Iki LKD 80-mečio šventės liko 121 diena !

LKD kovo 24 dieną kviečia į 80 - mečio jubiliejaus šventę!

Nepastebimai lekia laikas iki LKD 80 - mečio šventės... Liko daugiau, nei 100 dienų, tačiau ir jos prabėgs, kaip akimirka. Ir tą didžiąją dieną, kovo 24 - ąją, mes, visos Lietuvos kurtieji, rinksimės VDU Didžiojoje salėje, kad didžiuotumėmės savo istorija, kad prisimintume tai, kas įvyko ir kad būdami drauge vienas kitam su šypsena pasakytume: „Aš laimingas, kad esu Lietuvos kurčiųjų bendruomenės dalimi!“ 

 

LKD kovo 24 dieną kviečia į 80 - mečio jubiliejaus šventę!

Video naujienos gestų kalba

Japonijoje nerūkantiems darbuotojams – papildoma savaitė atostogų

Japonijoje nerūkantiems darbuotojams – papildoma savaitė atostogų

Japonijos įmonė „Piala“ suteikė papildomas apmokamas kasmetines savaitės atostogas savo nerūkantiems darbuotojams. Taip jie buvo apdovanoti už laiką, kai dirbo, o rūkoriai eidavo parūkyti. 

Teksase įvyko kruvinas susišaudymas sekmadienio mišių metu

Typography

JAV, Teksaso miestelyje, įvyko visus sukrėtusios dar vienos šaudynės - jaunas vyras sekmadienio mišių metu nušovė 27 žmonės, dar 24 yra sužeisti.

Holivudo filme kurčioji aktorė vaidina pagrindinį vaidmenį su garsiais aktoriais

Typography

Holivudo filme „Wonderstruck“ vaidina kurčioji mergaitė Millicent Simmonds. Ji, kartu su garsiomis Holivudo aktorėmis Julianne Moore ir Michelle Williams ten atlieka pagrindinį vaidmenį. 

Modeliui reklamoje užretušuotas kochlearinis implantas

Typography

Modelis ir baleto šokėja iš Pietų Afrikos Simone Botha Welgemoed pasijuto priblokšta ir pažeminta po to, kai paviešintoje „Virgin Active“ reklamoje išvydo save be kochlearinio implanto. Ji sako, jog implanto užtušavimas diskriminavo ne tik jos, bet ir visų klausos negalią turinčių asmenų teises.

Apsaugos nuo savižudybių sistema Lietuvoje turėtų būti gerinama

Typography

Nors Lietuva pirmauja pasaulyje pagal savižudybių skaičių, prevencija šalyje vykdoma labia vangiai.

30,1 proc. Lietuvos gyventojų pernai gyveno ties skurdo riba

Typography

Europos statistikos tarnyba skelbia liūdnus skaičius - beveik kas trečias Lietuvos gyventojas gyvena skurdžiai. 

Kodėl 7-metės jau laikosi dietos?

Typography

Kodėl tik 4 procentai moterų jaučiasi gražios ir patenkintos savo kūnu, o 7-metės jau laikosi dietos? Psichologai kalba apie reklamų peršamą gražaus ir liekno kūno kultą, kuris gali žaloti psichiką.

LKD naujienos

LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. II dalis - vaiko išlaikymas.

LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. II dalis - vaiko išlaikymas.

Pirmame straipsnyje buvo kalbėta apie du vaiko išlaikymo nustatymo būdus: pirmą - skiriantis gražiuoju ir abiems tėvams patiems susitarus dėl vaiko išlaikymo dydžio ir antrą, kai šį klausimą turi spręsti teismas. Kaip pasirinkti geriausią vaiko išlaikymo būdą? Kada išlaikymo suma gali būti padidinama ar sumažinama? Ką daryti, jei vienas iš tėvų nemoka alimentų? Apie tai skaitykite šiame straipsnyje. 

Skaityti plačiau

LKD teisininko konsultacijos: ką svarbu žinoti skiriantis. I dalis - vaikų išlaikymas.

