Klaipėdos Litorinos mokyklos jubiliejinė savaitė

Tai ramiai vilnydama, tai audringai banguodama praėjo Klaipėdos Litorinos mokyklos 20-mečio jubiliejinė savaitė.

Įspūdinga sukaktis ne tik leido būryje gerų draugų atšvęsti gimtadienį, bet ir suteikė galimybę apžvelgti nueitą kelią ir įsivertinti save. Penkios įvairios veiklos kupinos dienos pailiustravo, kokias vertybes puoselėdama gyvuoja uostamiesčio mokyklos kurčiųjų bendruomenė.

Pyragais kvepianti diena

Mokykla pyragais pakvipo ne pirmą kartą. Prieš metus, Kalėdų išvakarėse, technologijų mokytojos Jolitos Stumbrienės ir muzikos ritmikos mokytojos Dianos Mockuvienės iniciatyva atsidariusi gerumo kepyklėlė atnešė į mokyklą naują tradiciją – jaukų pasibuvimą su geriausiais draugais. Todėl niekas nenustebo, kad mokyklos dvidešimtasis gimtadienis prasidėjo nuo pyragų, kuriuos kepė ir dideli, jau spėję pasisemti kulinarijos paslapčių Virtuvės mitų griovėjų kulinariniame klube, ir maži, kuriems padėjo visi šeimos nariai.

Didžiulis sujudimas kilo pirmąją jubiliejinės savaitės dieną! Mokyklos kieme susidarė automobilių spūstys, lauko durys neužsidarė, nes pro jas vis ėjo ir ėjo tėvelių lydimi vaikai. Įdomus pastebėjimas – tą dieną vaikus į mokyklą vedė ne mamos, o tėčiai. Nežinia kodėl, tačiau būtent tėčiams buvo patikėta pristatyti į mokyklą visus kulinarinius stebuklus!

Eilėraštyje, kviečiančiame į šventę, buvo sakoma, kad mokyklos bendruomenė laukia ne dovanų, o visų gerų draugų, tačiau mokyklos draugai arba neskaitė jo, arba nusprendė neklausyti šventės kaltininkų ir atskubėjo į gimtadienį su dovanomis, gėlėmis ir nuoširdžiais sveikinimais.

Ilgų ir kūrybingų metų mokyklos bendruomenei linkėjo Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centras, Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė, socialiniai partneriai – vaikų lopšeliai-darželiai „Pagrandukas“ ir „Versmė“, Medeinės mokykla ir Liudviko Stulpino progimnazija.

O po sveikinimų prasidėjo tai, ko mokiniai labiausiai laukė – tortų, pyragų, pyragaičių, sausainių, keksiukų, vaflių, spurgų ir kitų skanėstų ragavimas. Šventė vyko pagal garsųjį švedų rašytojos Astridos Lindgren herojų Karlsoną – buvo viena žvakė, kurią pagamino Medeinės mokyklos vaikai, ir daug daug tortų!

Pyragais kvepianti diena patvirtino, kad mūsų vaikams pati didžiausia vertybė yra šeima, iš kurios jie į šventinį vainiką įpynė vieningumo, draugiškumo, pagarbos, bendradarbiavimo vertybes.

Akademinė diena

Antrąją jubiliejinės savaitės dieną įstaigoje buvo tylu, nes mokytojos ir auklėtojos demonstravo savo profesines kompetencijas bei dalijosi patirtimi su Klaipėdos miesto pedagogais. Kolegoms buvo parodytos atviros pamokos, pristatyti stendiniai pranešimai, papasakota mokyklos dvidešimties metų istorija.

Tą dieną į vertybių prioritetinį sąrašą mokykla įsirašė mokslą, padedantį formuoti atsakingus, mąstančius, tobulėjančius, kūrybingus, nebijančius konkuruoti žmones.

Žaidimų diena

„Gimtadienis be žaidimų – ne gimtadienis“, – pasakytų garsios švedų rašytojos herojus Karlsonas. Žaidimų organizavimo konkurse sunku būtų surasti jam varžovą, nes išradingumo tam storuliukui su propeleriu ant nugaros galima tik pavydėti. Tačiau Litorinos mokyklos Mokinių taryba su niekuo varžytis ir neketino, nes žaidimų organizavimu jos nariai užsiima keletą pastarųjų metų. Tokia socialine veikla mokyklos aktyvistai džiugina pertraukų metu mažuosius draugus ir leidžia mokytojams be rūpesčių pasiruošti pamokoms ar atsipalaiduoti po įtempto darbo.

Šventinius žaidimus padėjo parinkti tarybą kuruojančios mokytojos Kristina Rimkienė ir Rita Navitskė, todėl žaidimų diena patiko ir patiems mažiausiems, ir vyresniųjų klasių mokiniams, jau seniai įrodžiusiems, kad draugystė jiems visiems yra be galo svarbi vertybė.

Solidarumo diena 

Antrasis Solidarumo bėgimas į jubiliejinę programą buvo įtrauktas neatsitiktinai. Juk ne tik šeimoje, bet ir mokykloje diegiamos solidarumo, empatiškumo, saugumo, tolerantiškumo vertybės, padedančios mokiniams suvokti, kad pasaulyje gyvena vaikai, kuriems labai reikia pagalbos ir palaikymo.

Dalyvavimas tarptautinės organizacijos „Gelbėkit Vaikus“ rengiamuose Solidarumo bėgimuose skatina mokinius susimąstyti apie vaikų teises mūsų šalyje ir visame pasaulyje, įsijausti į negalinčių pasinaudoti šiomis teisėmis vaikų būseną, priimti sprendimus, padėsiančius pakeisti kenčiančių vaikų likimus.

 Miško pasaka

Ar prisimenate, kaip Astridos Lindgren herojus Karlsonas atsidėkodavo savo draugui Mažyliui už svetingumą? Jis visada sugalvodavo kvapą gniaužančių nuotykių, kurie vykdavo jo namelyje ant stogo. Ant stogo savo svečių Litorinos mokyklos bendruomenė nekvietė, tačiau pasitiko juos stilizuotame miške, kuriame savo pasirodymus demonstravo miško žvėrys ir paukščiai, balos šeimininkės varlės, o jiems akomponavo lietaus lašelių orkestras. Šventėje dalyvavę svečiai iš Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus pasveikino visą bendruomenę su gražiu jubiliejumi, apdovanojo labiausiai nusipelniusius jos narius miesto mero ir švietimo skyriaus vedėjos padėkos raštais bei įteikė vazą prašydami į ją sudėti visą iš mūsų sklindantį gerumą, kad kiekvienas jį galėtų pajusti, o prireikus ir pasisemti.

Audringais plojimais palydėjus mažųjų svečių iš lopšelio-darželio „Pagrandukas“ padeklamuotą eilėraštuką, į vertybių vainiką buvo sudėtos gerumo, atsidavimo, meilės, supratimo ir noro dalintis su kitais vertybės, kurios patvirtino vokiečių rašytojo J.V.Gėtės žodžius, kad geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus, nes žmones labiausiai suartina veikla.

Klaipėdos Litorinos mokyklos

Surdopedagogė ekspertė SIGITA KOROLIOVĖ

Pyragų diena.
Žaidimų dienos akimirkos.
Baigiamojo koncerto akimirkos.
Solidarumo dienos dalyviai.

 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 4 ]