Socialinės naujienos

Apklausa dėl vertėjų darbo laiko baigėsi!

Apklausa dėl vertėjų darbo laiko baigėsi!

Pranešame, jog apklausa dėl gestų kalbos vertėjų darbo laiko, parengta VU bei VDU universitetų mokslininkų Neįgaliųjų departamento prie NRD užsakymu, jau baigta! 
Apklausos rengėjai labai dėkoja kurčiųjų bendruomenei ir džiaugiasi ypač dideliu jūsų aktyvumu atsakant į anketos klausimus. Atsakymų buvo sulaukta daugiau, nei tikėtasi! 
Nekantriai laukiame apklausos rezultatų!

Skaityti plačiau

SVARBU! prisidengiant LKJA vardu vyksta nusikalstama veikla!

Typography

Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (LKJA) praneša, jog šalia Kauno Akropolio užfiksuota nusikalstama veikla, prisidengiant organizacijos vardu:

Skaityti plačiau

Lapkričio 14 d. - trečioji gestų kalbos vertėjų atestacija

Typography

Šiandien svarbi diena daliai lietuvių gestų kalbos vertėjų - vyksta jau trečioji vertėjų atestacija ir tai reiškia, jog turėsime daugiau aukštos kategorijos gestų kalbos vertėjų!

Skaityti plačiau

Kviečiame pildyti apklausą apie gestų kalbos vertėjų poreikį

Typography

Neįgaliųjų reikalų departamento užsakymu grupė mokslininkų iš Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atlieka tyrimą apie gestų kalbos vertėjų centrų darbo laiką. Jūsų, kaip kurčiųjų bendruomenės atstovo ir šių centrų kliento, nuomonė mums labai svarbi, todėl kviečiame užpildyti šią anketą – tai ilgai neužtruks, o Departamentas gaus svarbios informacijos apie kurčiųjų bendruomenės lūkesčius šių centrų darbo laiko trukmei.

Apklausą rasite čia:

https://www.apklausk.lt/s/5bcefed035859?fbclid=IwAR0_NH9HQwWyg_futiWl8hlUW8JkBUC40MNoeh3qVAAA2xUpWnzizUgTIRM

LKD teisininko straipsnis: Ką svarbu žinoti apie palikimo priėmimą ir naujo testamento sudarymą?

Typography

Paveldėjimo teisės normos nustato fizinio asmens turtinių teisių ir pareigų, taip pat kai kurių asmeninių neturtinių teisių perėjimą mirusio asmens teisių perėmėjams – įpėdiniams. Šiuo atveju buvo sudarytas bendrasis sutuoktinių testamentas (CK 5.43 str.), kai tokiu testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniu ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą (iš jo ir bendrosios sutuoktinių nuosavybės dalį) paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomąją palikimo dalį (ji skirta palikėjo vaikams ar tėvams, kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas). Palikimui įgyti įpėdinis turi jį priimti. Palikimo priėmimo faktas, kaip juridinę reikšmę turintis faktas, nustatomas, kai įpėdinis nėra ir nebuvo padavęs palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimo apie palikimo priėmimą, tačiau pradėjo palikimą valdyti faktiškai.

Skaityti plačiau

Lietuvės - NORDPLUS projekto mokymuose Helsinkyje!

Typography

Spalio 24-27 dienomis Surdologijos centras NORDPLUS projekto dalyviai yra išvykę į Helsinkį į antrąjį susitikimą - mokymus „Šiuolaikinės gestų kalbos mokymo metodikos sukūrimas „LET‘S SIGN"". Šiame etape dalyvauja Monika Kumžaitė, Jurgita Jankutė-Meškinė, Nina Šamakova ir Raimonda Vaičeliūnienė.

Visas šis susitikimas - mokymai vyks tarptautiniais gestais. Šioje nuorodoje kviečiame žiūrėti dalyvių įspūdžius iš pirmosios dienos:

https://bit.ly/2SlnPTe

VšĮ Surdologijos centras dalyvavo seminare "Prieinamas turizmas - turizmas VISIEMS"

Typography

Spalio 24 d. VšĮ Surdologijos centras dalyvavo seminare "Prieinamas turizmas - turizmas VISIEMS", kurį organizavo Ūkio ministerija, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir Neįgaliųjų reikalų departamentas.

Visos pristatytos temos buvo įdomios ir informatyvios. Tema apie universalų dizainą leido suprasti, kad visa aplinka turi būti pritaikyta visiems žmonėms, ne tik turintiems fizinę ar psichinę negalią. Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovai pristatė tarptautinio projekto "TOUR4ALL" sukurtą mokymo programą, skirtą ne tik visiems susijusiems su turizmu, bet ir Neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų atstovams.

 

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: Ką svarbu žinoti apie palikimo priėmimą ir naujo testamento sudarymą?

Typography

Ką svarbu žinoti apie palikimo priėmimą ir naujo testamento sudarymą?
Paveldėjimo teisės normos nustato fizinio asmens turtinių teisių ir pareigų, taip pat kai kurių asmeninių neturtinių teisių perėjimą mirusio asmens teisių perėmėjams – įpėdiniams. Šiuo atveju buvo sudarytas bendrasis sutuoktinių testamentas (CK 5.43 str.), kai tokiu testamentu abu sutuoktiniai vienas kitą paskiria savo įpėdiniu ir po vieno sutuoktinio mirties visą mirusiojo turtą (iš jo ir bendrosios sutuoktinių nuosavybės dalį) paveldi pergyvenęs sutuoktinis, išskyrus privalomąją palikimo dalį (ji skirta palikėjo vaikams ar tėvams, kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas).

Skaityti plačiau

Galimybė gauti nuotolinę gestų kalbos vertimo paslaugą Klaipėdos savivaldybėje

Typography

Puikios naujienos iš Klaipėdos! Klaipėdos miesto savivaldybėje jau yra įdiegtas kurtiesiems dalinai pritaikytas aptarnavimo modelis. Įrengtos darbo vietos, kuriuose kurtieji aptarnaujami pasitelkiant vaizdo skambučius su gestų kalbos vertėjais. 
Toks aptarnavimo modelis pritaikytas ir Socialinės paramos skyriaus patalpose Laukininkų g. 19a bei Vytauto g. 13. Tikimės tokių iniciatyvų ir kitų miestų savivaldybėse!

LKD teisininko straipsnis: Ar privalo darbdavys suteikti mokymosi atostogas? Ar jos apmokamos?

Typography

Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 135 str. 1 d. nurodyta, jog darbuotojams, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas, pagal šias programas vykdančių švietimo tiekėjų pažymas suteikiamos mokymosi atostogos. Šiuo atveju, pažymėtina, kad DK numato, jog diplominiam (bakalauro, magistro) darbui ar daktaro disertacijai ar meno projektui baigti ir ginti darbdavys turi suteikti trisdešimties kalendorinių dienų mokymosi atostogas.

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: Ką būtina žinoti apie paveldėto nekilnojamojo turto pardavimą?

Typography

Svarbu pažymėti, jog jokių apribojimų paveldėto nekilnojamojo turto, šiuo atveju buto, pardavimui nei Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas, nei kiti įstatymai nenumato.
 

Skaityti plačiau