Oranžinio kamuolio magija

Kovo mėnesį Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje startavo projektas „Oranžinio kamuolio magija“, kurį mokyklos bendruomenė skiria Lietuvoje vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Apie kiekvieno lietuvio aistrą krepšiniui sklando legendos visame pasaulyje. Todėl ir mokinių susidomėjimas šia sporto šaka seniai nieko nebestebina.

Naujasis projektas ne tik reklamuoja krepšinį, bet ir kviečia į įvairias veiklas. Projekto renginiai yra integruojami į pamokas ir neformaliojo ugdymo užsiėmimus.

Kovo mėnesio pirmosiomis dienomis projekto autoriai pakvietė Lietuvos kurčiųjų ugdymo įstaigas dalyvauti Respublikiniame kūrybiniame konkurse „Oranžinės legendos“, kurio tikslas – išmokyti mokinius kurti reklaminius filmus, pristatančius savo miestą sportininkams ir jų sirgaliams, atvyksiantiems į Europos krepšinio čempionatą. Smagu, kad į kvietimą atsiliepė visos mokyklos. Vaikų kūryba bus parodyta birželio mėnesį Lietuvos surdopedagogų posėdyje Klaipėdoje. Šiame renginyje taip pat bus paskelbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai.

Mokyklos estetikos būrelis kartu su vadove Jolita Stumbriene kuria knygą, dalyvausiančią tradiciniame Respublikiniame moksleivių meninių projektų konkurse. Jo tema – „Knyga“: „Oranžinio kamuolio užrašai“. Šiame konkurse jaunieji menininkai dalyvaus jau trečius metus iš eilės. Vaikų kūryba kiekvienais metais yra eksponuojama Lietuvos dailės muziejuje, Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje.

Mokyklos žurnalistų būrelis kalbos ugdymo pamokoje sukūrė interviu. Jį kovo 24 d., padedant gestų vertėjai Violetai Galdikienei, moksleiviai paėmė iš LCC tarptautinio universiteto krepšinio komandos kapitono Pauliaus Žurnos ir trenerio Mariaus Tamolio.

„LCC Moose“ komandos narių ir mokyklos jaunųjų žurnalistų Neringos Gulbinskaitės, Rūtos Ramanauskaitės, Deivido Brazio ir vadovės Sigitos Koroliovės pokalbis.