Typography

Pastaruoju metu nemažai asmenų kreipiasi į LKD teisininką Algimantą Šiaupą dėl klausimų, susijusių su skyrybomis: turto padalijimu skiriantis bei vaiko(ų) išlaikymu po skyrybų. Apie visus šiuos klausimus bus rašoma, tačiau vertėtų pradėti nuo svarbiausio ir dažnai skausmingiausio – vaiko išlaikymo. Priešingai vyraujančiai nuomonei, vaiko išlaikymas – tai ne tik pinigų suma, abiejų tėvų skiriama, kad mažasis šeimos narys būtų pavalgydintas, aprengtas ir išleistas į darželį ar mokyklą. Vaiko išlaikymas pirmiausia yra atžalos teisė gyventi visavertį gyvenimą. Tai reiškia, kad, be fizinių poreikių patenkinimo, vaikui turi būti suteikta galimybė ugdyti talentus, užsiimti popamokine veikla, socializuotis ir pramogauti. 

Skaityti plačiau

LKJA ir LKD visus kviečia į renginį „Viena diena su Seimo nariu“!

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugija ir Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija gruodžio 6 d. drauge organizuoja jau tradiciniu tapusį renginį - „Viena diena su Seimo nariu“, kuriame gali dalyvauti bet kuris iš jūsų! Šiame renginyje 20 kurčiųjų: 10 jaunuolių ir 10 vyresnio amžiaus, - kartu su Seimo nariais ir gestų kalbos vertėjais praleis Seime visą dieną! Registruojantis parašyk savo vardą, pavardę, amžių, miestą, telefono numerį, el. pašto adresą. 
Jeigu tau 18 - 29 metai - registruokis el. paštu lkjasociacija@gmail.com, o jei tau - daugiau, nei 29 metai - parašyk laišką į lkd.seime@gmail.com!  

LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

Typography

Šiandien turėję įvykti LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos narių rinkimai taip pat buvo atidėti. Pakartotiniai rinkimai įvyks gruodžio 3 d. 11 val. Pakartotiniuose rinkimuose narių skaičius bus jau nesvarbus, visi susirinkę nariai galės balsuoti.

Skaityti plačiau

Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai: raštvedyba, darbo teisė ir archyvavimas

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugijoje įvyko kurčiųjų sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai. Dalyviai iš lektorių: dokumentų valdymo specialistės Nijolės Sadauskaitės bei LKD teisininko Algimanto Šliaupos sužinojo apie raštvedybos, archyvavimo taisykles bei darbo teisės reglamentus.

Skaityti plačiau

Dideli pokyčiai Panevėžio Teritorinėje Valdyboje

Typography

Lapkričio 12 dieną įvyko LKD Panevėžio Teritorinės Valdybos narių susirinkimas. Šis susirinkimas buvo pakartotinis – pirmajame susirinkime, įvykusiame prieš savaitę, nesusirinko balsavimui pakankamas narių skaičius: iš 142 reikalingų narių susirinko 65 nariai. Antrajame susirinkime, kuriame narių skaičius jau buvo nesvarbus, buvo išrinkta nauja organizacijos pirmininkė, valdyba, revizijos komisija, taip pat - 28 Panevėžio teritorinės Valdybos ir 5 LKD Suvažiavimo delegatai. 

Skaityti plačiau

LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai taip pat neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

Typography

LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko. Susirinko 144 nariai iš 376. Pakartotiniai rinkimai bus organizuojami gruodžio 16 d. 11 val. Tą dieną narių skaičius bus nesvarbus, visi galės balsuoti. Būkite aktyvūs!

Kodėl rinkimai neįvyko, nors susirinko daug narių? Paaiškinimas čia: http://bit.ly/2mfU4aH

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymas

Dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymas

VšĮ Surdologijos centras kviečia visus į dokumentinio filmo „Lietuvių gestų kalbos raida – praeitis ir ateitis“ pristatymo renginį. Renginys įvyks jau š.m. gruodžio 7 dieną 18.30 val. kino teatre „Multikino“ 6 salėje (PPC Ozas, Ozo g. 18). Įėjimas NEMOKAMAS. 

