Pasaulio kurčiųjų naujienos I Kurčiųjų ir policijos bendradarbiavimo modelis

Tikrai visi esame girdėję ar matę situacijų, kurių metu kilo konfliktas tarp policijos pareigūnų ir klausos negalią turinčių asmenų dėl kultūrų skirtumų. Ar įmanoma, kad kurtieji ir policininkai vieni kitus suprastų?

 

Oregono, JAV, policijos akademijoje būsime pareigūnai yra mokomi, kaip tinkamai elgtis ir kokius komunikacijos būdus taikyti sutikus klausos negalią turinčius asmenis. Informaciją apie kurčiųjų kultūrą, gestų kalbą ir tinkamą komunikaciją jiems suteikia kurtieji lektoriai, o viskas pateikiamos ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. 40 hektarų teritorijoje inscenizuojama daugiau kaip 5 tūkstančiai įvairių situacijų, kuriose policininkai gali susidurti su kurčiaisiais.

Oregone didelis dėmesys skiriamas policijos bei kurčiųjų bendruomenės bendradarbiavimui ir abipusiam supratimui, todėl čia įsikūrusioje kurčiųjų mokykloje mokiniai supažindami su policijos veikla, policijos pareigūnų darbu, vaikai mokomi, kaip tinkamai elgtis sutikus policininko uniformuotą dėvintį asmenį. Dėl šios priežasties kurtieji vaikai nebijo policijos pareigūnų ir juos sutikę neišsigąsta, o priešingai - palaiko tinkamą ryšį.

Kuomet policijos pareigūnai yra susipažinę su kurčiųjų kultūra, žino tinkamus komunikacijos būdus ir yra apmokyti, kaip elgtis sutikus klausos negalią turintį asmenį, o kurčiųjų bendruomenės nariai žino policijos pareigūnų darbo principus, policininkai gali tinkamai atlikti savo pareigas, o kurtieji - jiems padėti.

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0