KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Užduoti naują klausimą.

Parašykite savo klausimą arba nuomonę čia

Klausimas Nuomonė


Saugos skaičius : [ 2 ]

* - būtini laukai

2006-02-02 sveiki,
kadangi taipogi domiuosi gestų kalba, internete radau toki puslapį:
http://www.spiritproject.com/medicus/finger_alphabet/
ten šis tas yra. pažiūrėkit, gal ir kursų lankyti nereikės ;)
sėkmės ir sveikatos jums!
2006-02-02 Kur galeciau gauti lietuviu gestu kalbos zodynus?
Dėl gestų kalbos žodynų reikia kreiptis į Surdologijos centrą ( šv.Kazimiero g. Nr. 3, tel. 2616349, interneto svetainės adresas - www.surdo.lt ).
2006-02-02 mano 76mete mama labai silpnai girdi.naudojasi pigiu ir neypatingai efektyviu klausos aparatu. noreciau suzinoti kur ir uz kiek butu galima isigyti modernesni? o taip pat noreciau suzinoti ar yra tikimybe gauti valstybine finansine pagalba(prieda prie pensijos). Ji nera draugijos narys,niekad niekur nesikreipe jokios pagalbos,bet girdi labai silpnai nuo pat jaunytes.busiu labai dekinga uz suteikta informacija.
Klausos aparatai pagerina klausą, nors ne visais atvejais pasiekiamas laukiamas rezultatas. Tai priklauso nuo klausos sutrikimo laipsnio, paciento amžiaus, kiek laiko žmogus negirdi ir nuo paties klausos aparato.
Norintys nemokamai gauti klausos aparatus ar įsigyti savo lėšomis, turi kreiptis į klausos protezavimo kabinetą. Reikia turėti poliklinikos siuntimą ir audiogramą, taip pat pasą ir invalidumo pažymėjimą. Dirbantieji turi pateikti socialinio draudimo pažymėjimą.
Klausos aparatus centralizuotai perka Valstybinė ligonių kasa ir pagal klausos  protezavimo kabinetuose į eiles įrašytų pacientų skaičių juos paskirsto.
Nemokamai klausos aparatus turi teisę gauti visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu: suaugusieji – aparatą vienai ausiai, o vaikai iki 12 metų – aparatus vienai ar abiem ausims. Jei pacientas nenori laukti, kol aparatas jam bus nupirktas eilės tvarka ar nutaria įsigyti kitokį (brangesnį) aparatą nei perkamas ligonių kasų, jis turi teisę pateikti prašymą Valstybinei ligonių kasai gauti kompensaciją. Prašyme turi būti nurodyta paciento asmeninė sąskaita banke, į kurią bus pervedama kompensacija. Kompensuojamoji suma atitinka klausos aparato, pirkto Valstybinės ligonių kasos ir pagal technines charakteristikas tinkančio pacientui, kainą. Už šią kainą klausos aparatai buvo centralizuotai perkami tuo laikotarpiu, kai pacientas įsigijo klausos aparatą savo lėšomis. Prie prašymo pridedama aparato pirkimo sąskaita-faktūra. Kompensacija pacientui pervedama į jo nurodytą sąskaitą, bet ne anksčiau nei po 6 mėnesių nuo prašymo gavimo datos.
2006-02-02 Labutis. Aš norejau gauti nemokama kelialapis į Palangą ar Šventoji. Mano adresas; Panevežio 6-1 Ramygala Panevežio raj. Namų tel.8-45-592494 arba atsakymo laukiu.
Dėl kelialapio Jūs turite kreiptis į Panevėžio kurčiųjų reabiltacijos centrą. Jo darbuotojai paaiškins kelialapio skyrimo tvarką.
2006-02-02 noriu paklaust,kur galeciau ismokti gestu kalba internete?
Dėl gestų kalbos kreipkitės į VšĮ Surdologijos centras. Tel. (5) 2616349, internetinės svetainės adresas: www.surdo.lt 
2006-02-02 Labai noriu ismokti gestu kalba.kaip tai galima padaryti?gal ira kokiu mokymo priemoniu?
Dėl gestų kalbos kreipkitės į VšĮ Surdologijos centras. Tel. (5) 2616349, internetinės svetainės adresas: www.surdo.lt
2006-02-02 Sveiki! Norėčiau,kad po "Akiracio" staripsniais,jeigu yra galimybė,kad būtu šiame jūsų interniatiniame puslapyje palikta vietos ir komentarams,dabar noriu pasisakyti,o nėra kur...Aciū.
Deja,  internetiniame puslapyje nėra galimybių komentarą parašyti  tiesiogiai po "Akiračio" straipsniu. Savo nuomonę Jūs galite išdėstyti rubrikoje Klausimai-Nuomonės.