Kodėl rusai naudoja Z raidę karui Ukrainoje palaikyti?

Rusijos valdžia vis dažniau naudoja raidę Z savo karui su Ukraina simbolizuoti.

 

Raidė Z iš pradžių atsirado tik ant rusų tankų Ukrainoje, nupiešta ant šono baltais dažais. Iš pradžių visi manė, kad Z raidė žymi, iš kur atvyko kariai. Dabar ji pradėta naudoti plačiau siekiant parodyti paramą Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijai į kaimyninę Ukrainą.

Raidę Z galima pamatyti daug kur: Rusijos propagandiniuose vaizdo įrašuose „Instagram“ tinkle, daugelis įžymybių socialiniuose tinkluose prie savo vardų prirašė didžiąją Z raidę, taip pat ant rusų sportininkų uniformų. Raidę Z taip pat galima pamatyti ant daugybės automobilių Rusijoje ir t.t.

Pasak Rusijos gynybos ministerijos, ši raidė reiškia frazę „Už pergalę“. Tai tiesioginis vertimas iš rusų kalbos. Bet jos prasmė – „Už Putino pergalę“, „Už Putiną“.

Rusijos propagandiniuose vaizdo įrašuose rodomi jauni žmonės, vilkintys marškinėlius su raide Z, taip parodydami savo paramą V. Putinui. Prieš kelias dienas rusų gimnastas Ivanas Kuliakas pasaulio čempionate ant savo marškinėlių užsiklijavo raidę Z – tai sukėlė tarptautinį pasipiktinimą. I. Kuliakas, kuris užėmė trečiąją vietą, per pergalės ceremoniją stovėjo greta nugalėtojo ukrainiečio Iljos Kovtuno.

Z – ne vienintelė raidė, kuri buvo panaudota V. Putino kare. Kitos raidės, tarp jų X, O ir A, taip pat buvo išpieštos ant Rusijos karinių transporto priemonių. Dažnai pasirodo ir V, kuri išvertus reiškia „Jėga slypi tiesoje“.

Dabar Ukrainos ginkluotosios pajėgos taip pat pradėjo piešti aplink Z raidę ant rusų tankų, kuriuos pavyksta perimti. Daug kas ant atimtų tankų, kurie nebeveikia, užrašė itin grubią frazę – „Putinui piz***“.

 

Šaltinis: Kauno diena

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0