis – žmonėms nepakanka informacinio raštingumo žinių: žmonės tingi pasidomėti faktais, patikrinti informacijos šaltinio patikimumą (šaltinis patikimas, oficialus ar ne), o tiesiog pamato antraštę ir iškart viskuo patiki, ima dalintis melaginga naujiena savo Facebook puslapyje.

Taigi, Facebook nuo kovo nebus apmokestinamas. Netikėkite ir nesidalinkite savo paskyroje šiuo paveiksliuku:

 

 

Mes, LKD, raginame jus atkreipti dėmesį į informacijos šaltinius, informacijos patikimumą. Kadangi dabar daug melagingų naujienų, būkite budrūs. Sekite tik oficialius šaltinius. Taip pat, mes neseniai dalinomės paskaitos apie netikras naujienas vaizdo įrašu su vertimu į gestų kalbą. Rekomenduojame skirti laiko ir peržiūrėti, kad vėliau galėtumėte atskirti tikras naujienas nuo netikrų naujienų.

 

Plačiau skaitykite ČIA – LRT.LT.

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0