Socialinės naujienos

LRT ieško gestų kalbos vertėjų - gal tai TU?

LRT ieško gestų kalbos vertėjų - gal tai TU?

Turi gestų kalbos vertėjo išsilavinimą, norėtum būti mylimas kurčiųjų ir kasdien rodytis per LRT televziją?
Siųsk savo CV: personalas@lrt.lt iki rugpjūčio 31 dienos!

Skaityti plačiau

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: bus keičiamos žmogaus teises ribojančios tvarkos, tarp jų - draudimas vairuoti žmonėms su klausos negalia

Typography

Dėkojame Lygių galimybių kontrolierei Agnetai Skardžiuvienei, kad prisideda prie kurčiųjų teisių gynimo: Sveikatos apsaugos ministerija turi keisti teisės aktus dėl draudimo klausos negalią turintiems asmenims vairuoti įvairių kategorijų transporto priemones!

Skaitykite lygybe.lt straipsnį apie planuojamus pokyčius.

Skaityti plačiau

VKRC ir LKNUC kviečia kurčiuosius registruotis į profesinio mokymo kursus!

Typography

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras ir 
projekto partneris Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras

pradeda įgyvendinti projektą „KARTU“

Skaityti plačiau

LGKVA visuotinis narių susirinkimas 2018

Typography

Video naujiena („Proforma ŠGKVC“ video).

2018 m. gegužės 18 d., Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre vyko Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos visuotinis narių susirinkimas-konferencija, susirinkime nariai aptarė praėjusius metus ir diskutavo aktualiomis temomis.

Skaityti plačiau

Teisininko straipsnis: Darbo santykių įforminimas pagal naująjį Darbo kodeksą (3 dalis)

Typography

Vienas darbuotojas – viena darbo sutartis

Atkreipiame dėmesį, kad naujajame Darbo kodekse įtvirtintas principas, jog su vienu darbuotoju sudaroma viena darbo sutartis. Sutarus su darbuotoju dėl papildomo darbo, yra sudaromas susitarimas dėl papildomo darbo pagal Darbo kodekso 35 straipsnį. Tokį susitarimą viena darbo sutarties šalis gali nutraukti, įspėjusi raštu kitą darbo sutarties šalį prieš penkias darbo dienas. Susitarimas dėl papildomo darbo taip pat pasibaigia, nutrūkus pagrindinės darbo funkcijos darbo sutarčiai, nebent darbo sutarties šalys susitaria kitaip. Vieno darbdavio su tuo pačiu darbuotoju sudarytos kelios darbo sutartys nuo Darbo kodekso įsigaliojimo lieka galioti nustatant pagrindinę darbo sutartį ir susitariant dėl papildomų darbo funkcijų ir šioms sutartims taikomos susitarimą dėl papildomo darbo reglamentuojančios Darbo kodekso nuostatos.

Skaityti plačiau

Teisininko straipsnis: Darbo santykių įforminimas pagal naująjį Darbo kodeksą (2 dalis)

Typography

Jeigu kasmetinių atostogų trukmę ar įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminus nustato darbo teisės normos, dokumente pateikiamos tik nuorodos į tai nustatančias darbo teisės normas (pavyzdžiui, Kasmetinių atostogų suteikimo trukmė, suteikimo tvarka ir apmokėjimo sąlygos nustatomos pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 126–130 straipsnių nuostatas).

Darbdaviui derėtų į pranešimą įtraukti ir aspektus, kurie įmonėje ar įstaigoje yra itin svarbūs (pavyzdžiui, kokiu elektroniniu paštu darbuotojas gali perduoti darbdaviui dokumentus; per kiek laiko darbo sutarties šalys privalo viena kitai laiku pranešti apie bet kokias aplinkybes, galinčias reikšmingai paveikti sutarties sudarymą, vykdymą ir nutraukimą ir pan.).

Jeigu darbuotojas neturi pagrindinės darbo funkcijos atlikimo vietos ar ji nėra nuolatinė, darbuotojo darboviete laikoma ta darbovietė, iš kurios darbuotojas gauna nurodymus.

Skaityti plačiau

Paskaita apie pajamų deklaravimą elektroniniu būdu su vertimu į gestų kalbą

Typography

Dalinamės į gestų kalbą išversta vaizdo paskaita apie 2017 gyventojų pajamų deklaravimą elektroniniu būdu.
Deklaruoti pajamas privalote iki gegužės 2 d. tad jeigu kyla neaiškumų, tikimės, jog šiame vaizdo įraše surasite atsakymus į kylančius klausimus. 
Jeigu vis tiek lieka neaiškumų, galite kreiptis į savo apskrities kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės organizacijos socialinius darbuotojus, jie jums padės. Sėkmės!

Vilniaus Kolegijoje - tarptautiniai mokymai apie nuotolinį vertimą

Typography

2018 m. balandžio 12-13 dienomis Vilniaus koelgijos Pedagogikos fakultete vyko Kopenhagos kolegijos dėstytojų Birgitte Uggerhøj ir Karen Dvinge Ryberg mokymai apie nuotolinį gestų kalbos vertimą.
Mokymuose dalyvavo lietuvių gestų kalbos vertimo 2 ir 3 kurso studentai ir beveik 20 vertėjų iš Lietuvos gestų kalbos vertėjų centrų. 
Šiuose mokymuose buvo aptariami tiek teoriniai, tiek praktiniai nuotolinio vertimo aspektai, dalyviai turėjo galimybę gautas žinias įtvirtinti praktinėse užduotyse.

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos suvažiavimas

Typography

Kovo 29 dieną, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre, vyko Lietuvių gestų kalbos vertėjų Asociacijos suvažiavimas. Išrinkti nauji Asociacijos tarybos nariai, patvirtinti LGKVA įstatai, aptarti nario mokesčio, ataskaitinio suvažiavimo bei kiti aktualūs klausimai.

Suvažiavime dalyvavo Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Vytautas Pivoras ir viceprezidentas Kęstutis Vaišnora, kurie dėkojo už bendradarbiavimą ir buvimą bendruomenės dalimi bei nuoširdų darbą LKD 80-mečio renginyje.

 

Skaityti plačiau

Dūmų detektoriai, pritaikyti kurtiesiems (15min.lt straipsnis)

Typography

Nuo gegužės mėnesio Lietuvoje įsigalios teisės aktas, kuris numatys, jog visuose būstuose bus privalomi autonominiai dūmų detektoriai. Vienos iš šiais įrenginiais prekiaujančios įmonės vadovas Gintaras Juknevičius pasakoja, ką daryti klausos negalią turintiems žmonėms.

Skaityti plačiau

Nutrauktas 112 programėlės finansavimas. Kurtieji pasipiktinę (alfa.lt straipsnis).

Typography

Praėjusiais metais rengta ir bandyta 112 pagalbos iškvietimo mobilioji interneto programėlė, pritaikyta kurtiesiems, šiuo metu nebeveikia. Ši programėlė turėjo būti paleista jau šių metų pradžioje. Finansavimas buvo nutrauktas, o jai skirtos lėšos paskirstytos kitiems Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vykdomiems projektams finansuoti – gelbėjimo įrangos, skirtos ugniagesių gelbėtojų darbui, įsigijimui.

Tiesa, šiuo metu, po susitikimų su kurčiųjų atstovais, projektui yra vėl grąžintas finansavimas, tačiau tai reiškia, jog programėlė bus kuriama iš naujo - skelbiamas naujas viešasis pirkimas, todėl darbų terminas nusikelia į 2019 metų pradžią.

Kviečiame skaityti alfa.lt parengtą straipsnį apie šią situaciją.

Skaityti plačiau