Dideli mažojo „Pagranduko“ darbai

 2010 m. prasidėjęs Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Pagrandukas“ bendradarbiavimo projektas tęsiamas iki šiol. Abiejų įstaigų pedagogai keičiasi ne tik dalykine ir metodine patirtimi, bet ir rengia įvairias šventes, vakarones ir susitikimus, džiugindami savo ugdytinius.

Mokyklos bendruomenė, kaip ir dera vyresniesiems draugams, įvairia veikla padeda darželio bendruomenei, kuri nebeturi sutrikusios klausos vaikų grupių ir ugdo juos girdinčiųjų grupėse. Jie padeda nepamiršti lietuvių gestų kalbos, pristato kurčiųjų kultūros ypatumus. Pedagogai dalijasi su kolegomis surdopedagogikos naujienomis, kviečia į savo konferencijas ir seminarus, supažindina su novatoriškomis ugdymo metodikomis.

 Visuomenėje įprasta, kad jaunesnieji imtų pavyzdį iš vyresniųjų, o šie, remdamiesi savo gyvenimo patirtimi, globotų mažuosius ir padėtų jiems įsitvirtinti gyvenime. Tačiau šį kartą pagrandukai nustebino daug mačiusius mokyklos atstovus savo paroda „Žemės prašymas“. Jos eksponatai buvo pagaminti iš buitinių atliekų. Prikelti antram gyvenimui daiktus tapo madinga ekologija susirūpinusiems žmonėms, bet šįkart norisi pagirti mažuosius draugus ne tik už gamtosaugos idėjas, bet ir už originalumą, nes tokių eksponatų dar nebuvome matę! Parodos „vadas“ – skaidrus pagrandukas – simbolizavo mažųjų meistrelių norą matyti žemę kuo švaresnę ir žydinčią popierinėmis, plastikinėmis, skardinėmis gėlėmis. O tėvams, ieškantiems savo atžaloms Kalėdų dovanų, tikrai kils naujų idėjų pamačius žaismingus ir spalvingus traukinius, laivus, mašinas, liūtus ir dramblius, pagamintus iš plastikinių butelių, kartoninių kiaušinių dėklų, makulatūros ir kitų medžiagų.

„Pagrandukas“ aukštai pakėlė kartelę, todėl mokyklos atstovams reikės labai pasistengti norint nenusileisti mažiesiems draugams. Vadinasi, ateityje galime tikėtis dar daugiau originalių, vaikus ugdančių ir padedančių integruotis į visuomenę projekto veiklų, nes sveika konkurencija skatina tobulėti ir ieškoti naujovių.

Sigita KOROLIOVĖ

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 9 ]