Pasaulinio vandenyno diena

Ar žinote, koks vandenynas didžiausias pasaulyje? Kiek žemės ploto jis užima? Kiek metų Baltijos jūrai? Kiek faunos ir floros rūšių randama joje?..
Į šiuos ir į daugelį kitų klausimų atsakymus galėjo rasti visi, birželio 8 – ąją dieną susirinkę į Klaipėdos jūrų muziejaus ir Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto surengtą šventę, skirtą Pasaulinio Vandenyno dienai.

Tarptautinė Vandenyno Diena pasaulyje pradėta minėti 1992 06 08 d. Jos tikslas yra skatinti žmones rūpintis Mėlynosios Planetos gerove. Šis projektas jungia skirtingų valstybių akvariumus, zoologijos sodus, muziejus, įvairias organizacijas (tarp jų ir Lietuvos jūrų muziejų).
Klaipėdos jūrų muziejuje ši diena minima nuo 2004 m. Kiekvienais metais renginio organizatoriai pasiūlo miesto visuomenei dalytvauti įvairiuose konkursuose. Šiais metais tarp konkurso dalyvių buvo galima sutikti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos bendruomenę. Pradinukai dalyvavo piešinių konkurse "Baltijos jūra ir mes". Delfinariumo sienos buvo nukabinėtos įvairiaspalviais piešiniais. Tačiau nugalėtojų, deja, galėjo būti tik trys. Todėl su didžiausiomis ovacijomis buvo sutikta žinia, kad pirmąją vietą miesto piešinių konkurse laimėjo mūsų mokyklos ketvirtokė Rūta (mokyt. Virgina Samošina).

O vyresniųjų klasių mokinius muziejaus darbuotojai drauge su Klaipėdos Universiteto mokslininkais pakvietė dalyvauti aplinkosauginiame konkurse-seminare "Baltijos jūra ir mes" ir papasakoti, kaip jie rūpinasi Baltijos jūros gerove, jos aplinka, kaip jų kasdienis gyvenimas ar vykdomi aplinkosauginiai projektai padeda kurti darnią Baltijos jūros ekosistemą.

„Baltijos jūra ir mes“ yra pirmasis aplinkosauginis konkursas-seminaras Lietuvos pajūryje, skirtas Pasaulinei Vandenyno dienai pažymėti. Vienas iš pagrindinių konkurso tikslų - skatinti jaunimą domėtis Baltijos jūra, kurios būklė tiesiogiai priklauso nuo žmogaus veiklos ir jo gyvenimo būdo, supažindinti su šiuo metu vykdomais moksliniais tyrimais ir jų svarba.

Kurčiųjų mokyklos dvyliktokai Nina Šamakova ir Karolis Simaitis, paraginti klasės vadovės lietuvių kalbos mokytojos Sigitos Kudarienės, surizikavo ir paruošė projektą „Undinėlės nuotykiai Baltijos jūroje“, kuriame atskleidė savo susirūpinimą minomis nusėtu jūros dugnu, naftos dėmėmis „nuspalvintomis“ gimtosios jūros bangomis, dvesiančiomis žuvimis ir šiukšlių kalnais poilsio zonose... Jaunuolių darbas neliko nepastebėtas. Jis buvo pripažintas vienu meniškiausiu projektu, o moksleiviai laimėjo kelialapį į ekologinio klubo "Žvejonė" organizuojamą aplinkosauginę stovyklą Baltijos pajūrio regioniniame parke. Jos metu Karolis ir Nina turės galimybę iš arčiau pažinti Lietuvos pajūrį, dalyvauti naktiniuose žygiuose, bendrauti su žymiais Lietuvos mokslininkais.

Atsidėkodami konkurso dalyviams, Klaipėdos Universiteto mokslininkai papasakojo apie Baltijos jūrą, jos raidą ir svarbą mūsų gyvenime, pademonstravo filmą apie Baltijos jūros dugną ir jo gyventojus. Tačiau didžiausią džiaugsmą, be abejo, suteikė delfinariumo šeimininkai – delfinai ir jūrų liūtai – kartu su savo treneriais padovanoję įspūdingą spektaklį!

Klaipėdos kurčiųjų ir
neprigirdinčiųjų pagrindinės
mokyklos mokytoja Sigita Kudarienė

Kurčiųjų mokyklos dvyliktokai Nina Šamakova ir Karolis Simaitis, paraginti klasės vadovės lietuvių kalbos mokytojos Sigitos Kudarienės, surizikavo ir paruošė projektą „Undinėlės nuotykiai Baltijos jūroje“, kuriame atskleidė savo susirūpinimą minomis nusėtu jūros dugnu, naftos dėmėmis „nuspalvintomis“ gimtosios jūros bangomis, dvesiančiomis žuvimis ir šiukšlių kalnais poilsio zonose... Jaunuolių darbas neliko nepastebėtas. Jis buvo pripažintas vienu meniškiausiu projektu, o moksleiviai laimėjo kelialapį į ekologinio klubo "Žvejonė" organizuojamą aplinkosauginę stovyklą Baltijos pajūrio regioniniame parke.
Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]