Iki LKD 80-mečio šventės liko 121 diena !

Kurtiesiems įteikti medaliai „Už sporto pergales“

Kovo 31 d. Kūno kultūros ir sporto departamente pagerbti kurtieji sportininkai, 2015 m. pasaulio ir Europos čempionatuose pelnę prizines vietas. Tądien KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius atsiimti medalių „Už sporto laimėjimus“ pakvietė net 36 kurčius sportininkus ir jų trenerius. Kolektyvinėse ir individualiose sporto šakose bei rungtyse kurtieji pernai pelnė 13 įvairios spalvos medalių. Padėkos raštais už indėlį į sportą taip pat apdovanoti komandų gydytojai, administratorius, delegacijų ir rinktinės vadovai.

Sporto vadovo kalba

Šiemet pagerbimo ceremonijos teko gerokai palūkėti. Tačiau į iškilmes atvykę kurtieji atletai buvo maloniai nustebinti ir suprato, kad laukti vertėjo.

KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius pasidžiaugė puikiais kurčiųjų atletų laimėjimais, palygino jų ir kitų negalių sportininkų pernykščius rezultatus, nacionalinių šalies rinktinių pasiekimus. KKSD vadovas nekantravo paspausti ranką kiekvienam pasaulio ar Europos kurčiųjų čempionato prizinių vietų laimėtojui. O prieš pradėdamas apdovanojimų ceremoniją atskleidė, kodėl buvo atidėliojamas šventinis susitikimas.

Esą ankstesni KKSD teikiami proginiai medaliai jau buvo tapę šiek tiek konservatyvūs ir gal net pabodo. Tad departamentas kreipėsi į medalių kūrėjus ir paprašė sukurti naują jų eskizą. Medalių kūrimas ir gamyba kiek užtruko, dėl to pagerbimo ceremoniją teko atidėti. Na, o atpildas kurtiesiems esą toks, kad jie yra vieni pirmųjų, kuriems įteikti naujo pavyzdžio medaliai. E. Urbanavičius paatviravo, kad medaliai jam pačiam labai gražūs. Jie yra paauksuoti, vertingi, todėl, kaip teigė, teikti tokią dovaną to vertiems asmenims yra dvigubas malonumas.

Sporto vadovas leido sau kiek nukrypti nuo šventinės kalbos. Jis gana atvirai kalbėjo apie Lietuvoje tarp neįgaliųjų įsigalinčią nesportinę konkurenciją. Neslėpė, kad nepritaria nesveikoms apraiškoms ir ragino kurčiuosius nepasiduoti, nesitaikstyti su tokia padėtimi, žadėjo ginti sportinius principus.

Teikdamas apdovanojimus generalinis direktorius kūrė jaukią ir šiltą atmosferą. Domėjosi sportininkų pasiekimais, kreipėsi į kiekvieną dalyvį asmeniškai, linkėjo ir skatino ateities pergalėms, daug juokavo. Negailėjo komplimentų kurčiųjų sportininkų treneriams, direktorius kai kuriuos jų neblogai pažįsta asmeniškai iš bendros profesinės praeities.

Apdovanojimų ceremoniją KKSD vadovas pradėjo nuo nacionalinės sporto šakos favoritės – vyrų krepšinio komandos - pagerbimo.

Krepšininkų pagerbimas

Tad atsiimti apdovanojimų  - KKSD medalių - pirmiausia  vienas po kito kilo 2015 m. pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato,  vykusio liepos 4-12 d. Taivane, laimėtojų dvyliktuko nariai: J. Navlickas, A. Bareikis, R. Puzinas, K. Birieta, A. Zenevič, G. Žukas, M. Vainius, A. Pazdrazdis, A. Kubilius, M. Vaičiulis, L. Pečiulis, L. Laurinaitis, komandos vyriausiasis treneris A. Šatas, treneris A. Jurkša. KKSD padėkas atsiėmė gydytojas G. Buteikis, komandos administratorius M. Stankevičius, komandos vadovas A. Jasiūnas.

Lietuvos kurčiosios krepšininkės ten pat vykusiame čempionate tapo vicečempionėmis - tai J. Burbaitė, S. Bareikienė, D. Naruševičiūtė, G. Juočytė, J. Šegždaitė, R. Eskertaitė, A. Žegytė, A. Milašauskaitė, J. Navickaitė, G. Valaitytė, J. Jankutė-Meškinė, R. Pazdrazdienė. 2015 m. moterų komandos vyriausioji trenerė buvo L. Dambrauskaitė, trenerė Ž. Mikalauskaitė, fizinio rengimo trenerė E. Jankauskaitė, gydytojas M. Bražulis, komandos vadovas M. Minkevičius.

Orientacininkų pergalės

2015 m. pasaulio kurčiųjų orientavimosi sporto čempionatas, vykęs rugpjūčio 4-9 d. Ročesteryje (JAV), mūsų atstovams taip pat buvo sėkmingas. T. Kuzminskis tapo čempionu vidutinėje trasoje ir vyrų estafečių varžybose bei pelnė trečią vietą mišrių estafečių varžybose. V. Remeika užėmė pirmą vietą vyrų estafečių ir trečią vietą mišrių estafečių varžybose. M. Volungevičius iškovojo pirmą vietą vyrų estafečių varžybose. J. Volungevičienė iškovojo trečias vietas sprinto trasoje, mišrių estafečių ir moterų estafečių varžybose. G. Diržiūtė užėmė trečias vietas mišrių estafečių ir moterų estafečių varžybose. A. Kulbokaitė tapo bronzos medalio laimėtoja moterų estafečių varžybose. Treneriai - J. Mertinas, L. Drazdauskas.

Badmintonininko medalis

2015 m.  pasaulio kurčiųjų badmintono čempionate, vykusiame liepos 18-25 d. Sofijoje (Bulgarija), K. Dauskurtas asmeninėse varžybose iškovojo trečią vietą. Badmintonininko  treneriai - R. Stapušaitis ir A. Narvilas.

Graikų-romėnų imtynių trofėjus

Spalio 11-17 d. Tbilisyje (Gruzija) vykusiose Europos graikų-romėnų imtynėse 75 kg svorio kategorijoje M. K. Sinkevičius iškovojo aukso medalį. Vaikino treneriai - S. Liaugminas, A. Raupelis.

Lengvaatlečių pergalės

Liepos 20-25 d. Bydgoščiuje (Lenkija) surengtame Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate lietuviai pelnė 2 medalius. V. Ivaškevičius rutulio stūmimo rungtyje buvo antras (treneris S. Liepinaitis), o M. Jurkša disko metimo rungtyje iškovojo trečią vietą (treneriai E. Šauklys, G. Pridotkas).

Stalo tenisininkų pasiekimai

Rugsėjo 6-12 d. Badene (Austrija) Europos stalo teniso čempionate du tenisininkai – G. Juchna ir D. Takinas iškovojo antrą vietą komandinėse ir trečią vietą asmeninėse varžybose. V. Narkevičius ir K. Žižiūnas pelnė antrą vietą komandinėse varžybose. G. Juchnos, D. Takino ir V. Narkevičiaus treneris - A. Majorovas, o K. Žižiūno – R. Stankevičius.

Neformali renginio dalis

KKSD generalinį direktorių nudžiugino netikėta kurčiųjų sportininkų dovana. Jie įteikė atminimui Taivane vykusio pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato įrėmintą medalių komplektą.

Vėliau ceremonijos dalyviai bendravo, fotografavosi, KKSD direktoriaus E. Urbanavičiaus buvo pakviesti prie vaišių stalo.