Lietuvos kurčiųjų draugija http://www.lkd.lt Lietuvos kurčiųjų draugija Saturday, February 24, 2018 04:39 AM lt-LT hourly 1 Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-diskusija_apie_interneto_tinklapiu_pritaikyma_kurtiesiems.html 2018-02-23 11:25:29 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-diskusija_apie_interneto_tinklapiu_pritaikyma_kurtiesiems.html Kaip neįgaliesiems turi būti pritaikyti interneto tinklapiai? Tokį klausimą iškėlė Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF), prisidėdamas prie šiuo metu yra vykdomo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projekto "Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui". Šio projekto metu yra numatoma parengti rekomendacijas ir standartus, kaip valstybiniai interneto tinklapiai turėtų būti pritaikomi įvairias negalias turintiems asmenims ir siekti, kad šių standartų būtų laikomasi.

Plačiau apie : Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems

]]>
Visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-visuomenes_svietimas_mykolo_romerio_universiteto_viesojo_saugumo_fakulteto_studentams.html 2018-02-22 18:21:58 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-visuomenes_svietimas_mykolo_romerio_universiteto_viesojo_saugumo_fakulteto_studentams.html Vasario 22 d. vyko visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams: pristatyta ne tik gestų kalba ir kurčiųjų kultūra, bet ir diskutuota su studentais, kaip reikia elgtis tardymo, sulaikymo metu su klausos negalią turinčiais asmenimis bei kaip pritaikyti aplinką. 

Plačiau apie : Visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams

]]>
Akimirkos iš konferencijos Tauragėje: "Vienybėje - stiprybė: Mes ir klausos negalią turintis žmogus." http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-akimirkos_is_konferencijos_taurageje_vienybeje_stiprybe_mes_ir_klausos_negalia_turintis_zmogus.html 2018-02-20 14:43:27 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-akimirkos_is_konferencijos_taurageje_vienybeje_stiprybe_mes_ir_klausos_negalia_turintis_zmogus.html Kviečiame žiūrėti fotoakimirkas iš konferencijos Tauragės rajono savivaldybėje "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus".

Kas yra kurčias žmogus? Kas yra gestų kalbos vertėjas? Kas yra socialins darbuotojas ir asmeninis asistentas? Kokio pritaikymo reikia klausos negalią turintiems asmenims savivaldybėse? Kokia užsienio šalių praktika? Į šiuos klausimus pristatant savo pranešimus atsakė: Arūnas Bražinskas, Ramunė Leonavičienė, Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora ir konferencijos bei iniciatyvinio projekto globėja LR Seimo narė Raminta Popovienė.
 

Plačiau apie : Akimirkos iš konferencijos Tauragėje: "Vienybėje - stiprybė: Mes ir klausos negalią turintis žmogus."

]]>
Sveikinimas Lietuvos šimtmečio proga http://www.lkd.lt/enews/id-naujienos_gestu_kalba-news-16208.html 2018-02-16 14:58:46 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-naujienos_gestu_kalba-news-16208.html

Kurtieji, pasitikime Lietuvos šimtmetį kartu su visais lietuviais, kurių, išsibarsčiusių po visą pasaulį, yra daugiau, nei trys milijonai! Švęskime savo nepriklausomą valstybę ir džiaukimės turėdami turtingą ir ilgą šalies istoriją, kupiną drąsos, ryžto, pasiaukojimo ir tikėjimo šviesia ateitimi! Šiandien atverkime savo širdis mūsų trispalvei ir pasakykime: „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“

Džiaugiamės, jog Lietuvos kurčiųjų draugijos istorija nedaug jaunesnė, nei mūsų valstybės – per 80 savo veiklos metų Lietuvos kurčiųjų draugija ėjo koja kojon su Lietuva. Dažnai siekėme ir panašių tikslų – parodyti, kas mes esame, ko esame verti, ginti savo žmones ir vesti juos link šviesesnės ateities.

Kurčiųjų draugijos, kaip ir Lietuvos valstybės istorijoje būta begalė iškilių asmenų, džiaugsmingų įvykių ir skaudžių nuopolių, kurie padėjo susikurti tam, kas esame šiandien. Tad, mieli kurtieji, šiemet drauge švęskime ne tik Lietuvos valstybės 100-metį, tačiau ir Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio jubiliejų! Juk mūsų širdyse abi datos – nepaprastai svarbios!

Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos nariai

 

Plačiau apie : Sveikinimas Lietuvos šimtmečio proga

]]>
Kurčiasis Gediminas Poškus, Vilniaus universiteto geografijos studentas: "Reikia pastangų ir viskas pavyks!" http://www.lkd.lt/enews/id-musu_zmones-news-kurciasis_gediminas_poskus_vilniaus_universiteto_geografijos_studentas_reikia_pastangu_ir_viskas_pavyks.html 2018-02-14 12:26:19 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-musu_zmones-news-kurciasis_gediminas_poskus_vilniaus_universiteto_geografijos_studentas_reikia_pastangu_ir_viskas_pavyks.html Video naujiena.

Susipažinkite su Gediminu - kurčiuoju pirmakursiu Vilniaus universiteto geografijos studentu! Ką reiškia būti vienam iš pirmųjų kurčiųjų savo universitete? Kaip dėstytojai reaguoja į kurčiąjį studentą? Žiūrėkite video įrašą, kurį sukūrė Vilniaus universitetas, įgyvendindami projektą #AtvirasVU! 