Visi norintys dalyvauti privalo užsiregistruoti. Registracija čia: http://bit.ly/2hIJ8NK

Kviečiame žiūrėti Laisvės TV laidas su subtitrais!

Typography

Laisvės TV laidas galite žiūrėti su subtitrais! 

Kauno dramos teatre - spektakliai su subtitrais!

Typography

Video gestų kalba.

Lapkričio 11 dieną Kauno dramos teatre įvyks pirmasis spektaklis „Gentis“, pritaikytas klausos negalią turintiems žmonėms (daugiau informacijos apie spektaklį - http://dramosteatras.lt/lt/spektaklis/gentis/). Teatras įsigijo subtitravimui reikiamą įrangą, tad nuo šiol Kauno dramos teatro spektakliai, pritaikyti kurtiesiems, repertuare bus žymimi raide T. Kviečiame apsilankyti! http://dramosteatras.lt

„Super Miesto“ nugalėtojai - Klaipėdos komanda! Nuotraukų galerija.

Typography

"Super miesto" konkurso nugalėtojai - Klaipėdos komanda!
Tariame didelį AČIŪ konkurso organizatoriams, dalyviams ir savanoriams. Kitais metais konkursas vyks pajūryje!

Skaityti plačiau

Profesionalūs kurtieji aktoriai Lietuvoje - neįmanoma misija? Kviečiame į diskusiją Klaipėdoje.

Typography
Teatro mokytoja Anželika Teresė sako, jog tikrai skaudu, kai talentingiems ir teatru besidomintiems savo mokiniams ji turi pasakyti, kad profesionaliai to mokytis Lietuvoje jie neturi kur. Ir tik dėl to, jog jie turi klausos negalią. Pasiklausyti Anželikos įžvalgų galėsite diskusijoje jau rytoj, Klaipėdos kultūros fabrikas 17.30 po filmo „Kaip skamba tyla“ seanso.

 

Skaityti plačiau

Panevėžys kviečia į konkursą "Super Miestas". Ar tavo miestas taps geriausiu?

Typography
Jau netrukus įvyks pats smagiausias Lietuvos kurčiųjų bendruomenės renginys - konkursas "Super miestas", kuriame paaiškės, kuris Lietuvos miestas - pats šauniausias! Skaityti plačiau

Skaitymo festivalio renginiai – su vertimu į lietuvių gestų kalbą

Typography

Jau dabar savo kalendoriuje pasižymėkite rugsėjo 8 - 9 dienas, nes tokio renginio praleisti negalima! Atnaujintame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme (Trakų g. 10, Vilnius) vyks Skaitymo festivalis.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Pozityvus interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu

Pozityvus interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu

Pozityvus video interviu su LKD viceprezidentu Kęstučiu Vaišnora. "Jeigu visi girdintieji mokėtų gestų kalbą, kurtumo negalios neliktų." - sako jis. Pažiūrėkite, nusišypsokite ir geriau pažinkite Kęstutį. 

Šis video buvo sukurtas projekto „Pozityvus dienoraštis“, kurio tikslas – atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į visuomenėje vykstančius gerus pokyčius ir mūsų visų pasiekimus, kurie bendrame naujienų sraute neretai lieka nepastebėti.

R. Jankaus įspūdžiai iš kurčiųjų baikerių suvažiavimo Miunchene

Typography

Birželio 6-18 d. Miuncheno mieste, Vokietijoje, vyko kasmetinis kurčiųjų baikerių suvažiavimas – „drift“ važiavimo šventė. Europos kurtieji baikeriai Vokietijoje rinkosi jau 10 kartą, o šiemet jubiliejiniame suvažiavime dalyvavo ir lietuviai.

Skaityti plačiau

Stasys Linkevičius - keturiasdešimt metų ištikimai su kurčiaisiais

Typography

Rugpjūčio 7 d., eidamas 76 metus, mirė didelį autoritetą tarp kurčiųjų turėjęs ilgametis draugijos narys, kultūrinio ir sportinio darbo organizatorius, darbo veteranas Stasys Linkevičius.

