Atėjo laikas atsiverti

 Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro užimtumo būrelio nariai savo darbus pristatė uostamiesčio visuomenei.

„Mes visą laiką būdavome užsidarę nuo visuomenės, parodas organizuodavome tik savo centre, bet dabar pajutome, kad atėjo laikas atverti savo pasaulio duris ir parodyti, ką mes sugebame“, – kalbėjo Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro vadovė Nijolė Kaminskienė, pristatydama darbus Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filiale.

Jai pritarė ir bibliotekos vedėja Roma Macijauskienė, kuri papasakojo, kaip džiugiai skaitytojai sutiko šią parodą. Vienas berniukas atkakliai tempė prie eksponatų savo močiutę, kuri kartojo, kad jau vakar abu atidžiai apžiūrėjo darbelius. „Bet šiandien mes jų dar nematėme“, – atsakė močiutei anūkėlis ir pritūpė prie apatinėse lentynose išdėliotų Stefanijos Dubinskienės eksponuojamų lėlių, papuoštų Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais.

Lankytojus traukė ir beprotiškos kantrybės reikalaujantys origamio meno darbai, kuriuos sukūrė Skuodo kurčiųjų organizacijos nariai Danielius Šmaižys, Stanislava Karbinskienė, Kazys Pilibaitis kartu su savo gestų kalbos vertėja Irena Šmaižiene. Ji savarankiškai išstudijavo šio meno vingrybes ir išmokė organizacijos žmones paversti popierių meno kūriniais.  

 Buvo smagu klausytis siuvimo būrelio vadovės, dailininkės Ritos Lengvenytės, dirbančios Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje, apie veiklą kurčiųjų reabilitacijos centre. Pasirodo, siuvimo būrelis jau seniai nebeatitinka savo pavadinimo. Jis parodoje nustebino papuošalais, namų interjero aksesuarais, floristikos kūriniais.

N. Kaminskienė pasakojo, kad jie nuolat dalyvauja Klaipėdos m. savivaldybės organizuojamuose projektuose ir tik sėkmės atveju gali kurti naujus ar išlaikyti senuosius būrelius. Gruodžio pabaigoje turėtų būti paskelbti kelių konkursų rezultatai, į juos direktorė deda labai daug vilčių.

 Didžioji dalis darbų buvo sukurti dekupažo būrelio narių. Jam (taip pat ir žurnalistikos bei plastikos) vadovauja Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos pirmininkė Nina Šamakova. Mergina ne tik aktyviai įsitraukė į centro veiklą, bet ir studijuoja Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete vadybą. Paklausta, ar užtenka jai laiko meilei, Nina linksmai atsakė, kad lieka laiko ir meilei, ir naujai aistrai – šiuolaikiniams šokiams, bet tai – jau kito reportažo tema.

 Veikla reabilitacijos centre labai įvairi, todėl nieko nebestebina, kad pabendrauti su likimo draugais, išmokti naujų meno paslapčių susirenka ne tik klaipėdiečiai. Dėl meilės menui atstumas nuo Priekulės iki Klaipėdos atrodo visai nedidelis Monikai Šaknaitienei. Nebijo kelionės ir Laugalių gyventoja Elena Stočkutė. Mat visi sukurti darbai po parodų neužsiguli sandėliuose: jie išdovanojami brangiems, centrui padedantiems žmonėms. Nemažai darbų iškeliauja į Jurbarką. Šio miesto savivaldybė tradiciškai kviečia klaipėdiečius į svečius, nes žino, kad sulauks ir parodos, ir nuotaikingo koncerto, mat centre ne tik prie siūlų ir karoliukų sėdima... 

 SIGITA KOROLIOVĖ

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]