Plačiau apie : Kurčiasis Gediminas Poškus, Vilniaus universiteto geografijos studentas: "Reikia pastangų ir viskas pavyks!"

]]>
Kviečiame į jau tradicinę konferenciją: "Vienybėje - stiprybė. Mes ir klausos negalią turintis žmogus" Tauragėje http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-kvieciame_i_jau_tradicine_konferencija_vienybeje_stiprybe_mes_ir_klausos_negalia_turintis_zmogus_taurageje.html 2018-02-13 12:28:35 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-kvieciame_i_jau_tradicine_konferencija_vienybeje_stiprybe_mes_ir_klausos_negalia_turintis_zmogus_taurageje.html Kviečame visus dalyvauti jau tradicine tapusioje konferencijoje „Mes ir klausos negalią turintis žmogus“, kuri šiemet vyks Tauragėje. Tai yra Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos bendras projektas, kuris džiugu, jog duoda matomus rezultatus: šios konferencijos dėka Kėdainių žinios verčiamos į gestų kalbą, Marijampolėje vyko viešų miesto renginių vertimas ir kiti pokyčiai.

Plačiau apie : Kviečiame į jau tradicinę konferenciją: "Vienybėje - stiprybė. Mes ir klausos negalią turintis žmogus" Tauragėje

]]>
Susitikimas su Moterų informacijos centru http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-susitikimas_su_moteru_informacijos_centru.html 2018-02-13 12:21:57 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-susitikimas_su_moteru_informacijos_centru.html Surdologijos centro direktorė Jolanta Radzevič, projektų koordinatorė Lina Juozaitienė kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija prezidentu Vytautu Pivoru, dalyvavo susitikime su Moterų informacijos centro direktore Jūrate Šeduikiene ir projektų vadove Rugile Butkevičiūte. Nutarėme bendradarbiauti tam, kad informacija apie Specialios pagalbos centro teikiamą pagalbą ir paslaugas pasiektų smurtą artimoje aplinkoje patiriančius, neprigirdinčius ir kurčiuosius bendruomenės narius. 

Susitikimo metu sutarta dėl konkrečių renginių ir vizualinės medžiagos parengimo.

Plačiau apie : Susitikimas su Moterų informacijos centru

]]>
Visuomenės švietimas apie kurčiuosius Vilniaus Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-visuomenes_svietimas_apie_kurciuosius_vilniaus_vilniaus_zemynos_ir_antakalnio_progimnazijose.html 2018-02-13 12:18:00 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-visuomenes_svietimas_apie_kurciuosius_vilniaus_vilniaus_zemynos_ir_antakalnio_progimnazijose.html Visuomenės švietimas vasario 8 - 9 dienomis vyko Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose, kur sudalyvavo apie 60 moksleivių. "Kaip tampama kurčiu žmogumi?" - atsakymas į šį klausimą gali būti tiek iš medicininio, tiek kultūrinio požiūrio. Būtent visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikloje skatinamas kultūrinis požiuris, kuris padeda vaikams praplėsti jų supratimą ir kritiškai analizuoti aplinkose vyraujančias nuomones.

 

Plačiau apie : Visuomenės švietimas apie kurčiuosius Vilniaus Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose

]]>
Balsuokite LKD 80-mečio nominantų rinkimų antrajame etape! http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-balsuokite_lkd_80mecio_nominantu_rinkimu_antrajame_etape.html 2018-02-13 11:53:57 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-balsuokite_lkd_80mecio_nominantu_rinkimu_antrajame_etape.html Balsavimo už LKD 80 - mečio nominantus antrasis etapas jau prasidėjo! Kviečiame iki vasario 24 d. balsuoti ir išrinkti po vieną nominantą kiekvienoje nominacijų kategorijoje. Balsuokite čia: http://www.lkd.lt/id-nominacijos.html

Būkite aktyvus, nes kiekvienas balsas, kiekvienam nominantui - svarbus. Dalinkitės šia naujiena su šeimos nariais, kolegomis ir draugais! Kovo 24 d. 15 val. VDU didžiojoje salėje sužinosime, kuriems pretendentams bus įteiktos nominacijos. 

Plačiau apie : Balsuokite LKD 80-mečio nominantų rinkimų antrajame etape!

]]>
LKD Valdybos posėdžio nutarimai http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-16201.html 2018-02-07 16:57:25 LKD.LT http://www.lkd.lt/enews/id-lkd_naujienos-news-16201.html Sausio 30 dieną įvyko LKD Valdybos posėdis. Visą dieną susirinkę Valdybos nariai diskutavo rimtomis ir svarbiomis bendruomenei temomis. Posėdyje dalyvavo šie Valdybos nariai: Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora, Arūnas Šaukeckas, Gina Ramanauskienė, Alina Juciuvienė, Kristina Prudnikienė, Inga Minkevičienė, Vytautas Valiauga, Jūratė Pugačiauskienė, Arūnas Bražinskas. Kviestiniai asmenys: LKD teisininkas Algimantas Šliaupa, LKD Šiaulių teritorinės valdybos pirmininkė Vestina Rutkutė, LKD Panevėžio teritorinės valdybos pirmininkė Raimonda Vaičeliūnienė, LKD Revizijos komisijos pirmininkė Audronė Šimkuvienė.

Plačiau apie : LKD Valdybos posėdžio nutarimai

]]>