Skaityti plačiau

K. ir A. Kudirkos - Jaunos šeimos požiūris aktualiais kurtiesiems klausimais

Typography

Į Panevėžio kurčiųjų bendruomenę  įsilieja vis daugiau jaunų  žmonių. Jie kuria šeimas,  augina vaikus, džiaugiasi gyvenimu. Viena tokių gražių porų – tai  Kristina  ir Andrius Kudirkai, auginantys ketverių metukų dukrą Rositą ir trečius metus įpusėjusį sūnelį Marką. Mergaitė prieš metus pradėjo lankyti Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) ikimokyklinio ugdymo grupę, o šį rudenį šios grupės duris pravėrė ir jos broliukas.

Skaityti plačiau

Interviu su E. Jočyte ir R. Buikauskaite apie Maltoje vykusius EUDY Žmogaus teisių mokymus

Typography

Interviu su Erika Byž Jočytė ir Rasa Buikauskaitė apie Maltoje vykusius EUDY mokymus žmogaus teisių tema. Netrukus merginos pačios surengs mokymus ir Lietuvoje!

Džiaugiamės mūsų aktyviais bendruomenės senjorais

Typography

Džiaugiamės Lietuvos kurčiųjų bendruomenėje turėdami stiprią ir aktyvią grupę - senjorus, kurie skirtinguose Lietuvos miestuose rengia dažnus susitikimus, dalinasi naujienomis ir išlaiko kurčiųjų bendruomenės vienybę. 

Skaityti plačiau

Donatos Vilkaitės sėkmės istorija

Typography

Klaipėdietė Donata Vilkaitė jau penkeri metai sėkmingai dirba uostamiesčio prekybos centre „Rimi“. Ji mylima ne tik viso kolektyvo, vadovų, bet ir „Rimi“ klientų. Neretai tenka išgirsti apie kurčiųjų sunkumus ir problemas darbe, tačiau Donatą sunkumai užgrūdino ir sustiprino. 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Kurčios dvynės, pakerėjusios mados pasaulį (išversta į gestų kalbą)

Kurčios dvynės, pakerėjusios mados pasaulį (išversta į gestų kalbą)

Nemažai kurčiųjų domisi mada ir norėtų būti fotomodeliais. Dviem merginoms, gimusioms Eritrėjoje, tai pavyko pasiekti savo jėgomis. Šmaikščios ir charizmatiškos dvynės Hermon ir Heroda augdamos susidūrė su visokiausiomis kliūtimis, bet sugebėjo jas įveikti. Šiuo metu seserys yra populiarios, po visą pasaulį keliaujančios mados tinklaraštininkės, apie kurias žino daugybė mados sekėjų. Dvynių istorija buvo parodyta populiariausiuose pasaulio televizijos kanaluose. Į merginas kreipiasi žinomų mados prekių ženklų atstovai, norėdami jų tinklaraštyje reklamuoti savo produktus.

Skaityti plačiau

Mitingas dėl Europos Prieinamumo Akto Briuselyje

Typography

Kovo 6-ąją, šalia Europos Parlamento Briuselyje, įvyko protestas už didesnes Europos neįgaliųjų galimybes ir teises - neįgalieji reikalavo, jog Europos Prieinamumo Aktas (European Accessibility Act) būtų priimtas nesumažinant jame išsakytų reikalavimų.

 

Skaityti plačiau

Charlie Swinbourne: 10 kurčiųjų įpročių, kurie erzina ( II dalis )

Typography

Charlie Swinbourne: 10 kurčiųjų įpročių, kurie erzina

 

Skaityti plačiau

Agatha Tiegel Hanson – pirmoji Galaudeto universitetą baigusi moteris

Agatha Tiegel Hanson – pirmoji Galaudeto universitetą baigusi moteris

 

A. T.Hanson buvo pirmoji moteris, Galaudeto universitete baigusi ketverių metų studijas. 

Skaityti plačiau

Dailininkė Nancy Rourke: nuo 20th Century Fox iki kurčiųjų meno

Dailininkė Nancy Rourke: nuo 20th Century Fox iki kurčiųjų meno

 

Nancy Rourke yra žinoma De'VIA menininkė. De'VIA yra judėjimas už kurčiųjų meną. 

