12 skrydžių per gyvenimą: meninių kūrinių gestų kalba pristatymas

Informacija apie leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymo renginį.

12 skrydžių per gyvenimą: meninių kūrinių gestų kalba pristatymas

 

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) 2022 metais įgyvendina projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“. Atėjo metas pristatyti pasiektus rezultatus!

Kviečiame į meninių kūrinių gestų kalba leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymą!

Data: 2022 m. lapkričio 18 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešoji biblioteka, Didžioji salė (Trakų g. 10, Vilnius)

 

Renginys bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Renginys nemokamas.

 

Renginio programoje: poezijos kūrinių gestų kalba atlikimas, leidinio „12 skrydžių per gyvenimą“ pristatymas, diskusija.

 

5 poetai. 12 kūrinių gestų kalba.

Įgyvendinant projektą buvo suburta 5 kurčiųjų poetų kūrybinė grupė, kurią sudaro: Arnoldas Matulis, Paulius Jurjonas, Nijolė Karmazienė, Rūta Mingailaitė, Erika Jočytė. Tai - lietuvių gestų kalbos poezijos pradininkai, bene vieninteliai lietuvių gestų kalbos literatūros skleidėjai Lietuvoje, turintys ilgametę kūrybos patirtį.

Iš viso parengta 12 poezijos kūrinių gestų kalba vaizdo įrašai, kurie pasiekiami ne tik skaitmeninėje erdvėje, bet ir specialiai projektui skirtame leidinyje. Šiame leidinyje taip pat pateikiama glausta informacija apie lietuvių gestų kalbų literatūrą ir jos dalį – poezijos raišką, meninių kūrinių aprašai, supažindinantys su kūrinių gestų kalba turiniu. Visi leidinyje esantys tekstai išversti į lietuvių gestų kalbą ir pasiekiami nuskaičius QR kodus.

 

Apie poeziją gestų kalba:

Gestų kalbų literatūra, pasak daugelio mokslininkų (pavyzdžiui, R. Sutton-Spence ir M. Kaneko 2012, 2016 ir kt.) yra laikoma kurčiųjų bendruomenės paveldu. Gestų kalbų literatūrą sudarantys meniniai pasakojimai, poezija ne tik atskleidžia visuminę gestų kalbą, skirtingas šios kalbos raiškos priemones, bet ir keičia klaidingą gestų kalbų sampratą, o tuo pačiu keičia ir neigiamą požiūrį į gestų kalbas ir kurčiuosius žmones. Meniniai gestų kalbų kūriniai padeda išsaugoti, susisteminti ir perduoti tradicijas, jie taip pat atskleidžia kurčiųjų kultūros ypatybes, istoriją, patirtį, pasaulėžiūrą.

 

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Lietuvių gestų kalbos literatūros kūrinių leidinio parengimas ir leidyba“ (2022 m.). Projekto vykdytojas - Lietuvos kurčiųjų draugija. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0