Besivejant „skraidančią plunksną“

Pakalbinti 29-erių metų badmintonininką, buvusį Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos auklėtinį, Tomą Dovydaitį buvo nelengva. Pagauti jauną vyrą bandžiau nuo praėjusio pavasario. Pasirodo, Tomas kartu su savo gyvenimo drauge Viktorija Novik jau keletą metų gyvena tarp Lietuvos ir Islandijos, kurioje ne vienas klausos negalę turintis lietuvis įleido savo šaknis. Mat šios šalies politika neįgaliųjų įdarbinimo klausimais yra lankstesnė nei gimtojoje Lietuvoje.

Studijos ir ateities planai

Laimei, vis didėjantis studijų ir sporto krūvis privertė Tomą trumpam pamiršti svetingąją Islandiją. Man pasisekė susitikti su vaikinu mokykloje, kurioje jis jau antrą kartą atlieka kūno kultūros mokytojo praktiką.

Nauji gyvenimo įspūdžiai svetur neatšaldė Tomo ryžto studijuoti Lietuvos kūno kultūros akademijos Pedagogikos fakultete.

Pirmąją praktiką T. Dovydaitis atliko būdamas pirmakursis. Gerai atsimenu jo pirmuosius studentiškus įspūdžius. Tada vaikinas guodėsi, kad labai sunku mokytis kartu su girdinčiaisiais, kad neužtenka gestų kalbos vertėjo paslaugų, kad sunku suprasti dėstytojų ir bendrakursių kalbą.

Šiandien akademijos trečiakursio akys spindi pasitikėjimu. Kitaip ir negalėjo būti, juk Tomas ‒ daugkartinis šalies, Europos ir Pasaulio badmintono čempionas! Paklausus, kaip dabar sekasi studijos, Tomas išdidžiai atsakė, kad puikiai, pasigyrė, jog laiko egzaminus be vertėjų pagalbos ir svajoja apie magistrantūros studijas. Žinios ateityje jam padės siekti ambicingų svajonių ‒ vadovauti Klaipėdos kurčiųjų sporto klubui „Šermukšnis“ ir tapti Lietuvos kurčiųjų badmintono rinktinės treneriu. Jau šiandien vaikino treneris Antanas Narvilas moko ir ruošia Tomą šioms pareigoms.

T. Dovydaitis, vykdamas savo automobiliu į varžybas tiek Lietuvoje, tiek Europoje, visada kartu su savimi vežasi jaunuosius badmintonininkus. Padeda jiems ne tik kelionėje, bet ir badmintono kortuose susidoroti su varžybų jauduliu, semtis patirties, mokytis iš jo ir kitų rinktinės senbuvių.

Badmintonininkų tandemo šeimos pagausėjimas

Reikia tik pavydėti tokio jaunuolio entuziazmo: jis sugeba studijuoti, sportuoti ir dirbti tolimojoje Islandijoje, kur šiuo metu likusi jo draugė Viktorija laukiasi poros pirmagimio. Vadinasi, į taip užimtą T. Dovydaičio dienotvarkę reikės įtraukti ir rūpinimąsi mažyliu bei jo mama.

Įdomus faktas, kad Tomo sesuo, garsi Lietuvos badmintonininkė Kristina Dovydaitytė šiomis dienomis jau turėtų sūpuoti savo pirmagimį. Paklausus, ar stipriausias Lietuvos badmintonininkų tandemas specialiai planavo šeimos pagausėjimą, Tomas tik šyptelėjo ir atsakė, kad taip buvo lemta. Nors kūdikio atėjimas į šį pasaulį suteikia begalę džiaugsmo, po sveikinimų būsimojo tėvelio paklausiau, ką jis mano apie sportinę karjerą, kuri šiuo metu klostosi puikiai.

