Lietuvos kurčiųjų draugija http://www.lkd.lt Lietuvos kurčiųjų draugija Wednesday, November 22, 2017 00:58 AM lt-LT hourly 1 Dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymas http://www.lkd.lt/enews/id-kurciuju_kulturos_aktualijos-news-dokumentinio_filmo_lietuviu_gestu_kalbos_raida_praeitis_ir_ateitis_pristatymas.html 2017-11-21 16:07:51 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-kurciuju_kulturos_aktualijos-news-dokumentinio_filmo_lietuviu_gestu_kalbos_raida_praeitis_ir_ateitis_pristatymas.html VšĮ Surdologijos centras kviečia visus į dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymo renginį. Renginys įvyks jau š.m. gruodžio 7 dieną 18.30 val. kino teatre „Multikino“ 6 salėje (PPC Ozas, Ozo g. 18). Įėjimas NEMOKAMAS. 

Visi norintys dalyvauti privalo užsiregistruoti. Registracija čia: http://bit.ly/2hIJ8NK

Plačiau apie : Dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymas

]]>
LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. II dalis - vaiko išlaikymas. http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_teisininko_konsultacijos_ka_svarbu_zinoti_skiriantis_ii_dalis_vaiko_islaikymas.html 2017-11-21 13:09:42 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_teisininko_konsultacijos_ka_svarbu_zinoti_skiriantis_ii_dalis_vaiko_islaikymas.html Pirmame straipsnyje buvo kalbėta apie du vaiko išlaikymo nustatymo būdus: pirmą - skiriantis gražiuoju ir abiems tėvams patiems susitarus dėl vaiko išlaikymo dydžio ir antrą, kai šį klausimą turi spręsti teismas. Kaip pasirinkti geriausią vaiko išlaikymo būdą? Kada išlaikymo suma gali būti padidinama ar sumažinama? Ką daryti, jei vienas iš tėvų nemoka alimentų? Apie tai skaitykite šiame straipsnyje. 

Plačiau apie : LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. II dalis - vaiko išlaikymas.

]]>
LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. I dalis - vaikų išlaikymas. http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_teisininko_konsultacijos_ka_svarbu_zinoti_skiriantis_i_dalis_vaiku_islaikymas.html 2017-11-21 13:00:14 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_teisininko_konsultacijos_ka_svarbu_zinoti_skiriantis_i_dalis_vaiku_islaikymas.html Pastaruoju metu nemažai asmenų kreipiasi į LKD teisininką Algimantą Šiaupą dėl klausimų, susijusių su skyrybomis: turto padalijimu skiriantis bei vaiko(ų) išlaikymu po skyrybų. Apie visus šiuos klausimus bus rašoma, tačiau vertėtų pradėti nuo svarbiausio ir dažnai skausmingiausio – vaiko išlaikymo. Priešingai vyraujančiai nuomonei, vaiko išlaikymas – tai ne tik pinigų suma, abiejų tėvų skiriama, kad mažasis šeimos narys būtų pavalgydintas, aprengtas ir išleistas į darželį ar mokyklą. Vaiko išlaikymas pirmiausia yra atžalos teisė gyventi visavertį gyvenimą. Tai reiškia, kad, be fizinių poreikių patenkinimo, vaikui turi būti suteikta galimybė ugdyti talentus, užsiimti popamokine veikla, socializuotis ir pramogauti. 

Plačiau apie : LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. I dalis - vaikų išlaikymas.

]]>
LKJA ir LKD visus kviečia į renginį „Viena diena su Seimo nariu“! http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkja_ir_lkd_visus_kviecia_i_rengini_viena_diena_su_seimo_nariu.html 2017-11-20 11:19:13 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkja_ir_lkd_visus_kviecia_i_rengini_viena_diena_su_seimo_nariu.html Lietuvos kurčiųjų draugija ir Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija gruodžio 6 d. drauge organizuoja jau tradiciniu tapusį renginį - „Viena diena su Seimo nariu“, kuriame gali dalyvauti bet kuris iš jūsų! Šiame renginyje 20 kurčiųjų: 10 jaunuolių ir 10 vyresnio amžiaus, - kartu su Seimo nariais ir gestų kalbos vertėjais praleis Seime visą dieną! Registruojantis parašyk savo vardą, pavardę, amžių, miestą, telefono numerį, el. pašto adresą. 
Jeigu tau 18 - 29 metai - registruokis el. paštu lkjasociacija@gmail.com, o jei tau - daugiau, nei 29 metai - parašyk laišką į lkd.seime@gmail.com!  

Plačiau apie : LKJA ir LKD visus kviečia į renginį „Viena diena su Seimo nariu“!

