Klaipėdoje susivienijo neįgaliųjų organizacijos

Spalio 30 d. Klaipėdos universiteto salėje į pirmąją konferenciją „Žmogus tarp žmonių“ susirinko Klaipėdos neįgaliųjų organizacijų atstovai.

Konferencijos organizatoriai nesitikėjo didelio susidomėjimo, todėl savo partnerio Klaipėdos universiteto paprašė vienos iš mažesnių auditorijų, kurioje vos tilpo visi norintys.

Vskas prasidėjo per tradicinę neįgaliųjų sporto šventę, kai Klaipėdos miesto jaunimo reikalų tarybos narys Kazys Bagdonas kreipėsi į vadovus, atlydėjusius į šventę savo organizacijų neįgaliuosius sportininkus: „Ar jums viskas gerai? Ar nieko netrūksta?“

Šie paprasti, bet nuoširdūs klausimai paskatino susivienyti visoms Klaipėdoje ir jos apskrityje veikiančioms neįgaliųjų bendrijoms ir organizacijoms, siekiančioms produktyvaus dialogo tarp savivaldos, nevyriausybinių organizacijų ir tarpusavyje. Mat skirtingų negalių žmones vienijančios bendrijos, ugdymo įstaigos ir centrai vis dar nežino vieni apie kitus. Apie juos nežino ir sveikieji. Kai praėjusiais metais registruodamasi vienoje moderniausių Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pasakiau savo darbovietę ir išgirdau tradicinį nustebimą: „Oi, o aš ir nežinojau, kad Klaipėdoje yra kurčiųjų mokykla!“, pasidarė nebejuokinga. Apie daugiau nei 15 metų gyvuojančią mokyklą nežino medikai, tai ką kalbėti apie žmones, nesusidūrusius su jokia negalia!

Tuo tikslu ir susivienijo Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centras, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Klaipėdos viltis“, VšĮ „Likimo laiptai“, vienijanti judėjimo negalios žmones, Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ ir gausi kurčiųjų bendruomenė: vaikų lopšelis-darželis „Pagrandukas“, Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazija, Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla, Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centras bei kitos įstaigos.

Konferencijos dalyvius sveikindamas Klaipėdos miesto vicemeras Vytautas Čiapas žavėjosi neįgaliųjų stiprybe ir meile gyvenimui. O Klaipėdos socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė pritarė neįgaliųjų susivienijimui ir siūlė jų problemas bei pageidavimus spręsti savivaldybės lygmeniu. Kad priimti nutarimai ir rezoliucijos nenusėstų miesto vadovų stalčiuose, vedėja pati pasisiūlė imtis iniciatyvos: minėtų organizacijų atstovams periodiškai rinktis Socialinės paramos skyriuje. Čia būtų svarstomos pačios aktualiausios Klaipėdos neįgaliųjų problemos, kurias išgirstų miestiečiai, savivaldybės ir vyriausybės atstovai. A. Liesytė akcentavo, kad kartais ne iš blogos valios reikalinga informacija nepasiekia neįgaliųjų arba jų prašymų dėl informacijos stokos nesužino plačioji visuomenė. Pasak vedėjos, ši konferencija turėjo būti skirta būtent plačiajai visuomenei. Ji turi išgirsti, ką jiems sako ne viską galinti visuomenės dalis. Pirmieji apie tai išgirs savivaldybės atstovai, nes konferencijoje priimtą rezoliuciją K. Bagdonas perduos miesto merui Vytautui Grubliauskui ir kitiems Klaipėdos savivaldybės atstovams. Jie buvo kviesti, tačiau nerado laiko susipažinti su savo miesto gyventojais.

Sigita KOROLIOVĖ

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]