Tomas kartu su seserimi praėjusiais metais Pietų Korėjoje vykusiame 3-iajame pasaulio kurčiųjų badmintono čempionate tapo mišrių dvejetų varžybų nugalėtoju, o komandų varžybose kartu su visa šalies rinktine pasipuošė bronzos medaliu. Pasaulio čempionų vardų Kristina ir Tomas neatiduoda nuo pirmojo Bulgarijoje vykusio Pasaulio kurčiųjų badmintono čempionato! Paklaustas, kiek dar laiko žada sportuoti, Tomas atsakė, kad norėtų dar ilgai, nes neįsivaizduoja kitokio gyvenimo. Nors galėjo viskas baigtis ir liūdniau.

Kaip ir kitų sporto šakų atstovus, Tomą taip pat persekioja traumos. Puikiai atsimenu jo kelionę namo iš Kurčiųjų olimpinių žaidynių, vykusių 2009 m. Taipėjuje. Tada Tomą oro uoste namiškiai ir sirgaliai išvydo sugipsuota koja: sportininkui varžybos baigėsi starto dieną, įplyšus Achilo sausgyslei. Po sėkmingos Vilniaus mikrochirurgų operacijos ir ilgos reabilitacijos Tomas vėl grįžo į badmintono kortus, kur kartu su rinktine baugina Europos ir pasaulio badmintonininkus.

Stipriausio kurčiųjų badmintono dvejeto ateitis

Ir koks gi likimas laukia stipriausio pasaulio kurčiųjų badmintono dvejeto, seseriai Kristinai išėjus į motinystės atostogas? Nors brolis ir sesuo apie tai nesikalbėjo, tačiau Tomas viliasi, kad Kristina, laimę atradusi Kroatijoje, greitai grįš į didįjį sportą, tačiau tvirtai ištarė, jog sesers nespaus.

Vaikinas papasakojo, kad tėvai juos išaugino mylinčiais, gerbiančiais ir palaikančiais visais gyvenimo atvejais savo šeimos narius žmonėmis, todėl Tomas niekada nepriekaištaus seseriai, kad ir ką ji benuspręstų. Pats sportininkas, kurį šiuo metu truputį neramina skausmai dešinės kojos kelyje, pasiryžęs dar ilgai draugauti su badmintono rakete. Jei reikės, jis stos į mišrų dvejetą su kita porininke, nors žaidimas su seserimi, pažįstama nuo pat mažų dienų buvo didelis privalumas varžybų metu.

Tomas pasakojo, kad jų pergalėms padėjo ne tik puikus fizinis pasiruošimas, trenerio A. Narvilo ir tėvų įskiepyta griežta, beveik be laisvalaikių, disciplina Bet ir tai, jog ir jis, ir Kristina pažinojo kiekvieną abiejų judesį, suprasdavo vienas kitą iš mažiausio, mums nepastebimo, veido raumens trūktelėjimo, akies mirktelėjimo ar galvos kryptelėjimo. Ryžtą sportuoti palaiko ir noras laimėti olimpinius medalius. Traumai sudaužius jauno sportininko viltis Taipėjaus olimpiadoje, Tomas svajoja atsigriebti 2013 m. Olimpinėse kurčiųjų žaidynėse, vyksiančiose Bulgarijoje.

Mes visi tikime, kad Tomui Dovydaičiui ‒ su seserimi Kristina, ar be jos ‒ pasiseks, nes jaunatviško ryžto lydimas, darnios šeimos palaikomas jis pasieks savo svajonę. Juk dabar reikės kovoti ne tik dėl savęs ‒ medalių lauks ir spalio mėnesį gimsiantis Tomo ir Viktorijos mažylis, kuris, tikiu, taps puikiu dviejų badmintonininkų išaugintu sportininku. Linkime, kad „skraidanti plunksna“ (taip badmintoną prieš 600 metų vadino japonai) dar ilgai nenukristų ant žemės, džiugindama ir sirgalius, ir pačius sportininkus!

KKNPM mokytoja
SIGITA KOROLIOVĖ

Pirmoji Tomo Dovydaičio praktikos diena.
Nauji gyvenimo įspūdžiai svetur neatšaldė Tomo Dovydaičio ryžto studijuoti Lietuvos kūno kultūros akademijos Pedagogikos fakultete.


 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]