Ketvirtasis karantino švelninimo etapas

Vyriausybė gegužės 6 d.  pritarė ketvirtajam karantino švelninimo etapui. Karantino ribojimai lengvinami atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę situaciją šalyje.

 

Taip pat Vyriausybė pritarė karantiną pratęsti iki gegužės 31 d. Tai ilgiausias laikotarpis, kuriam Vyriausybė pratęsė karantiną. Iki šiol jis buvo tęsiamas po dvi savaites.

Kas keičiasi?

Nuo gegužės 7 d. 

 • Bus leidžiama plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis. Bus leista plukdyti didesnes nei 2 asmenų grupes, išlaikant atstumą tarp šių asmenų bei užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Nuo gegužės 11 d. 

 • Jau nuo pirmadienio leista organizuoti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei praktinius mokymus visų rūšių transporto priemonėmis. 
 • Leista laikyti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojant į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų bei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.
   

Nuo gegužės 18 d. 

 • Leista vykdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. Taip pat leistas kontaktinių socialinių paslaugų teikimas, vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centruose.
 • Leista atnaujinti veiklą visoms grožio paslaugoms: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms. Iki šiol veiktą vykdyti galėjo kirpyklos, nagų priežiūros salonai.
 • Leista lankytis sporto klubuose privačiose treniruotėse. Tiesa, jas privalės vesti fizinio aktyvumo ar aukšto meistriškumo sporto instruktorius ar fizinio aktyvumo specialistas, o pratybose dalyvauti ne daugiau nei  10 asmenų, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
 • Atnaujinti renginiai lauke, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.
 • Leista lankyti ir pacientus, gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Taip sudaroma galimybė vyrams dalyvauti gimdyme.
 • Odontologijos salonų veiklą leista atnaujinti nuo gegužės 18 d. Iki šiol veikė tik kai kurie odontologijos salonai, o juose buvo galima aptarnauti tik tuose pacientus, kurie turėjo didelių nusiskundimų.

Nuo gegužės 30 d.

 • Atnaujinti renginiai vidaus patalpose, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1175669/oficialu-leista-organizuoti-nedidelius-renginius-atveriami-darzeliai?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0tLOp-dXgAtywF9Hdawy39NBtEx5gIP52o_H-6LH_kbtx-GYsRKD7DZm0#Echobox=1588762786

 

Kokia jūsų reakcija?

like
5
dislike
4
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0