LKD prezidentas susitiko su Kroatijos kurčiųjų asociacijos vadove

Informacija apie spalį vykusį susitikimą su Kroatijos kurčiųjų asociacijos prezidente.

LKD prezidentas susitiko su Kroatijos kurčiųjų asociacijos vadove

 

Spalio mėnesį viešėdamas Zagrebe Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) prezidentas Kęstutis Vaišnora susitiko su Kroatijos kurčiųjų asociacijos prezidente Jadranka Krstić. Neformalaus susitikimo metu kurčiųjų organizacijų vadovai diskutavo apie abiejų valstybių situaciją dėl paslaugų prieinamumo kurčiųjų bendruomenės nariams, gestų kalbos vertėjų darbo organizavimo tvarką, taip pat pasidalino gerąja patirtimi.

Kroatijos kurčiųjų asociacija vienija 23 šalyje veikiančias kurčiųjų organizacijas. Pačioje asociacijoje dirba aštuoni darbuotojai, o sudėjus kartu visas kurčiųjų organizacijas – daugiau nei 100 darbuotojų, įskaitant ir kroatų gestų kalbos vertėjus.

 

 

Lyginant Lietuvos ir Kroatijos gestų kalbos vertėjų darbo specifiką, situacija Kroatijoje gana sudėtinga, nes čia nėra nacionalinės gestų kalbos vertėjus vienijančios biudžetinės įstaigos kaip Lietuvoje, tad vertėjai dirba savarankiškai įvairiuose vietos, nacionaliniuose ar tarptautiniuose projektuose, jiems neužtikrinamos socialinės garantijos, todėl ir kurtiesiems gana sudėtingas jų teikiamų paslaugų prieinamumas.

LKD prezidentas K. Vaišnora Kroatijos kurčiųjų asociacijos vadovei papasakojo ir apie Lietuvoje veikiančią kurtiesiems pritaikytą skubios pagalbos numerio 112 programėlę. Šiuo metu tokios programėlės Kroatijoje nėra, tačiau Kroatijos kurčiųjų asociacijos prezidentė patikino, kad norėtų, jog tokia pagalbos išsikvietimo sistema veiktų ir jų šalyje.

 

 

Kroatijos kurčiųjų asociacija veikia jau 100 metų. Asociacija turi gilias tradicijas, nuolatos šalyje organizuoja įvairiausius renginius ir susibūrimus kurčiųjų bendruomenės nariams, aktyviai gina kurčiųjų interesus inicijuodama įstatymų pakeitimus.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0