Klaipėdos studentų ir kurčiųjų pažintis

Pasitinkant Tarptautinę studentų dieną, Klaipėdos universiteto studentų sąjungos narių iniciatyva visos uostamiesčio aukštosios mokyklos susivienijo ir parengė nepakartojamą šventinę programą. Šventė prasidėjo spalio 30 d. alternatyvios mados ir meno sintezės renginiu „Meno ratas“. Jame dalyvavo ir Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (KKNPM) mokiniai, vadovaujami estetikos studijos vadovės Jolitos Stumbrienės ir šokių studijos vadovės Dianos Mockuvienės. Vaikai, laikydamiesi griežto reikalavimo kolekcijai naudoti raudoną špagatą, pristatė originalią lietpalčių kolekciją, pagamintą iš... šiukšlių maišų. „Rudens nuotaika“ pavadintu pasirodymu mokiniai pradėjo madų šou ir KUSS projektą „Susipažinkime!“

Prieš pusantrų metų prasidėjęs bendradarbiavimas su KKNP mokykla sulaukė didžiulio susidomėjimo. Per šimtą universiteto dėstytojų ir studentų pareiškė norą išmokti lietuvių gestų kalbą, kuria galėtų bendrauti su jaunesniaisiais draugais, turinčiais klausos negalę. Studentų sąjungos atstovai su savo pageidavimais kreipėsi į Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centrą.

Toks didelis susidomėjimas kurčiųjų bendruomene, jos kalba ir kultūra labai džiugina. Nerimą kelia tik žinojimas, kad Klaipėdos vertėjų centras dėl pinigų stygiaus kol kas negali priimti tokio didelio būrio entuziastų. Susidūrus su neigiamu atsakymu, entuziazmas gali išblėsti negrįžtamai.

Ypač svarbu palaikyti glaudžius ryšius su akademiniu jaunimu, kuris neapsiribojo į Tarptautinės studentų dienos programą įtraukdamas mokyklos madų šou. Studentai net tris dienas kvietė visus norinčiuosius dalyvauti ekskursijose į KKNP mokyklą, kurioje, vesdami edukacinius užsiėmimus ir įvairius žaidimus, įgijo pirmąsias lietuvių gestų kalbos žinias. Studentės kartu su vaikais sukūrė talismaną - Gestuką, kuris savo plačia šypsena paskelbė, kad girdintiesiems vis dažniau tiesiant draugišką pagalbos ranką, kurčiųjų bendruomenė drąsiai ir aktyviai integruojasi į kupiną svaiginančių nuotykių ir neribotų galimybių suteikiantį girdinčiųjų pasaulį.

Sigita KOROLIOVĖ
KKNPM mokytoja

 

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai šventėje pristatė originalią lietpalčių kolekciją.
Paskutiniai šokių studijos vadovės Dianos Mockuvienės pamokymai. 
 Studentės kartu su vaikais sukūrė talismaną - Gestuką.


 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 6 ]