LKD vadovai susitiko su LR Seimo pirmininke

Informacija apie LKD vadovų susitikimą su LR Seimo pirmininke.

LKD vadovai susitiko su LR Seimo pirmininke

 

Pirma šių metų Tarptautinės kurčiųjų žmonių savaitės diena prasidėjo vizitu į LR Seimą. Čia LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir viceprezidentas Mykolas Balaišis susitiko su LR Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Susitikimo metu kalbėta, kaip būtų galima pritaikyti LR Seimo televizijos prieinamumą kurtiesiems žiūrovams, siūlyta LR Seimo pirmininkei pristatant svarbius pranešimus ar sveikinimus užtikrinti informacijos prieinamumą lietuvių gestų kalba. Taip pat diskutuota, kaip Lietuvoje būtų galima įpareigoti komercinių televizijų pritaikymą ir šiuolaikinių technologijų panaudojimą subtitruojant ar verčiant į lietuvių gestų kalbą įvairias televizijos laidas.

LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen domėjosi ir kurčiųjų ugdymo ypatumais, lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugų prieinamumu.

 

 

LKD vadovai pasidžiaugė, kad nepaisant dar reikalingų pokyčių, šiandien Lietuva visgi jau daug yra pasiekusi: galime džiaugtis esama lietuvių gestų kalbos vertimo sistema, skubios pagalbos numerio 112 kurtiesiems pritaikyta programėle, taip pat jau įsigaliojusiais LRT įstatymo pakeitimais.

Po pokalbio sutarta bendradarbiauti ir toliau, o gal jau greitai ir pasimatyti dėl lietuvių gestų kalbos įstatymo.

Netrukus pasidalinsime ir vaizdo įrašu, kuriame savo įspūdžiais po susitikimo su LR Seimo pirmininke dalinasi LKD vadovai.

Dėkojame LR Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, kad itin įtemptoje savo darbotvarkėje visgi rado laiko susitikti su mūsų vadovais!

Daugiau nuotraukų iš susitikimo ČIA.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0