Nacionalinis žmogaus teisių forumas | 2019

Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF) – tai kiekvienais metais Tarptautinę žmogaus teisių dieną vykstantis renginys, kurio metu visuomenė kviečiama į diskusijas apie esamą situaciją ir tai, ką galime padaryti, jog Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms – visiems.

2019 metais forumas skiriamas 30-osioms Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos metinėms. Šių metų šūkis skelbia – „Vaiko teisės – žmogaus teisės“. NŽTF yra unikalus reiškinys, po vienu stogu suvienijantis akademinę, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinę bendruomenes ir pritraukiantis kelis šimtus klausytojų.

Šiemet visuomenei siūlomos temos: kaip užtikrinti vaiko teises tėvų konfliktų metu, švietimas ir jaunimo aktyvizmas, ar Lietuvos kalėjimai yra pajėgūs pasiekti bausmės tikslus, geroji užsienio
valstybių praktika realizuojant teisę į lytinės tapatybės pripažinimą, visuomenės interesas žinoti ir žmogaus teisės: kokia yra žiniasklaidos politika, (ne)orus gyvenimas: kada atversime globos įstaigų duris, religinės bendruomenės Lietuvoje: lygios ir lygesnės, jaučiuosi gerai darbe, žmogaus teisės ir technologijos, translyčių asmenų kasdienybė Lietuvoje: nuo lyties keitimo iki visuomenės pripažinimo, satyrinė diskusija žmogaus teisių tema ir kitos. Diskusijose bus užtikrintas lietuvių-anglų, anglų-lietuvių, lietuvių gestų kalbų vertimas.


Data: 2019 m. gruodžio 10 d.


Vieta: Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)


Su programa galite susipažinti čia: www.nztf.lt


BŪTINA registracija: http://bit.ly/NZTM-registracija

 

Organizatoriai:

         


Organizaciniai partneriai:

 

                

 

              

 

           


Informacinis partneris:


Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/1739394089526571/

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0