Karjeros diena Litorinos mokykloje

Klaipėdos Litorinos mokykloje vyko Karjeros diena.

Renginio organizatorės – direktorė Edita Andrijauskienė, pavaduotoja ugdymui Renata Aglinskienė, spec. pedagogė Sigita Liukpetrienė ir istorijos mokytoja Kristina Rimkienė. Jame dalyvavo daug gyvenime pasiekę klausos negalės jaunuoliai: buvę Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos auklėtiniai Nina Šamakova ir Karolis Simaitis, buvę Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ugdytiniai Mykolas Balaišis ir Kazimieras Tičkus. Skirtingą gyvenimo kelią pasirinkę jauni žmonės privertė suklusti ir susimąstyti nerūpestingai mokyklines dienas leidžiančius vaikus.

Ninos Šamakovos kelias

Nedidukės, bet labai energingos merginos kelias 2008 m. po dešimtmetės mokyklos baigimo  nuvedė į tolimąją Islandiją. Islandijos grožis nepavergė Ninos, nes po metų ji grįžo į Klaipėdą, baigė Salio Šemerio suaugusiųjų gimnaziją, įkūrė Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizaciją bei pradėjo vadybos studijas gimtojo miesto universitete. Savo pradėtus darbus mergina perdavė aktyviems uostamiesčio kurtiesiems, o pati atsigręžė į Lietuvos sostinę. Ji buvo išrinkta į Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos (LKJA) tarybą.

Nina neapsiribojo veikla tik Lietuvoje, jau kelintus metus merginos žvilgsnis krypsta ir į Europą. Nina su pasididžiavimu pasakojo apie savo veiklą LKJA ir Europos kurčiųjų jaunimo sąjungoje, dalijosi įspūdžiais iš kūrybinių stovyklų Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Olandijoje, vasaros mokymų stovyklų Norvegijoje ir Vengrijoje. Į jas mergina pateko dėl savo užsispyrimo ir smalsumo. Nuolat ieškodama informacijos internete, siųsdama įvairioms jaunimo organizacijoms savo CV, Nina plečia ne tik savo pažinčių ratą, bet ir akiratį, tobulina anglų kalbos žinias, įgyja daug naudingos gyvenimo patirties.

Karolio Simaičio šuolis

Baigęs mokslus Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje, Karolis tęsė juos Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre. Tačiau jaunuolis prisiminė, kad Vilniuje jis labai susižavėjo sportu, todėl apleido mokslus ir meną, o tai pakišo koją stojant į Lietuvos dailės akademiją. Vaikinui ir jo šeimai teko susiveržti diržus, nes Karoliui atiteko tik mokama studijų vieta. Šią klaidą Karolis ir dabar skaudžiai prisimena. Šiandieniniam akademijos ketvirtakursiui Karoliui pavyko laiku suvokti savo klaidą ir jos nebekartoti. Tai liudijo vaikino pasakojimai apie nuveiktus darbus Vilniaus ir Lietuvos kurčiųjų jaunimo organizacijose bei mokykloje surengta nuostabių meno kūrinių paroda.

Jaunuolis pasakodamas apie savo studijas sakė, kad jau pasirinko knygų iliustruotojo specialybę. Tai manęs nenustebino, nes buvęs mano auklėtinis nuo mažens perskaitytus kūrinius perteikdavo piešiniais.

Mykolo Balaišio idėjos

Nors aukštaūgis, lengvai bendraujantis vaikinas baigęs mokyklą greitai kilo karjeros laiptais prekybos srityje, nugalėjo pomėgis organizuoti renginius. Mykolas nepasitenkino tuo, kad jam reikėjo vykdyti vadovų iš Vilniaus nurodymus, o ir pirkėjai į parduotuvę ateidavo be jo pastangų. Vaikinui norėjosi kurti ir organizuoti naudojantis savo, o ne kitų idėjomis, taip pat pajusti adrenalino antplūdį stengiantis pritraukti į savo renginius kuo daugiau šiuo metu prie kompiuterių įstrigusių žiūrovų ir dalyvių. Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijai pasisekė, kad Mykolas nesusižavėjo karjeros galimybėmis prekyboje. Jo suburtos komandos dėka mieste ir devyniuose jo rajonuose nuolat vyksta renginiai, projektai, rūpinamasi neįgalių girdėti jaunuolių integracija, informacijos sklaida, glaudžiai bendradarbiaujama su Kauno miesto savivaldybe.