]]>
LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_siauliu_teritorines_valdybos_rinkimai_neivyko_skelbiami_pakartotiniai_rinkimai.html 2017-11-18 16:42:48 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_siauliu_teritorines_valdybos_rinkimai_neivyko_skelbiami_pakartotiniai_rinkimai.html Šiandien turėję įvykti LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos narių rinkimai taip pat buvo atidėti. Pakartotiniai rinkimai įvyks gruodžio 3 d. 11 val. Pakartotiniuose rinkimuose narių skaičius bus jau nesvarbus, visi susirinkę nariai galės balsuoti.

Plačiau apie : LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

]]>
Japonijoje nerūkantiems darbuotojams – papildoma savaitė atostogų http://www.lkd.lt/enews/id-naujienos_gestu_kalba-news-japonijoje_nerukantiems_darbuotojams_papildoma_savaite_atostogu.html 2017-11-15 16:40:31 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-naujienos_gestu_kalba-news-japonijoje_nerukantiems_darbuotojams_papildoma_savaite_atostogu.html Japonijos įmonė „Piala“ suteikė papildomas apmokamas kasmetines savaitės atostogas savo nerūkantiems darbuotojams. Taip jie buvo apdovanoti už laiką, kai dirbo, o rūkoriai eidavo parūkyti. 

Plačiau apie : Japonijoje nerūkantiems darbuotojams – papildoma savaitė atostogų

]]>
Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai: raštvedyba, darbo teisė ir archyvavimas http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-darbuotoju_kvalifikacijos_tobulinimo_mokymai_rastvedyba_darbo_teise_ir_archyvavimas.html 2017-11-15 15:47:57 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-darbuotoju_kvalifikacijos_tobulinimo_mokymai_rastvedyba_darbo_teise_ir_archyvavimas.html Lietuvos kurčiųjų draugijoje įvyko kurčiųjų sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai. Dalyviai iš lektorių: dokumentų valdymo specialistės Nijolės Sadauskaitės bei LKD teisininko Algimanto Šliaupos sužinojo apie raštvedybos, archyvavimo taisykles bei darbo teisės reglamentus.

Plačiau apie : Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai: raštvedyba, darbo teisė ir archyvavimas

]]>
Dideli pokyčiai Panevėžio Teritorinėje Valdyboje http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-dideli_pokyciai_panevezio_teritorineje_valdyboje.html 2017-11-13 22:52:31 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-dideli_pokyciai_panevezio_teritorineje_valdyboje.html Lapkričio 12 dieną įvyko LKD Panevėžio Teritorinės Valdybos narių susirinkimas. Šis susirinkimas buvo pakartotinis – pirmajame susirinkime, įvykusiame prieš savaitę, nesusirinko balsavimui pakankamas narių skaičius: iš 142 reikalingų narių susirinko 65 nariai. Antrajame susirinkime, kuriame narių skaičius jau buvo nesvarbus, buvo išrinkta nauja organizacijos pirmininkė, valdyba, revizijos komisija, taip pat - 28 Panevėžio teritorinės Valdybos ir 5 LKD Suvažiavimo delegatai. 

Plačiau apie : Dideli pokyčiai Panevėžio Teritorinėje Valdyboje

]]>
Pozityvus interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu http://www.lkd.lt/enews/id-musu_zmones-news-pozityvus_interviu_su_lkd_viceprezidentu_kestuciu.html 2017-11-11 15:48:24 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-musu_zmones-news-pozityvus_interviu_su_lkd_viceprezidentu_kestuciu.html Pozityvus video interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu Vaišnora. "Jeigu visi girdintieji mokėtų gestų kalbą, kurtumo negalios neliktų." - sako jis. Pažiūrėkite, nusišypsokite ir geriau pažinkite Kęstutį. 

Šis video buvo sukurtas projekto „Pozityvus dienoraštis“, kurio tikslas – atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į visuomenėje vykstančius gerus pokyčius ir mūsų visų pasiekimus, kurie bendrame naujienų sraute neretai lieka nepastebėti.

Plačiau apie : Pozityvus interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu

]]>
LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai taip pat neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_kauno_teritorines_valdybos_rinkimai_taip_pat_neivyko_skelbiami_pakartotiniai_rinkimai.html 2017-11-11 15:45:04 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-lkd_kauno_teritorines_valdybos_rinkimai_taip_pat_neivyko_skelbiami_pakartotiniai_rinkimai.html LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko. Susirinko 144 nariai iš 376. Pakartotiniai rinkimai bus organizuojami gruodžio 16 d. 11 val. Tą dieną narių skaičius bus nesvarbus, visi galės balsuoti. Būkite aktyvūs!

Kodėl rinkimai neįvyko, nors susirinko daug narių? Paaiškinimas čia: http://bit.ly/2mfU4aH

Plačiau apie : LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai taip pat neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

]]>