Tegyvuoja „Top Rankelės“!

Gegužės 24 d. Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje dešimtą kartą vyko „Top Rankelės“. Deja, paskutinės...
Pirmąsias „Top rankeles“ 1997 m. suorganizavo dailės ir technologijų mokytoja Jolita Stumbrienė. Tai buvo pačios turtingiausios ir gausiausios „Rankelės“. Mokytojos traukė iš savo spintų ir skrynių įvairius mezginius, nėrinius, siuvinius. Vėliau „Top Rankelėse“ buvo pristatomi firminiai patiekalai, vaidinimai, dainuojamos dainos...

Nors mūsų darbuotojų fantazija beribė, tačiau organizatoriai pajuto, kad atėjo metas sustoti. Sustoti, kol dar ši šventė miela ir įdomi mokyklos bendruomenei.
Prisimenu, kaip iškilmingai ir išdidžiai prieš dešimt metų su Lietuvos gerbėjais Vilniaus Vingio parke atsisveikino grupės „Foje“ nariai. Tą vakarą ilgai žmonės su ašaromis akyse kvietė bisui grupės lyderį A. Mamontovą. Grupė su klausytojais atsisveikino būdami pačioje populiarumo viršūnėje, bet ir šiandien žmonės prisimena juos pačius ir jų dainas.
„Top Rankelių“ populiarumas per dešimtmetį nesumažėjo. Kaip garsioji grupė „Foje“, taip ir mes norėjome išeiti iškilmingai, šventiškai ir neįprastai. Todėl šį kartą buvo suorganizuota autorinė paroda žmogaus, kuris tapo mūsų bendruomenės „greitąja pagalba“, žmogaus, kuris sugeba vienu metu būti keliose vietose ir nesavanaudiškai padėti visiems, žmogaus, kuris turi labai įdomų hobį. Tai mokyklos darbuotoja Stefanija Dubinskienė.
Kiekvienos mergaitės vaikystė prabėgo siuvant lėlėms drabužėlius. Šiandien mano dukra taip pat kuria kostiumus barbėms. O
S. Dubinskienė negali džiaugtis užjūrio lėlėmis. Todėl Stefutė renka išmestas sulaužytas lėles, grąžina joms pirmykštę išvaizdą ir tada puošia jas.
Asmeninėje S. Dubinskienės parodoje lankytojai grožėjosi vaikystę primenančiais kūdikiais, jaunavedžių pora. Bet daugiausiai pagyrimų autorė sulaukė pristačiusi penkias lėles, aprengtas autientiškais Klaipėdos krašto rūbais. Stefanija domisi krašto istorija, turi sukaupusi šia tema nemažą biblioteką. Todėl nesistebime, kad daug lėlių, aprengtų nacionaliniais kostiumais, iškeliavo į Vokietiją.
Džiugu, kad į „Top Rankelių“ parodą įsitraukė ir jaunosios kartos atstovai. Savo darbus demonstravo mokyklos sekretorė Loreta Jurkuvienė ir šeštokė Gretė Mieliauskaitė.
Viliamės, kad „Top Rankelės“, atjaunėjusios, pakeitusios savo pavadinimą, stilių ir formą, būtinai dar sugrįš. 


Mokytoja
Sigita KUDARIENĖ


Stefanija Dubinskienė sklidina gerumo ne tik ją supantiems žmonėms, bet ir suniokotoms lėlėms: ji joms grąžina pirmykštę išvaizdą ir aprengia savo siūtais drabužiais.

G.Karklienės nuotr.Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 9 ]