Įsigaliojo naujos COVID-19 valdymo priemonės

SAM informacija apie atnaujintas COVID-19 valdymo priemones.

 

Dėl omikron atmainos plitimo, nuo sausio 17 d. Lietuvoje pradėjo galioti naujos COVID-19 valdymo priemonės.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša apie svarbiausius pokyčius:

RESPIRATORIAI. Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei 6 metų žiūrovai ir dalyviai, taip pat personalas privalės renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Respiratorių dėvėti nereikės tik tiems neįgalumą turintiems žmonėms, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Jiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Renginio organizatoriai privalės užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio metu ir neįleisti į renginį respiratorių nedėvinčių žmonių.

Respiratorius arba medicinines kaukes dėvėti rekomenduojama ir per renginius atvirose erdvėse, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas.

IZOLIACIJA PO KONTAKTO. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu, izoliacijos terminas – 7 dienos. Jei turėjo sąlytį su sergančiuoju, izoliuotis privalės visi, nesvarbu, ar žmogus pasiskiepijęs, ar ne.

Išimtis taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu.

Darbo vietoje sąlytį su sergančiu COVID-19 turėjusiems asmenims izoliacija bus taikoma tik tuo atveju, jeigu jie su sergančiu asmeniu buvo uždaroje patalpoje ilgiau nei keturias valandas ir kontaktavo mažesniu nei metro atstumu.

Izoliuotis nereikės, jei su sergančiu buvo bendraujama trumpą laiką arba per didesnį atstumą, tačiau tuomet bus rekomenduojama pereiti prie nuotolinio darbo ir tris kartus pasitikrinti: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

Jeigu gyventojas turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo atlikimo dienos. Turėjusiesiems sąlytį darbo vietoje ar ugdymo įstaigoje izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo paskutinio kontakto dienos.

Nedarbingumo pažymėjimus dėl izoliacijos išduos nebe šeimos gydytojas, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Prašymą galima pateikti per elektroninius valdžios vartus www.epaslaugos.lt, registruotu paštu ar atstovui atvykus į NVSC departamentą ar teritorinį jo skyrių.

PO IZOLIACIJOS. Visiems sąlytį turėjusiems asmenims pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis, privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo.

Sąlytį su sergančiu turėję asmenys negali dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose. Jiems rekomenduojama riboti bendravimą, stebėti sveikatos būklę, matuotis kūno temperatūrą, laikytis fizinio atstumo nuo kitų asmenų, užtikrinti tinkamą rankų higieną, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą.

IZOLIACIJA SERGANT BESIMPTOME FORMA. Besimptome COVID-19 forma susirgusiems žmonėms izoliacija galės būti nutraukta po 7 dienų nuo tyrimo dienos.

Besimptome forma laikoma, kai nėra jokių COVID-19 infekcijos simptomų – karščiavimo, kosulio, gerklės skausmo, bendro silpnumo, galvos skausmo, raumenų skausmo, pykinimo, vėmimo, viduriavimo, uoslės ir skonio praradimo.

IZOLIACIJA KELIAUTOJAMS.  Iš užsienio atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems keliautojams privaloma izoliacija – 7 dienos. Kaip ir anksčiau, prieš kelionę į Lietuvą jiems reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos.

 

Taip pat nuo sausio 17 d. rekomenduojamas PGR tyrimas atvykstantiems iš raudonos, geltonos arba pilkos zonos šalių nebus atliekamas mobiliuose punktuose ir jam nebus registruojama Karštąja linija 1808.

 

Šaltinis: Sveikatos apsaugos ministerija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0