Lietuvos kurčiųjų draugija
Mes Facebook'e
Forumas
Virtuali meno galerijaVirtuali meno galerija
ĮdomuĮdomu
 Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras
Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacijaVilniaus kurčiųjų jaunimo organizacija
Mėnesio nuotraukaMėnesio nuotrauka

Geriausi 2011 metų sportininkai, jų treneriai ir vadovas.

 
 
 


Internetinis tarptautinis gestų kalbos žodynas

Jei nori išmokti gestų kalbą.

Meno galerija - I.Augaitytės kūrybinis kelias

Liepos 13 d. Vilniuje, Tautinių bendrijų namų svetainėje, buvo atidaryta Ievos Augaitytės dailės darbų paroda, kurioje buvo eksponuojami vaikystės piešiniai, diplominiai tapybos bei grafikos darbai.

Parodos atidarymas sutapo su Ievos gimtadieniu. Draugai, svečiai ir tėvų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos PAGAVA atstovai dovanojo Ievai ne tik gėlių, bet ir muzikinių dovanų: skambėjo draugų ir jos tėvelių atliekama muzika.

Ieva gimė 1987 m. Klaipėdoje. Kai jai buvo dveji metukai, šeima persikėlė gyventi į Vilnių. Jau ketverių Ievutė pradėjo lankyti pagrindinės mokyklos „Gama“ meno studiją. Čia ji ir sužinojo, kaip įdomu piešti, karpyti, lipdyti. Atėjus laikui lankyti mokyklą ji nenorėjo skirtis su „Gamos“ kūrybine dvasia, todėl bandė mokytis girdinčiųjų mokykloje. Kurčiai mergaitei buvo labai sunku, todėl perėjo į kurčiųjų mokyklą. Tačiau su daile jau nebeišsiskyrė: pradėjo lankyti dailės studiją „Dailės kalba“. Čia ji susipažino su piešimu, tapyba, grafika, tekstile ir keramika. Vėliau įstojo į J.Vienožinskio dailės mokyklą. Moksleivių techninės kūrybos rūmuose artimiau susipažino su keramika, pastaruoju metu šio meno paslapčių semiasi Užupio keramikos studijoje.

Ievos tėveliai – muzikantai. Norėdama pažinti muzikos pasaulį ji išmoko groti pianinu ir net truputį fleita.

„Man patinka spalvų ir linijų žaismas, patinka piešimo, tapymo procesas. Norėčiau, kad tai taptų mano gyvenimu“, - taip rašo Ieva dailės darbų parodos „Mano kelias“ buklete.

Parengė Genė KARKLIENĖ