KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Užduoti naują klausimą.

Parašykite savo klausimą arba nuomonę čia

Klausimas Nuomonė


Saugos skaičius : [ 4 ]

* - būtini laukai

2012-01-25 Kurtumo invalidams iš vaikystes, koks būtinas darbo stažas senatvės pensijai gauti ?
Darbo įstatymai, kiti norminiai teisės aktai nereglamentuoja darbo stažo neprigirdintiesiems ir kurtiesiems (invalidams) iš vaikystės - darbo stažas senatvės pensijai gauti toks pat kaip ir visiems dirbantiesiems.
2012-01-10 Noriu paklausti dėl kompensacnės technikos įsigijimo kurčiam, kokių pažymų reikia įsigyti mobilų vibruojantį telefoną
Jums reikės pažymos iš medicininės knygelės (forma 027). Būtinai turi būti nurodyta klausos būklė, norint gauti kompensaciją ne mažiau 70 decibelų. Taip pat reikia asmens dokumento, neįgaliojo pažymėjimo kopijų, pažymos arba įrašo apie registruotą gyvenamą vietą, sąskaitos faktūros iš pardavėjo, banko sąskaitos savo vardu į kurią bus pervesta kompensuojama suma. (Nuo 2012m. padidėjo mobilaus vibruojančio telefono įsigijimo išlaidų kompensacija nuo 150lt iki 500lt).
2011-12-01 Norime pasidžiaugti Monikos Lekavičienės darbais-skiautiniais, mezginiais ir kitais darbais.Džiugu, kad šiais laikais dar yra tokių darbščių, išradingų, kūrybingų žmonių. Norime jai palinkėti kūrybinės sėkmės ir energijos ir toliau džiuginant mus:)
2011-11-22 sveiki, esu gavusi iš poliklinikos klausos aparatą prieš 6 metus. Jis man yra nebereikalingas.Ar reikia klausos aparatą grąžinti atgal.Žinau, kad kas penki metai skiriami nauji, bet man naujo nebereikia.Aciū už atsakymą.
Jūsų iniciatyva dėl panaudoto klausos aparato gražinimo yra graži ir vertinga. Neretai būna atvejų, kai klausos aparatai sugenda arba žmogus jį pameta. Yra ir nepasiturinčių žmonių, kurie neišgali naujo nusipirkti.  Jums nebereikalingą klausos aparatą geriausiai būtų gražinti klausos protezavimo kabinetui - specialistai pagal audiogramą klausos aparatą pritaikys pakankamai lėšų neturinčiam žmogui.
2011-10-31 Norėčiau paklausti, kada Vilniuje pradėjo veikti kurčiųjų mokykla ir amatų mokykla- kurioje kurtieji galėjo įsigyti specialybę, kuri šių mokyklų įsikūrė pirmiau?
Vilniaus kurčiųjų mokykla(dabar Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras) įkurta 1945m., kurčiųjų amatų mokykla ( dabar Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacinis profesinio mokymo centras) įsikūrė 1948m. 
2011-08-21 Ar daug ES šalių turi teisinių nuostatų dėl subtitrų naudojimo ir apie TV programų vertimo į gestų kalbą dalį, laiką
ES  valstybių, kurios turi teisines nuostatas dėl subtitrų naudojimo, TV programų vertimo į gestų kalbą nėra daug: Suomija, Anglija, Čekija, Nyderlandai, Portugalija ir kt.  Dauguma ES šalių visuomeninių transliuotojų turi įsipareigojimą ir privalo (pagal sutartį su vyriausybe) pateikti atitinkamą kiekį programų su subtitrais arba gestų kalba. Dėka neseniai priimtos Neįgaliųjų teisių konvencijos daugelyje šalių vykdomos pataisos, kuriomis skatinama plėsti TV programų, skirtų žiūrovams su negalia įtraukimą.
2011-06-22 Ar šią vasarą vyks kurčiųjų kolektyvų meno šventė? kada bus ir kur?
LKD meno saviveiklos šventė organizuojama liepos mėn.2d. Panevėžyje. Šventės organizatoriai - VšĮ Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro darbuotojai.
2011-05-09 Sveiki. Norėčiau sužinoti kur būtų galima rasti duomenų apie kurčiųjų skaičių Lietuvoje ir Kauno mieste?

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2008m. statistiniais duomenimis :6272 kurtieji, iš jų 3795 yra kurčiųjų draugijos nariai. Kauno mieste -1272  kurtieji. Tikslesnius paskutiniųjų metų duomenis apie Kauno mieste, rajone gyvenančius kurčiuosius galite sužinoti adresu:  VšĮ Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, Jūratės g-vė 19, LT-48310, Kaunas, tel (8 37)26 20 34, (8-37) 36 19 97,  8 699 89 735 , el.paštas kaunokrc@lkd.lt

2011-04-26 Laba diena,

Rašo jums Evelina Valaitytė Vytauto Didžiojo universiteto, politikos mokslų II kurso studentė. Turiu tokią namų užduotį parašyti staripsnį apie žiniasklaidą Lietuvoje, jame norėčiau iškelti problemą, kad Lietuvoje laidų, projektų, filmų ar serialų transliavimas yra beveik nepritaikytas kurtiesiems ir neprigirdintiesiems. Jei galite man pagelbėti atsakant į kelis klausimus būčiau labai dėkinga.
Klausimai:
1. Ar kurtieji norėtų, kad ne tik per visuomeninį transliuotoją, bet ir per komercinius kanalus visa kas yra rodoma, būtų titruojama ar verčiama į gestų kalbą?
2. Ar kurčiųjų draugijos ar sąjungos yra kreipiasį į atsakingas už žiniasklaidą Lietuvos institucijas, prašydamos titruoti ar versti į gestų kalbą laidas? Jei taip, kokį atsaką gavote?

Dėkoju.
Dėl informacijos televizijoje, taip pat filmų, serialų titravimo Lietuvos kurčiųjų draugija ne kartą kreipėsi ne tik į Nacionalinį transliuotoją, bet ir Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetą, Vyriausybės vadovą, finansų ir kultūros ministerijas.Šia linkme, kad Lietuvoje būtų įgyvendinamos pagrindinės Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatos daug dirba LKD prezidentė R.Klečkovskaja. Kreipkitės adresu: VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras, ŠV. Kazimiero g-vė 3, LT-01127, Vilnius, tel. (8 5) 262 81 15, el.pastas centras@lkd.lt
2011-04-06 Sveiki,norėčiau sužinoti ar yra kokios rengiamos ekskursijos kurčnebyliams? Rašau ta tema kursini darbą,labai trūksta medziagos,galima pasakyki kad jos visai nėra.Todėl prašau jūsų pagalbos.

Įvairios pažintinės ekskursijos į gamtą, parodų rūmus, sales, istorijos ir etnografinius objektus, kitus miestus, respublikas organizuoja visi Lietuvos kurčiųjų draugijos struktūriniai padaliniai: kurčiųjų draugijos reabilitaciniai centrai, kurčiųjų draugijos pirminės ir visuomeninės organizacijos. Pagal poreikį kviečiami ir samdomi eksursijų gidai, kartu vyksta gestų kalbos vertėjai.