Pajutęs norą tobulėti, jaunasis organizacijos pirmininkas įstojo į Kauno kolegiją, kur pasirinko socialinio darbo studijas. Šiuo metu Mykolas baigia antruosius studijų metus. Jis kartu su Nina ir Karoliu dalyvauja vasaros stovyklose ir mokymuose, organizuoja visos Lietuvos vaikų ir jaunimo poilsį, rengia įvairius žygius. O jauniesiems klaipėdiečiams Mykolas pabrėžė, kad visko reikia siekti patiems, nelaukti, kol kas nors atneš ant auksinio padėklo ir paduos. Taip gyventi, sakė jis, bus ir įdomiau, ir naudingiau sau bei aplinkiniams.

Kazimiero Tičkaus „maratonas“

Šis žodis atėjo į galvą klausantis apie jaunojo Kazimiero užimtumą. Vaikinas šiuo metu studijuoja Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje, vakarais mokosi Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazijoje ir darbuojasi įmonėje „Kitokia diena“. Šiam jaunuoliui nelabai žinomas žodis laisvadieniai, nes juos išnaudoja kurdamas darbus interjero apipavidalinimui. O apie jo darbus Litorinos mokyklos bendruomenei bylojo ne tik nuotraukos, kuriose įamžinti Kazimiero kūriniai stebinantys profesionalumu ir technikų įvairove, bet ir per rankas perleistas medalis, kurį vaikinas gavo iš Kauno miesto mero mokydamasis Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre.

Jaunuolis pasakojo labai mėgstantis iššūkius. Vienas iš jų buvo mokyklinėje praktikoje, vykusioje Kroatijoje, kai su kurso drauge gavo užduotį sukurti pano ant sienos. Kazimieras panaršė internete ir sukūrė šilumą skleidžiančią geltoną gėlę technika, kurios mokykloje nebuvo mokęsis. Todėl nekeista, kad jaunuoliai sužavėjo vertintojus dar nematyta darbo technika, meniškumu ir profesionalumu.

Visiškai kitoks iššūkis jaunuolio laukė darbovietėje, kur išsigandę artėjančio patikrinimo vadovai įpareigojo Kazimierą sutvarkyti darbo patalpas. Po jaunuolio idėjų įgyvendinimo vieningai buvo pripažinta, kad K. Tičkus gali dirbti interjero apipavidalintoju. Tuo įsitikinome ir mes, pamatę nuotraukas prieš vaikino darbą ir po jo.

Pokalbiai apie karjerą prie kavos puodelio

Karjeros dieną pratęsė Litorinos mokyklos Tėvų kavos klubas, vadovaujamas dešimtokės Simonos tėvelio Sauliaus Ivanausko. Gardžiuodamiesi kvapia kava, mokinių tėvai sužinojo apie savo atžalų karjeros galimybes iš dalyvaujančių svečių: Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos surdopedagogės Kristinos Rimkienės, Klaipėdos darbo rinkos mokymo centro  floristikos mokytojos metodininkės Evelinos Vyšniauskaitės ir virėjų mokytojos metodininkės Aušros Ragauskienės.

Sigita KOROLIOVĖ 
 Renginio svečiai su organizatoriais (iš kairės): M. Balaišis, N. Šamakova, Klaipėdos Litorinos mokyklos direktorė E. Andrijauskienė, K. Simaitis, K. Tičkus, istorijos mokytoja Kristina Rimkienė.

 

Komentuoti

Komentarai (1)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 4 ]

  • Elena pasakė:

    Šaunuoliai!Visada nugali tikslo siekimas!