Kaziukas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje

KAZIUKAS KLAIPĖDOJE


Kas kovo 4 d. lankėsi Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, galėjo pagalvoti, kad pakliuvo į kasmetinę Jūros šventės mugę. Būtent taip tą dieną atrodė mokykla. Rimties ir susikaupimo nelikę nė kvapo. Klasėse šurmuliavo tautiniais rūbais pasipuošę šventės dalyviai, koridoriai tapo mažais jaukiais paviljonais, kuriuose kiekviena klasė reklamavo ir siūlė pirkti įvairius gaminius, suvenyrus bei skanumynus.

O pasirinkti buvo iš ko! Turtingesni pirkėjai galėjo nusipirkti paveikslų, karpinių, papuošalų, keramikinių suvenyrų, indų. Plonesnes pinigines turintys, apgulė vaikiškomis kolekcijomis nukrautus stalus, ant kurių puikavosi „Kinder“ kiaušiniuose randami žaisliukai, animacinių filmų herojų figūrėlės, Pokemonų kortos bei žetonai, lipdukai, spalvinimo knygelės... Seilė tįso, žiūrint į traškius žagarėlius, česnakais apibarstytas keptos duonos lazdeles, saldrūgščią girą ir žemaičių pasididžiavimą – kastinį su bulvėmis.

Šventinę mugę organizavo pradinių klasių auklėtojos Nijolė Morkūnienė ir Nijolė Šepeliovienė, jau ne pirmus metus užsikraudamos šią nelengvą naštą. Kad mugė netaptų nuobodi, organizatorės pasikvietė kaimynus, 1 – osios spec. mokyklos delegaciją, kuriai vadovavo specialioji pedagogė metodininkė Adelė Šadžiuvienė ir jos kolegė Kazimiera Aleksejienė.

Ponia Kazimiera išgelbėjo mugės įvaizdį, kadangi pirmą kartą kurčiųjų mokykla, prieš metus išlydėjusi abiturientą Kazimierą Dauskurtą, būtų šventusi be vardynų kaltininko. Į mugę sugužėjo ir Klaipėdos siuvimo ir verslo paslaugų mokyklos atstovai su Ulijana Petraitiene priešakyje.

Šventę pradėjo Nijolė Morkūnienė, uždavusi klausimą, kokiais rūbais ji vilkinti. Greitai buvo išsiaiškinta, kad mugės šeimininkė pasipuošė Klaipėdos krašto tautiniu kostiumu, taip išreikšdama pritarimą vasario mėnesį mokykloje startavusio projekto „Dideli darbai Mažojoje Lietuvoje“ idėjai. Kostiumui trūko tik vienos detalės – delmono, kurį, kaip Nijolė ir tikėjosi, pavyko nusipirkti Kaziuko mugėje. Tiesa, derėtis reikėjo ilgai ir atkakliai, nes ir pardavėjas, ir pirkėja nenorėjo nusileisti. Bet triumfavo Nijolė Morkūnienė, sugebėjusi delmoną, kainavusi net 15 litų, įsigyti tik už du! Šiuo linksmu pavyzdžiu buvo pradėta prekyba, kurioje ir patyrę liaudies meistrai, ir paprasti pardavėjai sugebėjo ne vieną pirkėją pradžiuginti akiai ir širdžiai mielu suvenyru ar pavaišinti liaudiškais gardėsiais.
Nemanykite, kad Kaziuko mugėje buvo tik pinigai skaičiuojami. Ne! Netrūko šventėje dainų, šokių, žaidimų ir konkursų, kuriuos šauniai organizavo Nijolė Šepeliovienė, sugebėjusi į juos įtraukti ir suaugusiuosius. Vyresnieji, apsirūpinę riestainiais, agurkų stiklainiais ir moliniais rakandais, mielai trypė liaudiškos muzikos ritmu ir dėkojo nepailstančioms Nijolėms už gerą nuotaiką, kurią kėlė ir už lango skaisčiai šviečianti saulė, pranešdama, kad į Lietuvą grįžta pavasaris!


SIGITA KOROLIOVĖ
Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų
pagrindinės mokyklos mokytoja

KAZIUKAS KAUNE

Kovo 6 – 9 dienomis Kaune, Laisvės alėjoje šurmuliavo Kaziuko mugė. Į bendrą mugės šurmulį įsiliejo ir kurtieji. Prekybai vietą Laisvės alėjoje Kauno m. savivaldybė skyrė nemokamai. Darbelių buvo daug ir įvairių. Juos sukūrė Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ir Kauno rajono kurčiųjų pirminės organizacijos užimtumo būrelio nariai.
Paviljono stalus puošė įvairūs molinukai, siūtos puošnios skrybėlaitės adatinės, puikavosi iš popieriaus išlankstytos gulbės, dekoruoti medeliai, žvakutės, velykinės puokštės, iš medžio išdrožtos gėlės, pirkėjų dėmesį traukė akmeninės boružės. Karaliavo šmaikščios Ritos Naruševičienės sukurtos raganaitės.
,, Prekiautojoms“ (Rūtai Motiejūnienei ir Malvinai Stankauskienei) talkino darbo paieškos specialistė Jadvyga Seiliuvienė ir psichologė Karolina Kolyčiūtė.
Malonu, kad mūsų rankdarbius vertina ir pripažįsta visuomenė.

KAZIUKAS SOSTINĖJE

Vilniaus Kaziuko mugė – tarsi visos Lietuvos tautodailininkų ir amato meistrų suvažiavimas. Jų dirbiniais tęsiama senoji tradicija ir puoselėjamas kūrybos savitumas, individualumas, kasmet pristatoma naujų originalių dirbinių. Šiemet Kaziuko mugėje dalyvavo ir Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras (VKRC). Šio centro socialinių darbuotojų dėka kovo 6-7 dienomis mugės lankytojai galėjo pasigrožėti ir nusipirkti J. Gronskytės bei S. Hacking tapybos darbų, G. Vyšniauskaitės originalių rankdarbių.

lkd.lt  inf.Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 1 ]