Būsimi kurtieji olimpiečiai susitiko Valmieroje

Kovo 11 - 13 d. Valmieroje (Latvija) vyko 46-osios Baltijos šalių kurčiųjų moksleivių žaidynės. Jose lietuvaičiai iškovojo Žaidynių taurę bei pirmąją komandinę vietą. Antrą vietą užėmusi Estijos komanda nuo lietuvių atsiliko vos puse taško.

Lietuviai buvo geriausi dviejose sporto šakose

Lietuvos delegacijos vadovas Kazimieras Jasnauskas informavo, kad šįkart ypač atsiskleidė mūsų jaunieji stalo tenisininkai. Visos prizinės vietos atiteko mūsų šalies atstovėms. Taip pat trečią vietą užėmė vienas vaikinas. Šios pergalės lėmė, kad lietuviai atsidūrė pirmoje komandinėje pozicijoje. Ypatingą ištvermę pademonstravo sportininkė G. Gudėnaitė. Pirmąją varžybų dieną mergaitė susižeidė pirštą, net teko vykti į ligoninę. Tačiau kitądien tai jai nesutrukdė tapti čempione.

Rinktinę lydėjusius kūno kultūros mokytojus maloniai nustebino kurčiųjų krepšininkių pergalė. Vilniuje blankokai žaidusios krepšininkės Valmieroje atsiskleidė. Ypač malonu žinant, kad dėl traumos vilniečių startiniame penkete negalėjo dalyvauti R. Eskertaitė, priklausanti Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktinei.

O štai krepšininkai vaikinai finale nusileido estams. Pedagogų manymu, pralaimėjimui turėjo įtakos poilsio prieš varžybas ir žaidimo patirties trūkumas. Mažėjant mokinių skaičiui kurčiųjų ugdymo įstaigose, tampa sudėtinga suburti lygiavertes varžovų komandas, kurios sudarytų tarpusavio konkurenciją.

Vienos sporto šakos populiarėja, kitos slopsta

Kai Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centrą paliko kūno kultūros mokytoja V. Marcalienė, plaukimo sporto šaka tarp šalies kurčiųjų prarado populiarumą. Jau kurį laiką nepavyksta išugdyti stiprių plaukikų. Vis dėlto ir šioje sporto šakoje lietuviai nebuvo paskutiniai – liko antri. Atskirose rungtyse keletą pergalių iškovojo Vilniaus ir Kauno atstovai. Tarp jų buvo ir jauniausia Lietuvos rinktinės atstovė – 12-metė M. Jarmalavičiūtė iš Vilniaus.

Teisėjavimas – ne be priekaištų

Šachmatininkams ir šaškininkams nuotaiką apkartino teisėjavimas. Tai atsiliepė ir rezultatams. Bendroje įskaitoje ir vieni, ir kiti liko turnyro lentelės pabaigoje. Vis dėlto ir čia buvo išimtis. Šachmatininkė M. Meilutė individualiose varžybose nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Ir taip jau yra trečius metus iš eilės.

Žaidynėse sulaukta svečių

Baltijos šalių kurčiųjų moksleivių žaidynėse komandos išsirikiavo taip: lietuviai, estai,  latviai. Plaukimo varžybose svečių teisėmis dar dalyvavo Poznanės miesto (Lenkija) delegacija. Šeimininkai sudarė dvi nugalėtojų rikiuotes: kartu su svečiais ir be jų.

Nerimas dėl ateities

Susirinkę draugėn kurčių sportininkų mokytojai dalijosi bendru nerimu: mažėja sporto renginiui galimų skirti lėšų, dėl to, pvz., teko viena diena trumpinti žaidynes. Dėl „sustumtų“ varžybų jaunieji sportininkai labiau pavargo. Negana to, gerokai mažėja mokinių. Šiuo metu dviejose Estijos kurčiųjų mokyklose - Taline ir  Tartu - mokosi vos po 35 mokinius. Latvijoje – Rygoje ir Valmieroje - iš viso mokosi 147 kurtieji mokiniai. Tik Lietuvoje per 5 kurčiųjų mokyklas susidaro daugiau kaip 270 ugdytinių. Todėl pedagogai mano, kad žaidynės pribrendo permainoms. Reikėtų leisti jose dalyvauti ne tik specialiosiose kurčiųjų ugdymo įstaigose besimokantiems klausos negalią turintiems mokiniams.


Straipsnis iš Akiračio

Straipsnio autorė Nijolė Krasniauskienė

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]