Iki LKD 80-mečio šventės liko 124 dienos !

Surdologijos centro konsultacijos

Esu girdinčioji, kurį laiką mokiausi gestų kalbos. Aš kairiarankė, todėl šia ranka man yra daug paprasčiau ir patogiau kalbėti gestais. Ar negirdinčiam žmogui nėra sunkumų mane suprasti?

Į klausimą atsako Surdologijos centro darbuotoja Ieva Čereškaitė:

Rodant gestus, kuriuose naudojamas tik vienos rankos judesys, beveik visada būna dominuojanti ranka. Rodant gestą, kuriame tuo pačiu metu juda abi rankos (pvz., stalas, oras ir t.t.), galima pasebėti, kad rankų forma beveik visada yra vienoda.

Skaityti plačiau

Aš turiu gestų kalbos žodynus ir mokausi pagal juos viską, bet internete radau visai kitokią abėcėlę. Ką daryti? Kur galima gauti tikrą pirštų abėcėlę (ženklų kalbos gestus)?

Į klausimą atsako Surdologijos centro darbuotoja Ieva Čereškaitė:

Į paieškos programą Google įvedus raktinius žodžius ,,sign language alphabet“  (lt. gestų kalbos abėcėlė) pasirodo daug skirtingų rezultatų:

Skaityti plačiau

Esu gestų kalbos studentė. Jau kurį laiką mokausi gestų kalbos, noriu būti vertėja, nes ši veikla man labai patinka. Noriu visapusiškai plėsti žinias apie gestų kalbą, bet yra dalykų, kurių nedrįstu paklausti kurčiojo lektoriaus. Kaip kurtieji galvoja?

Į klausimą atsako Surdologijos centro darbuotoja Ieva Čereškaitė:

Kurčiųjų mąstymas aprašomas daugelyje knygų, viena jų -  Oliverio Sakso ,,Matomi balsai: kelionė į kurčiųjų pasaulį“ (Oliver Sacks ,,Seeing Voices: A Journey Into the World of the Deaf“ 1989 m.). Ja ir remsiuosi atsakydama į klausimą.

Skaityti plačiau

Kur galėčiau gauti Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus parengtą lietuvių gestų kalbos žodyną?

Į klausimą atsako LKNUC Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus l.e.p. vedėja Virginija Kavaliauskaitė:

Universalioje neįgaliųjų reabilitacijos ir integracijos informacinėje sistemoje Unriis (www.unriis.lt) yra skyrelis Gestų kalba. Šiame skyrelyje yra patalpinta kompiuterinė gestų kalbos mokymo programa, teminiai žodynai, kompiuterinis lietuvių gestų kalbos gramatikos vadovėlis bei gestų kalbos žodynas. Ši informacija aktuali ne tik neįgaliesiems, bet ir visiems, norintiems susipažinti su gestų kalba ar ją išmokti.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos (2012)

Skaityti plačiau