Skaičiau, kad Anglijoje Kalėdų Senelis išmoko gestų kalbą, o kaip Lietuvoje?

Ši istorija nutiko Jungtinėje Karalystėje. Mergaitė atėjo susitikti su Kalėdų Seneliu. Ji buvo kurčia, kalbėjo tik gestų kalba, tačiau Kalėdų Senelis taip pat mokėjo gestų kalbą ir išsiaiškino, ko mergaitė nori dovanų.

Skaityti visą tekstą

Jų susitikimo video galite pamatyti čia: http://sveikata.tv3.lt/straipsnis/malonus-netiketumas-gestu-kalba-mokantis-kaledu-senelis-video-2916

Tokios iniciatyvos turėtų būti pritaikytos ir Lietuvoje. Šiuo metu į mokyklas ar darželius, kur mokosi kurtieji vaikai, ateina Kalėdų Senelis, kuris moka gestų kalbą. Tuo pasirūpina administracija: pakviečia gestų kalbos vertėją ar persirengia kurčiasis.

Tačiau būtų dar geriau, jeigu prie pagrindinės miesto eglutės taip pat sutiktum Kalėdų Senelį, kuris kalba gestų kalba. Vilniaus miesto bei kitų Lietuvos miestų savivaldybės, didieji prekybos centrai ar įvairių renginių bei šventinių koncertų organizatoriai, ieškantys Kalėdų Senelių šventiniam laikotarpiui, galėtų paraginti būsimus Kalėdų Senelius išmokti gestų kalbos pagrindų, kad jie galėtų nors šiek tiek pasikalbėti su prie eglutės atėjusiais kurčiais vaikais.

Šį klausimą galėtų spręsti kurčiųjų organizacijos, bendradarbiaudamos su įvairių Lietuvos miestų savivaldybėmis, jog bent jau prie pagrindinių šalies eglių ateisiantys Kalėdų seneliai galėtų susikalbėti su mažaisiais, kalbančiais gestų kalba.

Vyriausias Lietuvos Kalėdų Senelis savo paskyroje sveikinimus taip pat galėtų perduoti ir gestų kalba.

https://lt-lt.facebook.com/lietuvos.kaledu

Mažieji būtų tikrai sužavėti, jeigu ir Kalėdų Senelis mokėtų gestų kalbą. 

 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 2 ]