Neringa, Rūta ir Deividas:
- Laba diena! Ar galime Jus pakalbinti?
Paulius:
- Sveiki, vaikai! Pasikalbėkime.
Neringa:
- Kuo Jūs vardu?
Paulius:
- Esu Paulius Žurna.
Rūta:
- Kodėl pasirinkote šią sporto šaką?
Paulius:
- Kai buvau mažas, išbandžiau daug sporto rūšių, bet labiausiai patiko krepšinis, todėl ir likau jame.
Neringa:
- Kiek žmonių turi būti komandoje?
Paulius ir treneris:
- Dvylika.
Rūta:
- Kiek iš viso žaidėjų yra universiteto komandoje?
Paulius ir treneris:
- Penkiolika. Bet į varžybas registruoti galima tik dvylika žaidėjų. Todėl visi labai stengiasi treniruotis, kad pakliūtų į laimingųjų dvyliktuką.
Neringa:
- Koks Jūsų komandos pavadinimas?
Paulius:
- „LCC Moose“. “Moose“, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „briedis“.
Neringa:
- Kas sugalvojo tokį pavadinimą?
Paulius žvilgtelėdamas į trenerį:
- Treneris.
Treneris:
- Ne, ne aš. Pavadinimą sugalvojo ankstesni komandos treneriai. Amerikoje yra populiaru kiekvienai komandai sugalvoti kokį nors simbolį – gyvūną. Kadangi mes esame remiami Amerikoje ir Kanadoje gyvenančių rėmėjų lėšomis, tai perėmėme ir komandos pavadinimo tradicijas. Universiteto salėje kabo didžiulė emblema, kurioje šypsosi stipruolis briedis.
Deividas:
- Treneri, o koks Jūsų vardas.
Treneris:
- Marius Tamolis.
Deividas:
- Pauliau, ar Jūsų treneris griežtas?
Paulius:
- Oi, ne! Mūsų treneris labai puikus ir malonus žmogus. Su juo labai gera dirbti.
Treneris juokdamasis:
- Man girdint juk nesiskųs, kad esu blogas!
Neringa:
- Ar Jūs žaidžiate su paprastu kamuoliu?
Treneris:
- Su kokiu kamuoliu žaisime, sprendžia lygos atstovai. Mes šiais metais dalyvaujame Regionų krepšinio lygoje (RKL), todėl ir treniruojamės, ir rungtyniaujame su šios lygos paskirtais kamuoliais. Visose lygose kamuoliai yra vienodai apvalūs, sveria tiek pat, tik skiriasi gamintojai, spalva, kokybė...
Neringa:
- Kokie Jūsų komandos didžiausi laimėjimai?
Paulius:
- Mes esame jauna komanda, mums tik ketveri, todėl džiaugiamės, kad šiais metais patekome į lygos TOP aštuonetą. Treneris Marius Tamolis prieš dvejus metus gavo geriausio trenerio titulą.
Neringa:
- Ar daug šalių aplankėte?
Paulius:
- Pernai tris savaites viešėjome Jungtinėse Amerikos Valstijose. Važiavome prisistatyti savo rėmėjams, parodyti savo pajėgumą, sužaisti draugiškų rungtynių su Amerikos ir Kanados studentais.
Treneris:
- „LCC Moose“ puoselėja idėją turėti tokią krepšinio komandą, kuri būtų panaši į geriausias JAV universitetų komandas. Todėl ne tik prisistatėme, bet ir pasisėmėme patirties iš užsienio krepšininkų.
Neringa:
- Koks Jūsų mėgstamiausias sportininkas?
Treneris juokdamasis:
- Mano mėgstamiausias sportininkas yra Paulius.
Paulius:
- Aš žaviuosi Šarūnu Jasikevičiumi ir Ramūnu Šiškausku.
Neringa:
- Ar kada nors turėjote traumų?
Treneris prietaringai nusispjaudamas:
- Geriau nekalbėkime apie tai!
Paulius:
- Taip, turėjau Amerikoje rankos traumą. Šešiems rankos lūžiams prireikė net pusės metų gydymo.
S. Koroliovė mostelėdama ranka į mažąjį žurnalistą Deividą, dalyvavusį interviu sugipsuota rankute:
- Mūsų Deividukas taip pat susilaužė ranką nesėkmingai gaudydamas krepšinio kamuolį.
Neringa:
- Ar Jūs galite valgyti viską, ką mėgstate?
Paulius:
- Deja, ne! Turime griežtai laikytis dietos, kad organizmas atlaikytų didžiulius fizinius krūvius.
S. Koroliovė:
- Tai cepelinų ant Jūsų stalo nebūna?
Paulius:
- Ne, bulvių visai nevalgome.
Neringa:
- Ką Jūs veikiate laisvalaikiu?
Paulius:
- Laisvalaikio beveik neturiu. Jeigu nesitreniruoju, einu į paskaitas. Radęs laisvą minutę, skubu susitikti su draugais, mielai žaidžiu kompiuteriu.
Neringa ir Rūta:
- Kokia Jūsų svajonė?
Paulius:
- Pirmoji svajonė – baigti universitetą. Antroji – gyvenimą susieti su krepšiniu.
S. Koroliovė:
- Ar pavyksta suderinti studijas ir treniruotes? Mūsų mokiniai dažnai praleidžia pamokas teisindamiesi, kad pavargo po varžybų.
Paulius:
- Ir studijos, ir krepšinis yra vienodai svarbūs, todėl stengiuosi pasirinkti tokias paskaitas, kurios netrukdo treniruotėms. Treneris labai stengiasi derintis prie mūsų studijų grafiko. Paskaitų nepraleidinėjame, nes mes, krepšininkai, gauname universiteto stipendiją, kuri įpareigoja būti sąžiningais, pareigingais ir garbingais universiteto atstovais.
Neringa, Rūta, Deividas, Sigita, Violeta:
- Nuoširdžiai dėkojame už suteiktą galimybę paimti pirmąjį gyvenime profesionalų interviu. Linkime Jums sėkmės ir svaiginančių pergalių!

SIGITA KOROLIOVĖ
KKNPM mokytoja

Nuotraukoje (iš kairės) Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėja Violeta Galdikienė, jaunoji žurnalistė Rūta Ramanauskaitė, žurnalistų būrelio vadovė Sigita Koroliovė, „LCC Moose“ komandos treneris Marius Tamolis, komandos kapitonas Paulius Žurna, žurnalistas Deividas Brazys ir jo bendraklasė Neringa Gulbinskaitė.


Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 3 ]