Klaipėdiečio piešinys atkreipė Seimo narių dėmesį

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos pedagogai įsitikino, kad Vinco Kudirkos tautinę giesmę sutrikusios klausos vaikui iliustruoti nelengva.
Lietuvių kalbos mokytoja Sigita Koroliovė bandė gestais „sugiedoti“ tautinę giesmę, o estetikos studijos vadovė Jolita Stumbrienė vaizdžiai aiškino, kaip Lietuvos himną atvaizduoti piešinyje, tačiau jauniesiems mokyklos dailininkams užduotis buvo gana sunki.

Todėl į Seimo kanceliarijos paskelbtą mokinių piešinių konkursą „Piešiu Tautišką giesmę“, skirtą V. Kudirkos 150-osioms gimimo metinėms, buvo išsiųstas tik penktoko Roko Koveckio darbas.

Berniuko piešinys taip pat kėlė abejonių. Ar priims tokią Tautiškos giesmės interpretaciją Seimo nariai, nes jis truputį nutolęs nuo istorijos? Tačiau ta didžiulė Lietuvos vėliava, prabangūs baldai ir rytietiškomis gėrybėmis nukrautas stalas atskleidė mokinio svajones apie sotų, laimingą ir įdomybių kupiną pasaulį, kurio vaikas dar nepažįsta, bet svajoja susipažinti. Ši vaikiška fantazija parodė, kokiu didžiu žmogumi Vincą Kudirką įsivaizduoja mažasis Rokas!

Berniuko piešinį priėmė! Ir ne tik... Klaipėdos moksleivis Rokas Koveckis savo svajonėmis atkreipė Seimo narių dėmesį ir tapo Socialinių reikalų ir darbo komiteto specialaus prizo nugalėtoju!

Konkursui buvo atsiųsta per 600 piešinių iš Lietuvos ir užsienio mokyklų. Pagal nuostatus buvo atrinkta 120 darbelių, kurie buvo eksponuojami Lietuvos Respublikos Seimo galerijoje (www.lrs.lt ), 12 darbų – konkurso laureatų – puikuosis 2009 m. Seimo išleistame kalendoriuje, o po Naujųjų Metų visi 120 piešinių papuošė Vilniaus mokytojų namus.

Klaipėdos kurčiųjų
ir neprigirdinčiųjų
pagrindinės mokyklos mokytoja
Sigita KOROLIOVĖ


Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos penktokas Rokas Koveckis.

Autorės nuotr.

Roko piešinys konkurse „Piešiu Tautišką giesmę“ įvertintas Socialinių reikalų ir darbo komiteto prizu.
Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 9 ]