Kviečiame į diskusiją

Kviečiame į diskusiją su vertimu į gestų kalbą "Atmintis, pasakojimas, poetika" kuri vyks birželio 26 d. Rupert centre, Vaidilutės g. 79, Vilnius 18:30 val.

Kviečiame į diskusiją

Diskusijos dalyviai: Violeta Davoliūtė, Ramūnas Čičelis, Deimantas Narkevičius, moderatorius: Aurimas Švedas. 

Paroda vyks nuo birželio 21 d. iki liepos 21 d. daugiau apie parodos programą skaitykite ČIA

Plačiau apie dalyvius:

Violeta Davoliūtė-Opgenorth yra kultūrologė, vyresnioji mokslo darbuotoja, Vilniaus universiteto Politinių mokslų ir tarptautinių santykių instituto vizituojanti profesorė bei buvusi Jeilio universiteto mokslinė bendradarbė, mokslininkė. Mokslinių tyrimų kryptys yra XX amžiaus istorinės traumos, socialinė ir kultūrinė Lietuvos ir Baltijos šalių istorija, Sovietinė kultūros politika, nacionalizmas, tapatybės politika ir kultūros elitai, elitų kolaboravimas su okupaciniais rėžimais, modernizmas, sovietinis post-kolonializmas. Violeta Davoliūtė-Opgenorth taip pat yra Europos Komisijos Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) bei Lietuvos Kultūros fondo mokslinė ekspertė, AABS, ASEEES bei kitų tarptautinių mokslo asociacijų narė.

Ramūnas Čičelis yra humanitarinių mokslų daktaras, literatūros kritikas, žurnalistas, rašytojas. 2015-aisiais išleido poetinių esė rinkinį „Bohemijos fragmentai”. Ruošiasi išleisti išsamią monografiją apie Joną Meką. Parašė daktaro disertaciją tema „ Jono Meko kūrybos filotopinė žiūra“. Daktaro disertacijoje nagrinėjama filotopinė būtis ir jos santykis su Niekiu poeto ir filmininko Jono Meko kūryboje. Ramūnas Čičelis šiuo metu dirba Jonavos viešojoje bibliotekoje.

Deimantas Narkevičius yra šiuolaikinio medijų (video ir garso) meno, eksperimentinio kino kūrėjas, vienas nuosekliausių ir labiausiai tarptautinėje šiuolaikinio meno scenoje pripažintų Lietuvos menininkų, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Atstovavo Lietuvą 49-oje Venecijos bienalėje, dalyvavo 50-oje Venecijos bienalėje. 2019 metais tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje nominuotas archyvinės medžiagos prizui už kūrinį „Dėmės ir įbrėžimai“. Aktyviai dalyvauja grupinėse ir organizuoja asmenines parodas Lietuvoje ir užsienyje nuo 1991 metų. Šiuo metu dėsto VDA (Vilniaus dailės akademijoje), skulptūros katedroje.

Aurimas Švedas yra nepriklausomoje Lietuvoje subrendusios ir XXI a. pradėjusios aktyviai reikštis praeities tyrinėtojų kartos atstovas, mokslinių projektų vykdytojas, istorijos mokslų daktaras, Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros narys. Žurnalo “Lithuanian Historical Studies” redkolegijos narys. Kultūrinio žurnalo „Literatūra ir menas“ apžvalgininkas. Išleido keletą knygų, iš kurių naujausia - 2019 metais išleista „Irena Veisaite: gyvenimas turėtų būti skaidrus “.

Rupert centro info

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0