Laimės žiburio link

Lapkričio 8 d. prie Klaipėdos naujosios perkėlos nusidriekė eilė automobilių, leidimo peržengti slenkstį laukė nemažas būrys jaunimo. Didžioji dalis keleivių tądien skubėjo į Juodkrantę, nes čia buvo švenčiamas Neringos miesto 47–asis gimtadienis.

Savo dovaną gimtajam miestui įteikė ir buvęs Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtinis (dabar LKNUC moksleivis) Karolis Simaitis. Liudviko Rėzos kultūros centre buvo atidaryta jo pirmoji personalinė grafikos parodą „MANO PASAULIS“.

Juodkrantės gyvenvietėje gyvena apie 720 gyventojų. Todėl ši nedidelė bet draugiška bendruomenė, pažįstanti savo narius nuo pat gimimo, stebino ir kėlė lengvą pavydą. Į jaunojo dailininko parodą suvažiavo ne tik jo mokslo draugai ir mokytojai iš Klaipėdos. Pasidžiaugti vaikino laimėjimais ir padėkoti už dovaną miestui susirinko būrys juodkrantiškių: kurorto seniūnė Angelina Stakauskienė, L. Rėzos jūrų kadetų mokyklos direktorė Audronė Elena Grigalionienė, Kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė, menotyrininkė Ramunė Pečiukonytė, Karolio vaikystės draugai, tėvelių bičiuliai, kaimynai ir mėgstantys meną juodkrantiškiai. Jie sveikino jaunuolį, dalijosi prisiminimais apie Karolio vaikystę, stebėjosi tokiu greitu ir veržliu šuoliu į meno aukštumas.

Žvelgiant į buvusį mokinį prisiminimuose iškilo Jono Biliūno pasaka „Laimės žiburys“. Pasiekti jį norėjo visi, bet pavyko tik keletui drąsiausių ir ištvermingiausių. Kiekvienas žmogus nešioja savyje svajonę, norą pasiekti Laimės žiburį. Poetas svajoja išleisti eilėraščių rinktinę, aktorius – gauti Romeo ar Džiuljetos vaidmenį, dailininkas - surengti savo personalinę parodą...

Vieni savo svajonę pasiekia lengvai ir greitai. Kitiems, tarp jų ir Karoliui, likimas siunčia išbandymus, atimdamas ką nors brangaus ir vertingo. Nebuvo lemta girdėti mamos dainuojamų lopšinių, jūros ošimo taip ir negirdėjo. Tačiau Karolis susikūrė savo pasaulį, kurio vaizdais, išsiliejančiais popieriuje, noriai dalijasi su visais, taip pakopa po pakopos artėdamas prie savojo Laimės žiburio.

Klaipėdos kurčiųjų ir
neprigirdinčiųjų
pagrindinės mokyklos
mokytoja Sigita KOROLIOVĖ

Savo dovaną gimtajam miestui įteikė ir buvęs Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtinis (dabar LKNUC moksleivis) Karolis Simaitis. Liudviko Rėzos kultūros centre lapkričio 8 d. buvo atidaryta jo pirmoji personalinė grafikos parodą „MANO PASAULIS“, kuri veiks iki lapkričio 29 d.  
   
   


Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 9 ]