Dažniausi klausimai apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą

Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą bei pateikiame instrukciją.

 
  1. Kas yra 1,2 proc. GPM?

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį. Iš šių 20 procentų, 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paremti vaikų darželį, mokyklą, ligoninę. 
 

  1. Kas atsitiks, jei niekam neparemsiu 1,2 proc. GPM?

Jūsų 1,2 proc. nukeliauja į bendrą valstybės biudžetą. O jūsų paremti 1,2 proc. nukeliauja jūsų pasirinktam gavėjui. 

 

  1. Ar galiu ne visą 1,2 proc. dalį skirti LKD?

Taip, skirdami 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį, galite pasirinkti, kokią procento dalį skirti vieniems ar kitiems paramos gavėjams. Pavyzdžiui: 0,6 proc. GPM galite skirti organizacijai, padedančiai beglobiams gyvūnams, o 0,6 proc. GPM dalį galite skirti LKD. Galima 0,5 ir 0,7 ir pan.

 

  1.  Ar 1,2 proc. GPM parama man kainuoja?

NE. Šios paramos skyrimas VISIŠKAI NEMOKAMAS.

  1. Iki kada galiu pateikti prašymą?

Prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms organizacijoms FR0512 formą už 2023 metus galite pateikti iki 2024 m. gegužės 2 d.

 

  1. Ar verta kažkam skirti savo 1,2 % nuo Gyventojų pajamų mokesčio? Ar aš kažką pakeisiu?

Taip, verta. 1,2% nuo GPM nėra didelė suma, tačiau, kai prie tikslo prisidedate Jūs, Jūsų pažįstamieji ir dar 1000 kitų piliečių – sumos susideda!

  1. Ar sudėtinga pervesti 1,2 %?

Ne, tai visai paprasta, net jei retai naudojatės internetu arba kompiuteriais. Jei savo 1.2 % norite skirti LKD, mes paruošėme video instrukciją, kurias rasite LKD internetinėje svetainėje arba spausdami čia.

  1. Neturiu daug laiko, ar galiu paramą paskirti per kelias minutes?

Taip, nes 1,2 % skyrimas truks vos 3-5 minutes, o jei aukojate ne pirmą kartą, ir greičiau. Paruošėme video instrukciją, kaip tai padaryti, spauskite čia.

  1. Dirbu pagal individualios veiklos pažymą, autorinę sutartį arba verslo liudijimą – ar irgi galiu prisidėti?

Taip! Kiekvienas Lietuvoje mokesčius (GPM) mokantis pilietis gali skirti savo 1,2% organizacijoms, kurios jam svarbios. Taigi, galite ir Jūs.

  1. Ar paskyrus paramą galėsiu apsigalvoti?

Taip! Jei paskirsite paramą šią akimirką – iki liepos 1 dienos turėsite galimybę apsigalvoti ir paramą skirti kažkam kitam. Tereiks pakartoti paramos skyrimo procesą ir ji bus skirta naujajai organizacijai.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0