Darbo paieškos išmokos registruotiems bedarbiams

Aktualu neturintiems darbo: jau galima kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl 200 eurų kas mėnesį siekiančios darbo paieškos išmokos.

Ši parama yra skirta sušvelninti COVID-19 ir karantino neigiamas pasekmes. Konkrečiai šia išmoka bus užtikrinamos bent minimalios pajamos tiems, kurie dėl koronaviruso ir karantino prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta. Tačiau 200 eurų darbo paieškos išmoka priklauso ir tiems, kurie anksčiau gavo nedarbo išmoką, bet baigėsi jos mokėjimo laikotarpis – asmuo gali vėl kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl bedarbio išmokos.

Darbo paieškos išmoka nebus mokama tik tiems darbo ieškantiems asmenims, kurie yra bedarbiai, bet gauna pinigų pagal kitą programą, pavyzdžiui, gauna paramą mokymuisi ar darbo vietos steigimui. Vadinasi, nors žmogus neturi darbo, bet gauna finansinę paramą, todėl 200 eur išmoka nepriklauso.

Darbo paieškos išmoka bus mokama 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pabaigos.

Darbo paieškos išmokų dydžiai:

  • Bedarbiams, kurie negauna nedarbo socialinio draudimo išmokos – 200 Eur;
  • Bedarbiams, kurie gauna nedarbo socialinio draudimo išmoką – 42 Eur.

 

 

Ką daryti, norint gauti išmoką?

Norint gauti išmoką, visų pirma reikia būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir turėti bedarbio statusą. Jei asmuo nėra registruotas Užimtumo tarnyboje, pirmiausia būtina užsiregistruoti – tai padaryti galima internetu arba atvykus į Užimtumo tarnybą gyvai.

Kai asmuo neturi darbo ir yra jau registruotas Užimtumo tarnyboje, jam tereikia užpildyti nustatytos formos prašymą gauti darbo paieškos išmoką.

Prašymą galite pateikti vienu iš šių būdų:

  • Apsilankius savo miesto Užimtumo tarnyboje gyvai.
  • El. paštu siunčiant savo miesto Užimtumo tarnybos skyriui. Jei prašymas nepasirašytas el. parašu, originalą Užimtumo tarnybai reikia pateikti per 3 mėnesius.
  • Paštu siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į savo miesto Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame asmuo yra registruotas.

Sprendimą dėl išmokos skyrimo Užimtumo tarnyba priima per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo, kai asmuo kreipėsi.

Darbo paieškos išmoka mokama kas mėnesį už praėjusį mėnesį. Jeigu išmoka paskirta mėnesio viduryje, kitą mėnesį bedarbis gaus proporcingai mažesnę išmoką. Pavyzdžiui, liepą prašymus pateikę bedarbiai pirmąsias darbo paieškos išmokas gaus nuo rugpjūčio 17 dienos. Suma bus mažesnė nei 200 eurų, nes išmokos atsirado ne nuo mėnesio pradžios.

 

SADM informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
8
dislike
1
love
2
funny
1
angry
9
sad
3
wow
2