Karantino sąlygos palankios smurtui

Šiomis socialinės izoliacijos sąlygomis svarbu galvoti ir apie tuos, kurie patiria smurtą ir jaučiasi ypač nesaugiai.

Karantino sąlygotas uždarumas – puiki priemonė apsaugai nuo virusų, tačiau, deja, palanki terpė smurtui artimoje aplinkoje.

Statistika sako, kad daugiau nei pusė smurtinių nusikaltimų įvyksta namuose. Ir daugeliu atveju tai – fizinis smurtas. Iki jo dažniausiai būna niekur statistikoje neatsispindėjęs psichologinis, ekonominis ir seksualinis smurtas. Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai, kurie dirba visoje Lietuvoje ir teikia psichologinę, teisinę ir konsultacinę pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms, šiuo metu dar labiau mobilizuoja pajėgas, telkia savanorius ir kviečia kreiptis pagalbos visoje Lietuvoje.

Nelaukite, kol dėl smurto reikės kviesti policiją, telefonu, žinute ar el. paštu kreipkitės į specializuotos kompleksinės pagalbos centrą:

Karantino sąlygos palankios smurtui – fiksuojamas smurto artimoje aplinkoje padidėjimas

Šiandiena kaip niekada anksčiau grėsmingai suskamba statistika, kad namai – pati pavojingiausia vieta moteriai. Griežto karantino sąlygos ir saviizoliacija šiomis dienomis, deja, turi ir neigiamą efektą – situacija gali tapti pavojinga tiems, kurių artimoje aplinkoje yra smurto.

Lietuvos statistika sako, kad daugiau nei pusė (52 procentai 1) smurtinių nusikaltimų fiksuojama artimoje aplinkoje. 8 iš 10 dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų aukų – moterys, kurių dauguma nukentėjo nuo intymaus partnerio, kas 10-as nukentėjęs vaikas 2.

Kinijoje nuo pandemijos pradžios, kai buvo įvestas griežtas karantinas, pranešimų apie smurtą padvigubėjo!

Didžiulis smurto artimoje aplinkoje padidėjimas buvo užfiksuotas Kinijoje. Nuo pandemijos pradžios, kai buvo įvestas griežtas karantinas, pranešimų apie smurtą padvigubėjo, – interviu leidiniui „Sixth Tone“ sakė Wan Fei, nevyriausybinės organizacijos dirbančios su smurtu artomoje aplinkoje įkūrėja.

Apie situacijos grėsmę kalbama ir Didžiojoje Britanijoje – pernai net 1,6 milijono Anglijos ir Velso moterų patyrė smurtą artimoje aplinkoje. Karantinas tikrai šiuos skaičius padidins.

Paprastai aukos laukia, kol liks vienos ir tik tada ieško pagalbos. Laukia, kol smurtautojas išeis į darbą. Pabėga pas gimines ar pas draugus, laukia, kol vaikai išeis į mokyklą. Visų šių galimybių dabar neliko. Neaišku ir kaip būtų su skambučiu į policiją ar medikams – pandemija keičia prioritetus ir galimybes.

COVID – 19 gali tapti ir manipuliavimo, grasinimo bei bauginimo priemone smurtautojo rankose. Grasinimas išmesti iš namų, prievarta be paliovos šveisti ir sterilizuoti aplinką, neleidimas net elektroniniu būdu bendrauti su artimaisiais – tokių pranešimų jau sulaukia pagalbą teikiančios organizacijos.

Šiandien, pasaulinės žmonių sveikatos grėsmės akivaizdoje, turime prisiimti daugiau atsakomybės už tuos, kurie yra labiausiai pažeidžiami – vyresnio amžiaus žmones ir sergančius lėtinėmis bei kvėpavimo takų ligomis. Bet ne tik. Pagalvokime dažniau ir apie tuos, kurie – žinome ar spėjame – patiria smurtą ir šiomis socialinės izoliacijos sąlygomis jaučiasi ypač nesaugiai.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai, kurie teikia teisinę, psichologinę ir konsultavimo pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms visoje Lietuvoje ragina kreiptis pagalbos nelaukiant kol situacija taps grėsminga gyvybei. Pagalba teikiama telefonu, el. paštu, SMS žinutėmis ir kitomis klientui prieinamomis elektroninėmis priemonėmis.

Šaltinis: http://www.lygus.lt/siomis-socialines-izoliacijos-salygomis-svarbu-galvoti-ir-apie-tuos-kurie-patiria-smurta-ir-jauciasi-ypac-nesaugiai/

 

 

Nepamirškite, kad jeigu susidūrėte su problemomis ir nežinote arba neturite kam išsipasakoti, Jūsų skambučių visuomet laukia LKD psichologė Vilma!

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
2
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0