Socialinės naujienos

Kurtieji: galime daugiau, nei mums patikima

Kurtieji: galime daugiau, nei mums patikima

Apsipirkdami prekybos centre ir nesulaukę frazių „laba diena“, „jums mokėti – dešimt eurų keturiasdešimt vienas centas“ ir „geros dienos“ sutrinkame, pakeliame akis į viršų, o priešais mus – kasininkas, pirštu rodantis į kortelę su vienu geltonu ir trimis juodais apskritimais. Tai ženklas, kad žmogus negirdi. Vieni į tai nekreipia dėmesio, kiti nusišypso, o dar kiti – susierzina. Emocijos įvairios, nes Lietuvos darbo rinkoje kurtieji – vis dar retai sutinkami, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 

Skaityti plačiau

Dalinkimės: Kurtiesiems reikalingas gestų kalbos vertimas 24/7!

Typography
Lietuvos kurčiųjų draugija siekia, kad vertimas į gestų kalbą būtų užtikrinamas 24/7 bent nuotoliniu būdu. Kiek dar turi įvykti skaudžių situacijų, kad kurtieji būtų pagaliau išgirsti? Kviečiame dalintis šia žinute ir išsakyti savo poziciją - mums reikalingas vertimas 24/7! 

 

Skaityti plačiau

Vyriausybei pateiktas SADM projektas dėl lietuvių gestų kalbos vertėjų centrų centralizavimo

Typography

Vasario 11 dieną Neįgaliųjų reikalų departamente susirinkę aukščiausi Lietuvos kurčiųjų sistemos vadovai diskutavo klausimais, kurie jau artimiausiu metu gali nulemti didelius pokyčius kurčiųjų sistemoje. Vienas iš jų – numatomas lietuvių gestų kalbos vertėjų centrų reorganizavimas juos centralizuojant.

 

Skaityti plačiau

Atvejo vadybininkų priėmimo laikas ir kontaktai

Typography

Pateikiame Lietuvoje dirbančių atvejo vadybininkų priėmimo laikus ir kontaktus.

Skaityti plačiau

Rinkimų debatai yra verčiami į lietuvių gestų kalbą

Typography

Šių metų rinkimų maratonas jau sparčiai artėja ir jau visai netrukus prasideda pirmieji - savivaldybių tarybų rinkimai. Pastaruoju metu buvo nemažai kalbama apie rinkimų pritaikymą neįgaliesiems ir smagu matyti, kad kalbos virsta darbais. 
Kviečiame DELFI Tv stebėti rinkimų diskusijų tiesiogines transliacijas su vertimu į gestų kalbą!

Skaityti plačiau

Nuo sausio 1 dienos - naujos formos neįgalumo pažymėjimai

Typography

Nuo šių metų sausio 1 dienos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie SADM išduoda naujos formos neįgalumo pažymėjimus. Jie yra ypatingai patogūs keliaujantiems į užsienį, kadangi įrašai yra su vertimu į anglų kalbą! 

Skaityti plačiau

112 SMS programėlė: Atmintinė klausos negalią turintiems asmenims

Typography

Atmintinė, kaip naudotis 112 skubios pagalbos iškvietimo per SMS pagalba. Primename, jog šia programėle gali naudotis tik tie klausos negalią turintys asmenys, kurie pateikė savo asmens duomenis įkėlimui į Bendrojo pagalbos centro informacinę sistemą (toliau – BPCIS).

 
Skaityti plačiau