Mūsų lengvaatlečių pergalės Europos čempionate

 

Motinystė – ne kliūtis sportuoti

Geriausia Lietuvos kurčioji rutulio stūmikė Larisa Voroneckaja tik prieš porą mėnesių grįžo į sporto salę. Tačiau paaiškėjo, kad lengvaatletė geba derinti motinystę ir sportą

Moteris ir dabartinis jos treneris Mantas Jusis džiaugiasi sportininkės rezultatu: lietuvė čempionate rutulį numetė 13,47 m ir užėmė trečią vietą.

 

Lietuvis pasiekė naują Europos kurčiųjų rekordą

Medalius pelnė ir du rutulio stūmikai. Vytenis Ivaškevičius (treneris Sigitas Liepinaitis) nustūmė rutulį 17 m 24 cm ir pasiekė Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato rekordą.

Vaikinas įtikinamai aplenkė pagrindinį varžovą bendraamžį (23 m.) iš Rusijos Dmitrijų Kalmykovą (17 m 4 cm). Trečias liko lietuvis Mindaugas Jurkša. Jo rezultatas – 15 m 35 cm. Šį 23 metų kaunietį sportininką varžyboms rengia du treneriai: Valerijus Murašovas ir Evaldas Šauklys.

Lengvoji atletika Europoje išgyvena krizę

Lietuvos delegacijos vadovas Marius Minkevičius negailėjo gerų žodžių LKSK deleguotiems lengvaatlečiams. Rezultatai tenkina ne tik sportininkus, jų trenerius, bet ir sporto vadovus. Pasak LKSK generalinio sekretoriaus, čempionatas buvo rimta „generaline repeticija“ prieš  Pasaulio kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą, kuris vyks 2016 m. birželio 25 - liepos 3 d. Stara Zagora mieste (Bulgarija).

Vis dėlto M. Minkevičius, kaip ir kitų šalių sporto vadovai, su tam tikru nerimu stebi vykstančius procesus. Štai į čempionatą Lenkijoje susirinko vos 14 Senojo žemyno valstybių. Kol kas sunku pasakyti, kodėl mažėja dalyvių skaičius. Ar dėl lėšų stygiaus, ar kurčiųjų sportininkų mažėjimo, ar dėl to, kad uždarų patalpų čempionatai vertinami kaip mažiau svarbūs (pvz., juose nefiksuojami pasaulio rekordai; jei būtų fiksuojami – V. Ivaškevičius būtų pripažintas pasaulio kurčiųjų naujo rekordo savininku).

Šiemet į čempionatą atvyko 73 sportininkai, o prieš ketverius metus analogiškame sporto renginyje dalyvavo 179 asmenys, prieš aštuonerius metus – 207 lengvaatlečiai.

Aišku tik viena: pasaulio čempionate dalyvaus daug daugiau pajėgių sportininkų. Tad jam esą reikia labai atsakingai rengtis. Pasak pašnekovo, nepaisydamas laukiančių iššūkių, V. Ivaškevičius yra geros sportinės formos, jo labai geras ryšys su dabartiniu treneriu, todėl vaikinas sieks pakartoti, o gal net ir pagerinti dabartinį pasaulio rekordą. M. Minkevičius tikino, jog laukiama, kad iki vasaros optimumą pasieks ir L. Voroneckajos bei M. Jurkšos sportiniai rezultatai.


Straipsnis iš Akiračio

Straipsnio autorė Nijolė Krasniauskienė

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 4 ]