Skaityti plačiau

Charlie Swinbourne: 10 girdinčiųjų įpročių, kurie erzina

Charlie Swinbourne: 10 girdinčiųjų įpročių, kurie erzina

 

 

Charlie Swinbourne, kurčiasis scenaristas ir žurnalistas

Skaityti plačiau

Juan Pablo Bonet – pirmosios knygos apie kurčiųjų ugdymą autorius

Juan Pablo Bonet – pirmosios knygos apie kurčiųjų ugdymą autorius

 

J. P. Bonet – ispanų kilmės klierikas ir mokytojas, vienas pirmųjų kurčiųjų mokytojų.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Draugystės ambasadoriai tapo pavyzdžiu ne tik Lietuvai, bet ir Europai

Skaityti plačiau

Organizuojamas priėmimas į specialiosios pedagogikos tęstines studijas Šiaulių universitete

Typography

Šiaulių universiteto Tęstinių studijų institutas organizuoja priėmimą į perkvalifikavimo, tęstines, profesines ir neformaliąsias surdopedagogikos bei tiflopedagogikos studijas, su specialiosios pedagogikos specializacija.

Skaityti plačiau

Šių metų „Draugystės veža!” kryptis – Kijeve vyksianti „Eurovizija”

Typography

 

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ muzikantai tikrai nebus vieniši – Ukrainos sostinėje juos palaikys penkios socialinės akcijos „Drausytė veža!“ laimėtojų poros. Jei esi neįgalus arba turi negalios paliestą draugą, vienas iš tų laimingųjų gali būti ir tu!

 
Skaityti plačiau

Mokymai apie negalią aukštųjų mokyklų dėstytojams ir administratoriams

Typography

Sausio 12d. įvyko mokymai aukštųjų mokyklų dėstytojams ir administratoriams, kurių metu pristatytos judėjimo, regos ir klausos negalios sampratos, kylantys išūkiai ir galimybės juos įveikti. Šiuose mokymuose dalyvavo bei informaciją apie klausos negalios studentams kylančias problemas pristatė LKD viceprezidentas Kęstutis Vaišnora bei Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos studentų reikalų koordinatorė Emilija Kisnieriūtė.

Skaityti plačiau

Renginys "Tautiška giesmė aplink pasaulį 2016"

Typography

Liepos 6 d. visi kartu šventėme ir atlikome Lietuvos himną. Nuotraukos iš šventės Trakuose ir Kaune.

Skaityti plačiau

Tautišką giesmę giedos ir kurtieji

Typography

Nesvarbu, koks tavo balsas, nesvarbu, kas esi ir kur gyveni – svarbu tik tai, ar himną giedi iš visos širdies. Tokią žinutę siunčia Lietuvos kurčiųjų draugija, šiandien išplatinusi vaizdo filmuką, kuriame kviečia visą kurčiųjų bendruomenę liepos 6 dieną, 21 valandą, drauge su visais pasaulio lietuviais giedoti himną.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas įvairiais gestų kalbos klausimais klausos negalią turintiesiems asmenims ir girdintiesiems visuomenės nariams. Jeigu turite klausimą apie gestų kalbą, galite kreiptis į Surdologijos centrą ir jums bus atsakyta ne vėliau nei per dešimt darbo dienų. Savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

 klausimus galite siųsti elektroniniu paštu info@surdo.lt
 galite skambinti arba siųsti SMS žinutes telefono numeriu 8 613 05 011
 galite skambinti WEB kameromis, arba siųsti vaizdo medžiagą. Surdologijos centro Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai į pateiktus klausimus bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html. Šiame puslapyje taip pat galima pamatyti anksčiau teiktas konsultacijas su vertimu į gestų kalbą. Klausimai yra įvairaus pobūdžio. Atsakymus į užduodamus klausimus rengia kvalifikuoti specialistai, turintys ilgalaikę praktinę darbo su lietuvių gestų kalba patirtį. 

