KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Užduoti naują klausimą.

Parašykite savo klausimą arba nuomonę čia

Klausimas Nuomonė


Saugos skaičius : [ 3 ]

* - būtini laukai

2011-02-27 Nors man skaudu palikti Lietuva, bet dazniausiai skaitau naujienas is interneto... Perskaites jusu straipsni apie mokyma mokyklose, tai noreciau prisideti ir turiu nemazai pasiulymus. Mano tevai mokosi kurciuju mokykloje, as pats mokausi, mano 3 vaikai mokesi, yra akivaizdus skirtumas tarp laikotarpiu... Taip pat pernai pietu Ispanijoje, Jerezo mieste su Jerezo kurciuju klubo darbuotojais ( tuomet dirbau) organizavome blingvizmo (dvikalbystes) konferencija. Ne tik organizavau, bet irgi isklausau nemazai paskaitu is ivairiu ispanijos miestu kurciuju mokyklos girdinciuju ir kurciuju pedagogu, taip pat Cadizo rajono universiteto rektores paskaitos... Kiek zinau, kad Lietuvos mokyklose mokymo salygos ne geresne, turiu nemazai pasiulymu pagerinti, kad ateityje kurtieji butu issilavine... Kovo pabaigoje busiu Lietuvoje savaite, gal galeciau pabendrauti... Iki malonaus.
2011-02-17 Sveiki,
pries metus su puse baigiau gestu kalbos vertejos studijas. Taip pat esu dirbusi verteja 1 metus Vilniuje. Taciau siuo metu(daugiau negu puse metu)gyvenu Anglijoje (Londone). Nooreciau pasiteirauti gal yra galimybe isidarbinti lietuviu gestu kalbos verteja Londone? Aciu

Europoje ir pasaulyje kurtieji kalba savo šalies nacionaline gestų kalba. Norint Anglijoje dirbti gestų kalbos vertėja reikės palaipsniui išmokti anglų gestų kalbos arba tarptautinius gestus.
2011-02-10 Kokia Lietuvos institucija ruošia surdologus ir surdopedagogus?
Surdologus, surdopedagogus ruošia Šiaulių pedagoginis universitetas.
2011-01-30 Perskaičiau straipsnį"LKD viceprezidentė S. Litvinaitė kandidatuoja į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą" jūsų svetainėje.Čia, kaip suprantu yra politinė reklama.Argi etiška, S.Litvinaitei, užimančiai tokias, kaip viceprezidentės pareigas, pasinaudoti savo tarnybine padėtimi ir save pareklamuoti svetainėje, kuri iš dalies yra remiama Valstybės lėšomis? Siulyčiau reklamuotis pagal įstatymus.
Tinklapio rubrikoje "Mūsų žmonės" nuolat pristatome aktyviausius kurčiuosius ir girdinčiuosius, kurių atsidavimas ir pasiaukojimas gerina kurčiųjų gyvenimo kokybę. Čia publikuojamas straipsnis ir apie Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentę Svetlaną Litvinaitę, kuri yra parengusi kurtiesiems įvairių nacionalinių bei tarptautinių projektų, savo laiką ir gebėjimus atiduoda kurčiųjų interesams ginti.  Jeigu viceprezidentė būtų išrinkta į Vilniaus miesto tarybą, ji atstovautų neįgaliesiems, stengtųsi, kad jie būtų išklausyti ir į jų nuomonę atsižvelgtų. To labiausiai šiuo metu ir reikia kurtiesiems bei kitų negalių žmonėms. 2009 m. kurčiųjų tinklapis pristatė kurčiųjų interesus atstovaujančias Danutę Kriščiūnienę ir Ulijaną Petraitienę, kurios dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose. Tokio pobūdžio straipsniai tarnauja kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų interesams.2011-01-28 Labadiena,norėčiau pervesti 2 procentus į LKD,bet mokesčių inspekcijoje nėra blankų.Nuo kada bus.Su pagarba Saulius

Dėkojame už Jūsų norą paremti LKD. Pervesti 2% pajamų mokestį Jūs galite iki šių metų gegužės mėnesio. Blanką taip pat galite gauti ir VšĮ kurčiųjų reabilitaciniuose centruose pagal savo gyvenamąją vietą (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių m.)

2011-01-18 sveiki noreciau paklausti ,apie kurciuju atminti kuo skirias nuo nekurciuju atminties ?
Sveikų žmonių ir kurčiųjų atmintis nesiskiria, tačiau kurtieji turi labiau išlavintą regimąją atmintį, pastabumą.
2010-11-08 Laba diena, Lauryte, Prašau papasakoti apie savo kelią į šokių olimpą. Tu pasirodei ir televizijoje ,,kviečiu šokti". Kada pirmą kartą pradėjai šokti? Ar Tu pati girdi muzikos šokio metu? Norėčiau daugiau sužinoti apie Tave. O aš esu tautinių šokių šokėjas. Šokdavome pasaulio Lietuvių tautinių šokių šventėse. Paskutinį kartą šokome per Lietuvostūkstantmetį pasaulio Lietuvių šventėje. Aš blogai girdžiu ir šokau su girdinčiaisiais. Ar Tave į čia vilioja? Geros dienos.

Jūs parašėte klausimų-nuomonių portalui t.y. ne tuo adresu. Apie Laurą lkd.lt interneto svetainės rubrikose "Kurčiųjų", "Mūsų žmonės" yra keletas straipsnių. Ji dalyvauja VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro (šv. Kazimiero gt.3) meno saviveikloje.

2010-10-05 Sveki,
studijuoju psichologiją ir savo kursiniam/bakalauriniam darbui renkuosi temą. Norėčiau rašyti apie kurčiuosius. Bet man svarbu tai, kad ne tik man būtų įdomu, bet ir Jums. Todėl norėčiau paklausti, su kokiomis psichologinėmis, socialinėmis problemomis dažniausiai susiduriate? Kur, Jūsų nuomone, kurtiesiems labiausiai trūksta psichologinės paramos ir pagalbos?

Ieva
Kreipkitės: VšĮ Respublikinis Kurčiųjų Reabilitacijos Centras, Šv. Kazimiero g-vė Nr.3, LT-01127, Vilnius, Tel. (8 5) 261 7086, el. paštas psichologas@lkd.lt , asmuo ryšiams psichologė Rūta Mackanienė.
2010-09-08 Sveiki, esu girdinti, tačiau labai norėčiau išmokti gestu kalbos?kur galečiau kreiptis ir mokintis. esu iš Vilniaus

Lietuvių gestų kalbos kursus organizuoja Lietuvos kurčiųjų draugijos VšĮ Surdologijos centras, jo koordinatės: Faks. (5) 261 63 49, (698) 2 86 52, (5) 261 63 49; e.p. surdo@lkd.lt,
internetinė svetainė - www.surdo.lt   

 

2010-08-26 girdejau,kad kurtiesiems bus skiriamoa navigacijos aparatas.ar tai tik gandas. pati buvau patekus i keblia situacija,kitame mieste reikejo susirasti gydymo istaiga, o paklausus nesupratau kaip ja rasti.,esu visai negirdinti.
Navigacinis orientavimosi prietaisas vairuotojams į kompensacinės technikos priemonių sąrašą nėra įtrauktas. Buvo svarstyta, ieškota galimybių, tačiau dėl lėšų stokos šis klausimas atidėtas vėlesniam laikui.