Rudens spalvų paradas Klaipėdoje

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos fojė išvydusi kvietimą į tradicinę Rudenėlio šventę, pagalvojau, kad vėl reikės ieškoti sode paskutinio moliūgo ir bandyti jį kuo nors paversti. Džiugu, kad smarkiai klydau. Keičiantis požiūriui į jaunosios kartos ugdymą, pasikeitė ir tradiciniai renginiai. Lyg bobų vasaros voratinkliai visą mėnesį po mokyklą draikėsi šventinė nuotaika. Tik peržengus mokyklos slenkstį, stilizuotame kalendoriuje kas rytą galėdavai pasisemti žinių apie rudens požymius, kiekvieno mėnesio šventes, senolių pastebėjimus apie orus, paskaityti žaismingų eilėraščių ir pasakojimų. Visą mėnesį mokiniai turėjo profesionaliai parengtą ir, svarbiausia, legalią paruoštukę kalbos ugdymo ir gamtos pamokoms!

Lietuvių kalbos pamokose mokiniai rašė rašinėlius apie rudenį. Netradiciniai ugdymo metodai pateisino lūkesčius. Vaikų kūryboje nebeliko nuobodaus mėnesių išvardijimo ir aprašymo. Visi žinome, kad medžiai meta lapus, o paukščiai kasmet išskrenda į šiltuosius kraštus. Tačiau ne vienas naujai pažvelgė į rudenį, perskaitę mokinių rašinėliuose, kad pageltę rudens lapai panašūs į traškius mamytės kepamus blynelius, o paukščių išskridimas ir įkyrus Klaipėdos lietus sukelia žmonėms depresiją.

Mažiausieji bendruomenės nariai mielai ėmėsi dailininkų darbo ir papuošė mokyklos sienas spalvingais rudeniniais piešiniais.

Kadangi ruduo vadinamas derliaus karaliumi, be tradicinės rudens gėrybių parodos neišsiversi. Šventės organizatorės auklėtojos Ina Balčiūnaitė ir Nijolė Morkūnienė kartu su praktiką mokykloje atliekančiomis būsimomis socialinėmis pedagogėmis iš Klaipėdos valstybinės kolegijos po pamokų pačios mokė pasigaminti įvairių suvenyrų, pasidalino kūrybinėmis paslaptimis. Vėliau auklėtiniai taip entuziastingai puolė įgyvendinti namuose, kad pavyko sudominti ir įtraukti į kūrybines dirbtuves savo šeimos narius. O tėvai tikrai susidomėjo švente! Tai įrodė aktyvus jų dalyvavimas ne tik darbelių, bet ir patiekalų parodoje bei baigiamajame renginyje. Su obuolių pyragais, gaiviomis vaisių ir daržovių salotomis sugužėjusios mamos mielai sutiko susiburti į vieną komandą, kad galėtų išbandyti savo jėgas įvairiuose mokykliniuose konkursuose.

Mažųjų ugdytinių komanda „Giliukai“, vyriausiųjų mokinių grupė „Riešutėliai“ ir jungtinė mokyklos darbuotojų ir tėvelių ekipa „Obuoliukai“ varžėsi intelekto, vikrumo, vaidybos, kūrybiškumo rungtyse. Moliūgą ar baravyką visi pažįsta, o pabandykite atspėti, kuri paveikslėlyje pavaizduota gėlė yra veigėla, o kuri cidonija?! Morką, burokėlį ar svarainį visi matėme, bet užrištomis akimis paragavus pasakyti, kas tai buvo – nelengva. Ar kada nors bandėte užrištomis akimis, tik lytėjimu atskirti javus nuo saulėgrąžų. Ir rojaus obuoliukus be rankų iš vandens traukti buvo sudėtinga... Todėl labai padėjo audringos sirgalių ovacijos ir spalvingi plakatai, kurių sulaukė komandos, pademonstravusios mini spektakliukus „Vėjuota diena“, „Lietingas oras“, „Bobų vasara“. Komandų fanai neišlaikė ir puolė padėti „giliukams“ gaminti iš rudens gėrybių žvėrelių fermą, mokytojoms ir mamoms pjaustyti žvakidę iš gigantiško moliūgo, o „Riešutėlių“ komandai įteiktą medžio tošį paversti rudenine kompozicija, drąsiai galinčia pretenduoti į bet kurios floristikos parduotuvės vitriną! Šventę vainikavo įvairių gyvūnų imitavimo užduotys, greitojo bulvių skutimo varžybos, mįslių-keturgyslių minimo konkursas, įvairių varžybų ir renginių nugalėtojų apdovanojimas ir, žinoma, gausios rudeninės vaišės!

KKNPM mokytoja
Sigita Koroliovė

Rudenėlio šventė Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje.Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 3 ]