Atsakymai į užduotus klausimus pateikiami lietuvių gestų kalba (vaizdo medžiaga) ir lietuvių kalba (raštu), kad informacija būtų prieinama ir klausos negalią turintiesiems asmenims, ir girdintiems visuomenės nariams.

Šių konsultacijų tikslas – sugriauti visuomenėje sklandančius mitus apie gestų kalbą ir šviesti visuomenę gestų kalbos klausimais, taip pat – kelti gestų kalbos vertėjų kvalifikaciją, teikiant atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Ši konsultavimo paslauga yra platinama įvairiose interneto svetainėse, kad girdinčiųjų visuomenė susidomėtų ir žinotų apie galimybę gauti teisingą informaciją apie gestų kalbą.

Klausimus pateikusių asmenų anonimiškumą garantuojame.

 

 

Papasakokite apie programėles kurtiesiems, kurios padeda jiems bendrauti su aplinkiniais.

Tvarkant reikalus įvairiose institucijose, kurtiesiems dažnai reikia gestų kalbos vertėjų paslaugų, tačiau gestų kalbos vertėjų trūksta, o dėl vizito reikia tartis iš anksto, derinti laiką. Tada padėti gali įvairios išmaniosios programėlės, kurios gali išspręsti daug problemų, o bendravimą padaryti paprastesnį. Vienos programėlės verčia kalbą į tekstą, kitos teikia informaciją tam tikroje aplinkoje esantiems vartotojams, trečios informuoja apie pavojų ir pan.

Skaityti plačiau

Kartais atrodo, kad vieni vertėjai labai keičia tekstą, o kiti beveik ne. Kokius pakeitimus apskritai atlieka vertėjai?

Pirmasis teorinių minčių apie vertimo principus pateikia romėnas Ciceronas. Jis rašė, kad nesistengė žodį perteikti pažodžiui, bet išlaikė išraiškos pobūdį ir visų žodžių reikšmes. Horacijus palaikė veikiau adaptacijos, perdirbimo, negu vertimo tikrąja prasme principą, o Biblijos vertėjas, visų vertėjų globėjas šv.Jeronimas perfrazuoja Ciceroną posakiu „Ne žodį versti pažodžiui, bet prasmę išreikšti prasme“. Tai būtų seniausieji, ir, ko gero, iki šiol aktualūs vertimo principai.

Skaityti plačiau

Ar įmanoma išversti poeziją į gestų kalbą?

Iš pasaulinės patirties galima sakyti, kad ne tik įmanoma, bet ir verčiama. Verčiami eilėraščiai, poemos, himnai ir t.t. Gal kiek aktualesnis galėtų būti kitas klausimas - ar vertėjui būtina būti poetu, kad galėtų versti poeziją? Ne kiekvienas vertėjas tikrai gali versti poeziją, kaip ir ne kiekvienas poetas yra vertėjas.

Skaityti plačiau

Ar egzistuoja gestų kalbų vertėjų lygiai?

Taip, egzistuoja. Skirtingose šalyse gestų kalbos vertėjai kategorizuojami labai skirtingai – vienur yra vadinamieji lygiai, pvz. Anglijoje jų yra 7.

Skaityti plačiau

Kaip atsiranda nauji gestai? Jeigu yra koks nors lietuviškas terminas, kuriam nėra gesto, ar visada jį reikia rodyti pirštų abėcėle?

Iš tiesų, jei kokiam nors terminui nėra gesto, visada yra galimybė tą žodį parodyti pirštų abėcėle, ypač jei terminas retai vartojamas. Tačiau jei terminas vartojamas dažniau, tai tampa nebepatogu, ir kurtieji susikuria gestą. Gestas gali būti susikuriamas tik tam kartui arba tai situacijai. Tokiu atveju galimi keli būdai.

Skaityti plačiau

Girdėjau tokį terminą "gestakalbis", bet nelabai suprantu, ką jis reiškia ir kada vartojamas?

