Mano gyvenimas

Taip pavadino savo piešinį Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinys, Adomo Brako dailės mokyklos diplomantas Karolis Simaitis.
Gegužės 29 d. dailės mokykloje vyko jau 37 – oji diplominių darbų gynimo šventė. Šventė - mums, svečiams, o diplomantams tai buvo jaudulio, nuovargio, nemigos naktų pabaigtuvės.
Nors komisijos pirmininkas, Klaipėdos dailininkų sąjungos vadovas, nacionalinės premijos laureatas prof. A. Sakalauskas ramino darbų autorius, drebančios rankos, demonstruojančios savo ketverių metų darbą, virpantys balsai, pristatantys piešinių temas, išdavė jaunuolių nerimą.

Kartu su kitais 36 diplomantais nervingai kramtė lūpą ir mano auklėtinis Karolis. Jam tądien reikėjo atlikti dvigubą užduotį: pristatyti lino raižinį ir įrodyti sau ir visiems aplinkiniams, kad sutrikusios klausos žmogus, kaip ir girdintis, geba matyti, jausti, mąstyti ir visa tai perteikti piešinyje.

Kol atėjo Karolio eilė, pamačiau dešimt puikių lino raižinių, kuriuose dažniausiai buvo vaizduojamas Klaipėdos senamiestis. Todėl maloniai nustebau išgirdusi auklėtinio darbo pavadinimą. Džiugu, kad jis išsiskyrė originalumu, smagu, kad darbe sugebėjo parodyti savo dar tokį neilgą, bet kupiną nuotykių, idėjų, svajonių gyvenimą...

«Kurtieji girdi širdimi ir akimis», - sakė komisijai Karolio Simaičio diplominio darbo mokytoja Regina Tatrauskienė. O juk ji teisi! Vaikino piešinius galima skaityti kaip knygą, nes juose pavaizduota daug asmeninių gyvenimo įvykių, įspūdžių. Pažvelgusi į juos, atpažinau ne vieną kartu su auklėtiniu išgyventą momentą, pamačiau kartu su juo skaitytų knygų herojus, radau ir jo rašiniuose aprašytas svajones... Man, lietuvių kalbos mokytojai, tai buvo nepaprasta diena. Karolio piešiniai parodė, kuo gyvena mano mokinys, suteikė galimybę suprasti, kiek daug jaunuolis pasiėmė iš manęs ir mano pamokų.

Nors per Lietuvą nusiritusi mokytojų streikų banga įrodė, koks sunkus ir nevertinamas yra pedagogų darbas, diplominių darbų gynimo šventėje aš pasidžiaugiau, kad esu mokytoja. Ir jei būtų mano valia, aš Karolio piešinį pavadinčiau "Mūsų gyvenimas", nes vaikinas jame nupiešė ne tik savo, bet ir visų, buvusių su juo kartu ne vienerius metus, gyvenimus.

Sigita KUDARIENĖ
Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų
pagrindinės mokyklos mokytoja

 
Karoliui Simaičiui pavyko atlikti dvigubą užduotį: pristatyti lino raižinį ir įrodyti sau ir visiems aplinkiniams, kad sutrikusios klausos žmogus, kaip ir girdintis, geba matyti, jausti, mąstyti ir visa tai perteikti piešinyje. Geriau suprasti Karolio piešinį žiūrovams padėjo gestų kalbos vertėja.

   

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 3 ]