Uostamiesčio kurtieji mokėsi fotografuoti

Praėjusiais metais Klaipėdos Litorinos mokyklos (buvusi Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla) moksleiviai mokėsi fotografijos meno paslapčių, o gruodžio viduryje surengė savo darbų parodą. Vaikus fotografuoti mokė ir parodą rengti padėjo profesionalus fotografas Vytautas Petrikas.

Ši galimybė atsirado, kai viešoji įstaiga „Klaipėdos Publika“ direktorius R. Žiubrys, kūrybos direktorė D. Grikšaitė ir projektų vadovas P. Jucius išsikėlė sau kilnų tikslą – mažinti Vakarų Lietuvos regiono miestų ir miestelių klausos negalią turinčių gyventojų atskirtį, sudaryti jiems sąlygas dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, supažindinti su fotografijos menu, rengti  projekto dalyvių darbų parodas ir pristatyti jas Vakarų Lietuvos gyventojams.

„Klaipėdos Publikos“ vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos Litorinos mokyklos vadove E. Andrijauskiene ir paprašė profesionalaus fotografo V. Petriko vesti užsiėmimus mokiniams. Fotografas sutiko, tačiau po kelių dienų jis sužinojo, kad mokiniai bendrauja kiek kitaip, nei įprasta – rankomis. „Tada pajutau baimę“, – pasakojo gruodžio 12 d. iškilmingame parodos atidaryme įspūdžiais dalydamasis V. Petrikas. Laimė, išgąstį nuvijo smalsus būrelis jaunuolių, norinčių išmokti fotografuoti. Tris mėnesius jie vakarais rinkdavosi mokytojos Jolitos Stumbrienės, talkinusios projekto sumanytojams, klasėje. Čia fotografas, kuriam mokytoja Kristina Rimkienė padėjo bendrauti jam neįprasta gestų kalba, mokė fotografijos paslapčių dabartinius ir buvusius mokyklos ugdytinius. Jaunuoliai susipažino su pagrindinėmis fotografijos taisyklėmis, fototechnika, fotografijos meno žanrais ir jų specifika, atliko krūvą namų darbų ir net pasigamino fotoaparatus... iš degtukų dėžučių (pinhole). Savo mokslus jie vainikavo fotografijų paroda.

Nuo gruodžio 12 d. mokyklos antrame aukšte galima grožėtis Klaipėdos miesto architektūra, gamtos vaizdais ir pažįstamų bei nematytų žmonių portretais. Šalia šių nuotraukų puikuojasi ir pinhole padarytos nuotraukos, kurias ne kiekvienas gali suprasti. Mat tik užmetęs į jas akį, matai kažkokius šešėlius, dėmes ir kontūrus. Paklaustas, kuo jos tokios ypatingos, kad kabo šalia tikrai profesionaliai parengtų darbų, V. Petrikas atsakė, kad pinhole užfiksuoti vaizdai suteikia galimybę išvysti tai, ko plika akimi aplinkoje nepamatysi. Fotografuodamas žmogus turi kliautis savo nuojauta, nes jis ir pats nelabai žino, kokį vaizdą užfiksuos seniausio, o gal ir pirmojo,  fotoaparato vardą turintis savadarbis pinhole.

Projekto dalyviai ne tik išmoko žvelgti į pasaulį kitu kampu, bet ir gavo galimybę įamžinti savo ateities įspūdžius, nes projekto organizatoriai padovanojo mokyklai profesionalų fotoaparatą. O atsisveikindami pažadėjo pagalvoti apie antrąjį projekto etapą, kuriame tikrai  norės dalyvauti ir buvę jo dalyviai, ir nauji fotografavimo meno entuziastai.

Sigita KOROLIOVĖ
Litorinos mokyklos mokytoja  

Projekto dalyviai ir fotografas V. Petrikas.
Klaipėdos Litorinos mokyklos vadovės E. Andrijauskienės rankose - „Klaipėdos Publikos“ vadovų dovana.

Daugiau nuotraukų iš parodos rasite mokyklos feisbuko puslapyje https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10152059575496858&id=391815176857
 

Komentuoti

Komentarai (1)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 4 ]