Atsako Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto gestų kalbos ir gestotyros dėstytojas Mantrimas Danielius

Terminas “gestakalbiai” dar nėra įsitvirtinęs, jį tik pradedama vartoti. Kitas galimas tos pačios reikšmės terminas - “gestų kalbos vartotojas”. Angliškai vartojamas atitinkamas terminas  “sign language user”, arba naujesnis terminas “Sign Language Peoples” (gestų kalbos tauta).

Skaityti plačiau

Sportas

Vilniečiai iškovojo trečią vietą veteranų turnyre

Vilniečiai iškovojo trečią vietą veteranų turnyre

Birželio 7-10 dienomis Salonikuose (Graikija)  vyko devynioliktasis tarptautinis kurčiųjų veteranų krepšinio  turnyras, kuriame sėkmingai pasirodė Vilniaus „Gestas“ komanda.

Skaityti plačiau

Laidoje „Septynios Kauno dienos“ - reportažas apie kurčiuosius krepšininkus!

Typography

Laidoje „Septynios Kauno dienos“ - reportažas apie Lietuvos kurčiųjų krepšininkų pasiruošimą pasaulio kurčiųjų olimpinėms žaidynėms bei tam skirtą juokingą finansavimą iš LKF.
Kviečiame žiūrėti!

Skaityti plačiau

Mūsų lengvaatlečių pergalės Europos čempionate

Typography

Kovo 17-19 d. 5-ajame Europos uždarų patalpų kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Torunėje (Lenkija) visi trys Lietuvai atstovavę sportininkai parsivežė medalius.

Skaityti plačiau

Memorandumas, kuris keičia pasaulio kurčiųjų sporto padėtį

Typography

Kovo 8 d. Lozanoje (Šveicarija) Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto (ICSD) istoriniame susitikime susitarta, kad ICSD įstoja į TOK. Tądien tarp Tarptautinio olimpinio ir Tarptautinio kurčiųjų sporto komitetų buvo pasirašytas Susitarimo memorandumas. Vienas svarbiausių memorandume keliamų reikalavimų – ICSD atitiktis Olimpinės chartijos reikalavimams.

Ceremonijoje dalyvavo Tarptautinės kurčiųjų krepšinio federacijos (DIBF) prezidentas Aleksas Jasiūnas. Kurčiųjų krepšinio vadovas tvirtina, kad pasaulio kurčiųjų sportas tokiam suartėjimui yra pasirengęs, nes tai seniai brandintas sprendimas.

Skaityti plačiau

Kurtiesiems įteikti medaliai „Už sporto pergales“

Typography

Kovo 31 d. Kūno kultūros ir sporto departamente pagerbti kurtieji sportininkai, 2015 m. pasaulio ir Europos čempionatuose pelnę prizines vietas. Tądien KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius atsiimti medalių „Už sporto laimėjimus“ pakvietė net 36 kurčius sportininkus ir jų trenerius. Kolektyvinėse ir individualiose sporto šakose bei rungtyse kurtieji pernai pelnė 13 įvairios spalvos medalių. Padėkos raštais už indėlį į sportą taip pat apdovanoti komandų gydytojai, administratorius, delegacijų ir rinktinės vadovai. 

Skaityti plačiau

Būsimi kurtieji olimpiečiai susitiko Valmieroje

Typography

Kovo 11 - 13 d. Valmieroje (Latvija) vyko 46-osios Baltijos šalių kurčiųjų moksleivių žaidynės. Jose lietuvaičiai iškovojo Žaidynių taurę bei pirmąją komandinę vietą. Antrą vietą užėmusi Estijos komanda nuo lietuvių atsiliko vos puse taško.

Skaityti plačiau

Kurtieji sportininkai – sveikieji ar neįgalieji?

Typography

Į „Akiračio“ redakciją kreipėsi Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) vadovai – prezidentas A. Jasiūnas ir generalinis sekretorius M. Minkevičius. Jie redakciją informavo, kad rengiamas keisti Kūno kultūros ir sporto įstatymas Nr. I-1151, kurio pataisos neigiamai veiks kurčiųjų sportininkų padėtį.

Skaityti plačiau